Hamšík dvěma góly pomohl k výhře Neapole na hřišti Chieva

31. 8. 2013 23:30
Fotbalisté Neapole v 2. kole italské ligy porazili Chievo na jeho hřišti 4:2. O dvě branky hostů se postaral útočník Marek Hamšík.
Marek Hamšík se v úvodu sezony rozstřílel. Dalšími dvěma góly zařídil Neapoli výhru na hřišti Chieva Verona. | Foto: Reuters

Turín/Verona - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru 2. kola italské ligy Lazio 4:1. Útočník římského celku Libor Kozák byl celý zápas jen mezi náhradníky.

Potřetí za sebou se v dresu "Staré dámy" prosadil Argentinec Carlos Tévez.

Neapol porazila Chievo na jeho hřišti 4:2, o dvě branky hostů se postaral útočník Marek Hamšík.

Slovenský reprezentant se dvakrát trefil již v prvním kole v domácím duelu s Boloňou a se čtyřmi góly vede tabulku střelců italské ligy.

Juventus opět vstřelil Laziu 4 góly

Juventus, který se s Laziem potkal již podruhé během 14 dnů, dokázal stejně jako v souboji o italský Superpohár vstřelit svému soupeři čtyři branky.

Domácí vedli po šestadvaceti minutách 2:0, když se dvakrát prosadil Chilan Arturo Vidal, krátce po něm však z dorážky snížil hostující Miroslav Klose.

Krátce po změně stran zvýšil na 3:1 Mirko Vučinič, který se proti Laziu trefil již poosmé v kariéře.

Další průběh utkání pak ovlivnilo vyloučení Brazilce Hernanese, který zahrál rukou a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště.

Konečnou podobu výsledku dal Tévez, který zatím skóroval v každém zápase Juventusu v této sezoně.

Hamšík má na kontě už čtyři góly

Hamšík se do statistik poprvé zapsal v 13. minutě, kdy se zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči branky Christiana Puggioniho.

Na jeho branku stihli domácí zareagovat o jedenáct minut později gólem Alberta Paloschiho.

Znovu do vedení šli hosté po necelé půlhodině utkání, kdy pas Gonzala Higuaína gólově zužitkoval José Cajellón, který se podobně jako Hamšík prosadil již v minulém kole.

Do přestávky dokázal vyrovnat znovu Paloschi, ale po změně stran vrátil vedení hostům Hamšík a dvacet minut před koncem uzavřel skóre svou premiérovou trefou v italské lize bývalý útočník Realu Madrid Higuaín.

Výsledky 2. kola:

Chievo - Neapol 2:4 (24. a 40. Paloschi - 13. a 64. Hamšík, 28. Callejón, 70. Higuaín), Juventus Turín - Lazio Řím 4:1 (14. a 26. Vidal, 49. Vučinič, 80. Tévez - 28. Klose).

1. Neapol 2 2 0 0 7:2 6
2. Juventus Turín 2 2 0 0 5:1 6
3. AS Řím 1 1 0 0 2:0 3
FC Turín 1 1 0 0 2:0 3
Inter Milán 1 1 0 0 2:0 3
6. Cagliari 1 1 0 0 2:1 3
Fiorentina 1 1 0 0 2:1 3
Hellas Verona 1 1 0 0 2:1 3