Hřebík: Na Evropu nestačíme, ale Lavičkovi konec nehrozí

ČTK ČTK
28. 8. 2014 17:13
Sportovní ředitel Jaroslav Hřebík připustil, že fotbalisté Sparty doplácejí na přehnané sebevědomí
Jaroslav Hřebík.
Jaroslav Hřebík. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Sportovní ředitel Jaroslav Hřebík připustil, že fotbalisté Sparty doplácejí na přehnané sebevědomí. Hráči si podle něj po úspěšné minulé sezoně a moc velké chvále ze strany veřejnosti začali myslet, že hrají krásný fotbal. Jejich hra prý přitom na evropskou scénu nestačí.

Hřebík připustil, že je v klubu je před odvetou play off Evropské ligy se Zwolle nervózní nálada, ale tvrdí, že ani v případě neúspěchu by nehrozilo odvolání trenéra Vítězslava Lavičky.

Sparta v minulé sezoně vyhrála ligu i domácí pohár a vše korunovala ziskem Superpoháru, v posledních týdnech ale přišel velký útlum. Odstartovalo ho vyřazení ve 3. předkole Ligy mistrů se švédským Malmö a následovaly dvě ligové prohry 0:1 za sebou.

"Vyhráli jsme ligu a hráli jsme kvalitní fotbal, ale byl to kvalitní fotbal pouze na české poměry. Nebyl dostatečně kvalitní na evropskou konfrontaci," řekl dnes Hřebík v České televizi. "To si plně uvědomujeme a snažíme se to vštípit hráčům, aby si nemysleli, že takový fotbal, jaký stačí na české poměry, stačí i na evropské scéně," dodal Hřebík.

Lavičkovo odvolání nehrozí

Připustil, že na Letné panuje před soubojem se Zwolle nervozita, Lavičkovo odvolání ale podle něj nehrozí. "Byli jsme u pana (majitele Daniela) Křetínského předevčírem a vůbec tam nepadl názor, že by tenhle zápas měl být klíčový pro to, jestli trenér Lavička zůstane, nebo ne," podotkl Hřebík.

Velkou roli podle něj hraje i to, že veřejnost a některá média Spartu až nezdravě chválily. Hráčům pak chvála stoupla do hlavy. "Všichni říkali, jaký hrajeme krásný fotbal. Hráči si to začali myslet také. Pamatuji si článek, kde Ivan Hašek řekl, že sparťanský tým je nejlepší za dvacet let. Všichni si to potom myslí a myslí si to bohužel i hráči, ale my nejsme nejlepší, co se týče evropského formátu," podotkl Hřebík.

Na odvetu v Malmö, kde Sparta prohrála 0:2, podle něj nebyl tým dobře připraven. "Jsme s Vítězslavem Lavičkou kamarádi a hodně konzultujeme tuto situaci. Ono je hezké, když mluvíte o pokoře, ale musí to být vidět i v činech a chování. No a my jsme na zápas s Malmö doopravdy nebyli po mentální stránce dobře připraveni," připustil člen sparťanského vedení.

"To je lidská vlastnost, konkrétně hodně česká vlastnost - když nejsou vedoucí dostatečně nároční a nevyžadují disciplínu po hráčích, tak český člověk jde spíše tou pohodlnější cestou," dodal Hřebík.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy