Baník pokazil Vlčkovi derniéru, Pospěch zařídil výhru Dukly

23. 11. 2012 22:15
16. kolo Gambrinus ligy: Dukla Praha - Liberec 3:0 a Slavia - Baník Ostrava 0:2
Radost Tomáše Majtána
Radost Tomáše Majtána | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Na rozlučku s fotbalovou kariérou nebude Stanislav Vlček vzpomínat v dobrém. Baník v ní totiž porazil Slavii v Edenu 2:0. Loučící se veterán naskočil na poslední půlhodinu a ani on nedokázal zabránit pojišťujícímu gólu Roberta Zehera.

Fotbalisté Dukly se rychle oklepali z jasné porážky v Mladé Boleslavi a v 16. kole Gambrinus ligy zdolali i díky dvěma gólům Zbyňka Pospěcha Liberec 3:0.

Pražané si polepšili na páté místo. Naopak úřadující mistr, v jehož dresu odehrál poslední utkání kariéry Jan Nezmar, padl potřetí v řadě a nadále se mu vzdalují pohárové příčky.

V Edenu začala obě mužstva opatrně. První vážnější akci si vypracoval Baník, který dobře vyřešil brejkovou situaci. Majtán nikým nestřežený nakonec obstřeloval Berkovce, ale ten jeho ránu vyrazil.

Slávisté sice častěji drželi míč na kopačkách, ale jejich centry do pokutového území nebyly nebezpečné. Za zmínku stojí jen střela Kisela do boční sítě.

Latka se posunul do útoku

Těsně před koncem poločasu se tak radoval Baník. Ze standardní situace propadl míč ke Kaprálikovi a ten bodlem propálil Berkovce.

Do druhé půle Slavia prostřídala a vysunula stopera Latku do útoku. Ten domácí ofenzívu notně oživil. Hned po přestávce připravil ve vápně míč pro Kisela, kterému ale zakončení nesedlo.

V 64. minutě se dostal na trávník loučící se Vlček, kterému přepustil místo Juhar. Ale ani on s produktivitou domácích nic neudělal.

Naopak se opět vlnila síť na druhé straně. Střídající Zeher překvapil brankáře sešívaných z přímého kopu a defacto potvrdil vítězství Ostravy. Slavia se totiž už nezmohla na odpověď.

Baník se tak zase o něco vzdálil sestupovým příčkám. Pražané naopak mají během zimy o čem přemýšlet. Na 11. místě se jim dno tabulky nepříjemně blíží.

Opatrný úvod, pak využitý nápor Dukly

Obě mužstva začala hodně opatrně, první nebezpečnější pokusy měli na svědomí hostující Blažek a domácí Malý, ovšem nemířili přesně.

Ve 34. minutě se však už Pražané mohli radovat. K odraženému míči se v pokutovém území dostal Pospěch a vedoucí trefou oslavil svůj jubilejní 150. ligový zápas.

Za chvíli postupoval na Bičíka ze stran Malý, ale v zakončení znovu selhal.

Svůj tlak domácí stupňovali i po přestávce, jenže zároveň se překonávali v zahazování šancí. Málem je potrestal Delarge, ovšem gólman Rada jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil.

Dukla nakonec přece jen své vedení pojistila. Nejprve v 75. minutě přesnou hlavičkou po rohovém kopu zvýšil na 2:0 Vorel a v samém závěru přidal další branku znovu Pospěch.

16. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Slovan Liberec 3:0 (1:0)
Branky: 34. a 86. Pospěch, 75. Vorel. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, J. Paták. ŽK: Božič, Engelmann - Bosančič, Fleišman. Diváci: 1641.

Dukla: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Vrzal - Malý (78. Božič), Gedeon, Borek - Berger (87. Engelmann), Pospěch, Přeučil (64. Pázler). Trenér: Kozel.
Liberec: Bičík - Ljulka, Kelič, Nezmar, Fleišman - Janů - Delarge (84. Daniel), Bosančič, Souza (70. Hadaščok), Blažek - Rabušic (86. Coufal). Trenér: Šilhavý.

Slavia Praha - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branky:
42. Kaprálik, 77. Zeher. Rozhodčí: Královec - Slyško, Wilczek. ŽK: Juhar, Nitrianský - Zeher. Diváci: 7080.

Slavia: Berkovec - Dostál, Latka, Dobrotka, Čonka - Nitrianský, Petrák, Zmrhal, Juhar (64. Vlček) - Kisel (77. Frejlach) - Mičola (46. Koreš). Trenér: Rada.