Horváth: Neumíme jen bránit. Neuděláme to ani proti Neapoli

Pavel Horváth před odvetným zápasem s Neapolí přiznal, že bude slavit až tehdy, až bude co slavit.
Pavel Horváth ubezpečil plzeňské fanoušky, že Viktoria nechce v odvetě 2.kola Evropské ligy nasadit "prešovský beton" a jen bránit bohaté vedení 3:0.
Kouč Pavel Vrba už má určitě v hlavě kompletní sestavu, s níž jeho tým ve čtvrtek ve 21:05 hodin vyběhne na trávník...
...lídr týmu Pavel Horváth v ní samozřejmě nebude chybět.
Pavel Vrba je díky skvělým výsledkům Plzně korunovaným králem českých trenérů v posledních třech letech.
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
20. 2. 2013 17:15
Při čtvrteční odvetě proti Neapoli chtějí fotbalisté Plzně svou vítěznou šňůru na domácím hřišti prodloužit, a to přesto, že jim výhra 3:0 v úvodním duelu na hřišti velí v odvetě spíše bránit.

Plzeň - Fotbalisté Plzně jsou v této sezoně evropských pohárů na domácím hřišti suverénní. Vyhráli všech šest zápasů při skóre 16:1.

Při čtvrteční odvetě 1. kola play off Evropské ligy proti Neapoli chtějí svou vítěznou šňůru prodloužit, a to přesto, že jim výhra 3:0 v úvodním duelu na hřišti soupeře velí v domácí odvetě spíše bránit.

"Vím, že se nám v pohárech doma daří, takže i proti ani nepřemýšlíme o tom, že bychom jenom bránili. My to ani neumíme, bránili jsme za celou dobu, co jsem tady, snad jen na Barceloně. Asi se nebudeme pouštět do útoku v tolika lidech, nebudeme chtít udělat chyby v rozehrávce, ale nemyslím si, že bychom vůbec neútočili," řekl na středeční předzápasové tiskové konferenci kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Pavle, jak moc Vás potěšila zpráva, že Marek Hamšík kvůli nemoci s týmem do Plzně nepřijel?
Ukázal v prvním zápase, že jse velice důležitým hráčem. Ale i tak má Neapol spoustu stejně dobrých hráčů, takže ztráta jednoho jejich hráče pro nás nic neznamená.

Jak byste teď číselně zhodnotil šance obou týmů na postup?
Šance jsou samozřejmě větší než před prvním zápasem. Musíme ale do zápasu jít s pokorou a po těch devadesát minut nesmíme nechat nic náhodě. Přesvědčili jsme se o tom ve dvaceti minutách ve druhé půli, kdy měla Neapol dvě tři šance, a k nim je teď nesmíme pustit.

Jak je pro Vás i pro ostatní hráče náročné poslouchat zvěsti, že už je o postupujícím rozhodnuto?
Všichni už si tady myslí, že už jsme postoupili dál, ale my se snažíme být nohama na zemi. Liberec nás poučil v tom, že se dá ztratit i vedení tři nula ze hřiště soupeře a my nechceme na rozdíl od nich nic podcenit.

Jak se vůbec těšíte na první letošní zápas na domácím hřišti?
Je to první zápas po zimní pauze na domácím hřišti. Jsme určitě stejně jako fanoušci natěšení na tu atmosféru a rádi bychom si s nimi užili oslavy postupu. Ale o oslavách se dá mluvit, až když je co slavit.

Jak velkou výhodou pro vás budou současné klimatické podmínky?
Pro soupeře to nebude nic příjemného, hřiště bude připraveno ale stoprocentně. Tělo v tom adrenalinu je v takovém stavu, že ani ten mráz tolik nevnímá. Pokud bude hřiště připraveno stoprocentně, budou šance obou týmů stejné.

Včera byla na Twitteru uveřejněna zpráva pod Vaším profilem, že po postupu budou následovat zvěřinové hody. Jaká byla vaše reakce, když jste se to dozvěděl?
Já žádný Facebook nebo Twitter nemám, musím vás zklamat, nic takového jsem nepsal a nenapíšu, protože tyhle sociální sítě nepoužívám.