Hotovo, Kováč bude hrát od léta na Spartě

Kováč = návrat krajánka č. 38. Sparta vítala hvězdy i opilce
"Beckhamovi" českého fotbalu, tedy Radoslav Kováč a jeho manželka Klára, která se ještě pod příjmením Medková stala českou vicemiss, se v létě po 9 letech takřka jistě vrátí do sparťanské rodiny. Radkovi vyprší smlouva v Liberci a už se na Letné domluvil na dvouletém kontraktu, který se mu rozeběhne 1. července. Zbývá už jen podepsat ho.
Do Sparty přišel Kováč z Olomouce právě včas, aby pod trenérem Kotrbou stihl sezonu 2003/04, ve které se rudý tým dostal do osmifinále Ligy mistrů proti AC Milán. V dalším ročníku pod Františkem Strakou pak Sparta i s Kováčem hrála v Champions League třeba proti Manchesteru United. V zimě pak Kováč přestoupil do Spartaku Moskva.
Spartak, West Ham, pak lavička náhradníků v Basileji. V lednu 2013 se Kováč vrací do české ligy, ale Sparta ho tehdy odmítá. Zato Liberec, s Kováčem úspěšně kráčející Evropskou ligou, si ho nemůže vynachválit. Jenže teď mu nabídl novou, ovšem jen roční smlouvu, která Kováčovi nepřišla tak atraktivní jako nabídka od Sparty.
Napočítali jsme, že od roku 2000 se ve Spartě před Kováčem objevilo celkem 37 českých hráčů, co předtím okusili angažmá v zahraničí. Někteří se vrátili jako superhvězdy, třeba Karel Poborský, mnohé jiné osudy ale byly i pohnutější.
Foto: Reuters
Sport Sport
22. 1. 2014 14:48
Obránce Radoslav Kováč se v létě vrátí do fotbalové Sparty, ve středu podepsal smlouvu na dva roky.

Praha - Obránce Radoslav Kováč se v létě vrátí do Sparty. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se s vedoucím celkem první ligy dohodl na dvouleté smlouvě a na Letnou přijde po skončení kontraktu v Liberci.

"Když se mi naskytla příležitost vrátit se do Sparty, stala se pro mě tahle možnost absolutní prioritou. Spartu už jsem si prožil, vím, co od toho angažmá očekávat a jak se na něj připravit. Znám specifické prostředí na Letné a moc se tam těším," uvedl na internetových stránkách klubu Kováč.

Kováč: Ví se o mě, že jsem velký sparťan

Na Letnou se vrací po devíti letech, působil tam už mezi roky 2003 až 2005. Následně prošel Spartakem Moskva, West Hamem a Basilejí. Do Liberce zamířil olomoucký odchovanec před rokem, a přestože na severu Čech patřil ke klíčovým hráčům, nedohodl se tam na prodloužení smlouvy.

Z návratu do Sparty je Kováč nadšený. "Ví se o mně, že jsem sparťan, klubu fandím odmalička. I když jsem z Moravy, můj táta byl velký sparťan, takže jsem to zdědil po něm. Po sportovní stránce se přede mnou také otevírají velké možnosti," přidal třicetinásobný reprezentant.

Podle dohody by měl navíc Kováč na Letné působit i po ukončení hráčské kariéry. "Po celou dobu, co byl v zahraničí, Spartu sledoval a nikdy na ni nezanevřel. Je proto logické, že chceme spojit své síly i poté, co skončí jeho hráčská léta," uvedl člen představenstva klubu Jakub Otava.

"Věřím, že to budou krásné roky"

Také to bylo jedním z důvodů, proč se Kováč se Spartou domluvil. "Bylo to dost důležité, ale abych se přiznal, od léta mě hlavně čekají dva roky fotbalu v rudém dresu. A věřím, že to budou krásné dva roky," poznamenal Kováč, kterému navíc od léta odpadne cestování, protože bydlí v Praze.

"Míň auta a víc rodiny. Hodně jsme toho procestovali, jsme za to rádi, protože jsme poznali spoustu lidí a míst. Ale teď budeme doma, což jsme si všichni přáli," řekl Kováč. "Manželka Klára byla nadšená, když jsme se bavili o možnosti mého návratu do Sparty. Ví, že to pro mě bude výborné ze sportovního hlediska a zároveň to bude dobrý krok pro celou rodinu."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Státy by měly sdílet zkušenosti ohledně kyberbezpečnosti, řekl Bartoš po jednání s eurokomisařkou

Vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) diskutoval s eurokomisařkou Margrethe Vestagerovou o prioritách českého předsednictví v Radě EU, které nastane v druhé polovině roku, elektronické identitě, kybernetické bezpečnosti nebo transatlantické spolupráci. Řekl to na tiskové konferenci. Podle Vestagerové bude Česko EU předsedat v době, kdy bude schvalována důležitá legislativa týkající se umělé inteligence nebo způsobu, jakým je nakládáno s daty občanů EU.

Otázka kybernetické bezpečnosti podle Bartoše trápila Česko i v době koronaviru. Má za důležité, aby jednotlivé členské země EU k tématu přistupovaly zodpovědně nejen dobrou legislativou, ale i faktickým řešením bezpečnosti občanů i EU jako celku. "Můžeme sdílet zkušenosti, lidské zdroje a i v rámci vzájemné spolupráce můžeme reálnému nebezpečí čelit v budoucnu společně," poznamenal.

Co se týče umělé inteligence, vidí v ní Česko podle Bartoše obrovský potenciál, zároveň ale neopomíjí její případnou nebezpečnost. Je tak nutné nastavit podmínky, které otevřou benefity využití umělé inteligence například v obchodu, ale zároveň zachovají určité limity, aby technologie nemohla být zneužita.

Zdroj: ČTK
Další zprávy