Hiddink: Šance, že by Robben hrál v Praze, je velmi malá

ČTK ČTK
4. 9. 2014 12:48
Hiddink připustil, že se v úterním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Praze proti České republice bude zřejmě muset obejít bez zraněné hvězdy Arjena Robbena
Arjen Robben
Arjen Robben | Foto: Reuters

Amsterodam - Trenér nizozemských fotbalistů Guus Hiddink připustil, že se v úterním utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Praze proti České republice bude zřejmě muset obejít bez zraněné hvězdy Arjena Robbena. Útočníka Bayernu Mnichov trápí poraněný kotník.

"Šance je velmi malá. Nejsme s ním ani v kontaktu," řekl Hiddink novinářům před dnešním přípravným zápasem v Itálii. "Nemůže trénovat a bylo by velmi těžké ho dostat v příštích pár dnech zpět do hry tak, aby mohl proti Čechům nastoupit," dodal nizozemský kouč.

Hiddink tak má na startu svého angažmá, když ve funkci nahradil Louise van Gaala, hodně starostí se skládáním týmu. Kromě Robbena nemůže pro zápas v Praze počítat ani s obráncem Ronem Vlaarem, Jordym Clasiem, Rafaelem van der Vaartem či útočníkem Klaasem Janem Huntelaarem.

"Huntelaarovi je špatně a cítí se opravdu mizerně. Proto jsme se rozhodli, že nic nebudeme riskovat a do Prahy nepojede," řekl Hiddink.

Zatímco jeho předchůdce Van Gaal na mistrovství světa překvapil rozestavením 5-3-2, Hiddink se chce vrátit k tradičnímu nizozemskému stylu 4-3-3. "Měl jsem debatu s klíčovými hráči a rozhodli jsme se vrátit k naší klasice. Žádné překvapení v rozestavení nečekejte," prozradil Hiddink.

Utkání mezi českými fotbalisty a bronzovým týmem z MS Nizozemskem se hraje v Praze na Letné v úterý 9. září.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy