Horváth: Hrál jsem výborně, unavený bych ale byl prd platný

Pavel Horváth přiznal, že ne kvůli špatnému výkonu Plzně, ale kvůli výbornému výkonu Bayernu vyhrál tým z Mnichova 5:0.
Bayern nasadil nejsilnější možnou sestavu včetně Ribéryho, kterého trápily zdravotní problémy,
Robben ve 25. minutě kličkoval v plzeňském vápně tak dlouho, až mu Hubník zavadil o nohu a sudí nařídil pokutový kop.
Míč si vzal Ribéry, a přestože Kozáčik vystihl směr střely a na míč si lehce sáhl, v cestě do branky mu nezabránil.
O 12 minut později udeřil levý bek domácích Alaba, který se prosmýkl kolem tří obránců a střelou z vápna do protipohybu zvýšil vedení Bayernu.
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
24. 10. 2013 6:00
35:0 na střely, 70:30 na držení míče a konečný výsledek 5:0. Takový je rezultát středečního utkání Ligy mistrů mezi fotbalisty Bayernu Mnichov a Viktorie Plzeň.

Mnichov (od našeho zpravodaje) - 35:0 na střely, 70:30 na držení míče a konečný výsledek 5:0. Takový je rezultát středečního utkání Ligy mistrů mezi fotbalisty Bayernu Mnichov a Viktorie Plzeň.

Viktoriáni stejně jako před dvěma lety na hřišti Barcelony nevystřelili na bránu a jen útrpně přihlíželi, jak se na jejich bránu valí útok za útokem.

"Dá se říct, že jsme se od doby, kdy nám Bayern vylosovali do skupiny, na tenhle zápas těšili. Když jsem si sedl na lavičku, přál jsem si ať to co nejrychleji skončí, protože těch šancí měli spoustu a nedalo se to ubrzdit. Šlo jen o to, jakou budou mít chuť po gólech," řekl novinářům po zápase osmatřicetiletý kapitán Plzně Pavel Horváth.

Pavle, co měla podle Vás Plzeň udělat jinak, aby nebyl výsledek i obraz hry tak jednostranný? 

Když si vezmu, kolik měl Bayern šancí, tak ten výsledek zase tak hrozivý není. Takové zápasy jsou nejhorší, když na vlastní kůži cítíte, že ten soupeř je o level výš a neměli jsme vůbec nárok. Takové zápasy jsou psychicky nejhorší. 

Za celý zápas jste stejně jako v Barceloně nevystřelili na bránu. Co Viktorii chybělo, aby se v ofenzivě prosadila?

Měli jsme tam dvě situace, které kdybychom lépe vyřešili, šla z toho nějaká střela udělat. Od stavu 2:0 to ale už bylo jenom o tom, kolik nám ještě přidají gólů. Ale nemyslím si, že by ta střela na bránu zas tak něco řešila, spíš je potřeba se zamyslet nad celým českým fotbalem. Stačí se jen podívat kolem sebe (rozhlíží se po mix zóně) a vidíte, jaký je rozdíl mezi naším a německým fotbalem.

Berete dnešní duel jako Zápas blbec nebo by to příště dopadlo stejně?

Ani si nemyslím, že jsme měli blbý den, ten soupeř je od nás výkonnostně tak daleko, že ten výsledek odpovídá tomu, jak na tom v současnosti jsme. Všichni jsme realisté, věděli jsme, že ten průběh hry bude podobný. Co se týče bojovnosti a obětování se pro tým, tak si myslím, žen jsme hráli na maximum. Fotbalově jsou úplně jinde.

Po hodině hry jste jako první z Vašeho týmu střídal. Překvapilo Vás to? 

Nejsem nikdy rád, když musím jít dolů, ale bylo to udělané kvůli tomu, že v neděli hrajeme v Teplicích a abych byl stoprocentně připravený. Ve své podstatě bych tam byl prd platný. Asi je dobře, že jsem si odpočinul. 

Z toho, co říkáte, spíš vyplývá, že se jedná o cenou lekci pro Plzeň než o zápas, na který byste nejraději zapomněli...

Stoprocentně. To, co jsem říkal před zápasem, platí. Zahrát si Ligu mistrů na Bayernu Mnichov se nepoštěstí každou sezonu, někomu za celý život. Nám se to povedlo, samozřejmě ta konfrontace je bolestivá, ale takhle to v současnosti je. Já už toho asi moc nezlepším, ale mladší kluci tady viděli, že ti špičkoví hráči jsou ještě malinko rychlejší, klidnější na míči a že se ještě mají v čem zlepšovat.

Nebál jste se kvůli velkému počtu gólových šancí Bayernu toho, že prohrajete výraznějším rozdílem?

Když jsem koukal na tváře hráčů Bayernu při hře, je v nich klid, nadhled a vztyčená hlava po celou dobu utkání. Když jsem se bavil před zápasem s Petrem Jiráčkem, povídal mi, jaké to bylo, když tu naposledy dostali osmičku. Takže jsem byl za toho stavu 0:4 docela klidný, věděl jsem, že osmičku už nedostaneme. Ale nemyslím si, že to jen tak dohráli.

Co podle Vás současné Plzni nejvíce chybí, aby se mohla s Bayernem rovnat?

Jsou ve všem rychlejší. Navíc mají rozdílové hráče, Ribéryho s Robbenem dneska málokterý obránce dokáže uhlídat. Robben v podstatě do tři nula rozhodl zápas, pak už se to dohrávalo. Tihle hráči dělají výsledky, i fanoušci si jsou toho vědomí. Když Ribéry odcházel střídat, ten aplaus byl zasloužený.

Bayern je ještě silnější než tehdejší Barcelona. V čem je podle Vás jeho největší přednost?

Na Barceloně byli krajní hráči spokojení s tím, že drží míč. Ribéry a Robben, byť jsem si to před zápasem nepřipouštěl, jsou hrozně hladoví a v podstatě za každé situace chtějí hráče obejít. Když se nám na Barceloně podařilo hráče na krajích zdvojit, potom raději míč otočili a drželi. Tihle jsou schopní jít do dvoučlenné, tříčlenné přesily a i tak jsou schopní si s tím poradit. To se těžko brání.

Stejně jako doma s Barcelonou, tak na hřišti AC Milán jste dostali úvodní gól z penalty. Měla se podle Vás pískat?

Není to důležité. Penalta prostě byla písknutá a my už s tím nic neuděláme. Rozhodčí nám dneska dal vyhrát jen los (smích).

Po vystřídání jste se bavili s trenérem Bayernu Pepem Guardiolou. Co jste si řekli?

Portugalsky jsem mu řekl, že jsem hrál výborně, ale že to nešlo ubránit, protože má skvělé hráče. A on mi jen opakoval, co jsem mu řekl. Že jsem super, super.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy