Bayern vyloupil Dortmund, Freiburg před Libercem vyhrál

23. 11. 2013 18:27
Freiburg, příští soupeř Liberce v Evropské lize, uspěl na hřišti nováčka Braunschweigu 1:0. Bayern ve šlágru rozstřílel Dortmund 3:0
Bayern i díky skvělému závěru porazil Dortmund 3:0
Bayern i díky skvělému závěru porazil Dortmund 3:0 | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu potvrdili svou vládu v německé lize, když ve šlágru 13. kola zvítězili na půdě Dortmundu 3:0. Mnichovští nasázeli všechny tři góly až ve druhém poločase, z toho poslední dvě v samém závěru.

Hráči Frankfurtu remizovali na domácím hřišti se Schalke 3:3. Domácí, za které odehrál celý zápas český reprezentant Václav Kadlec, čekají na ligovou výhru již více než dva měsíce.

Freiburg, příští soupeř Liberce v Evropské lize, uspěl na hřišti nováčka Braunschweigu 1:0. V dresu hostů nastoupil v základní sestavě také záložník Václav Pilař a odehrál 65 minut.

Vítězný gól Bayernu dal exdortmundský Götze

Fotbalisty Bayernu nasměroval za vítězstvím nad úřadujícím vicemistrem Mario Götze, který v létě právě z Dortmundu přestoupil za 37 milionů eur. Do vedení poslal obhájce titulu v 66. minutě krátce po svém příchodu na hřiště.

Na 2:0 zvýšil v 85. minutě Arjen Robben, jenž v květnu rozhodl svou brankou vzájemný souboj ve finále Ligy mistrů, a vzápětí zpečetil vítězství Bayernu Thomas Müller. Dortmund prohrál se svým velkým rivalem v lize poprvé od roku 2010 po šesti zápasech.

Přestřelka Frankfurtu se Schalke

Eintracht dokázal v duelu se Schalke otočit nepříznivé skóre z prvního poločasu. Po něm domácí prohrávali 0:2 vinou vlastního gólu Johannese Fluma a druhé ligové trefy obránce Joëla Matipa. Po změně stran ale zásah do vlastní branky odčinil právě Flum a dvěma góly zařídil obrat španělský útočník Joselu, letní posila z Hoffenheimu. První výhry po sedmi duelech se však Frankfurt nedočkal, čtyři minuty před koncem jej o ni připravila trefa Benedikta Höwedese.

Freiburg porazil Braunschweig díky trefě švýcarského záložníka Gelsona Fernandese. Pilař nastoupil v základní sestavě podruhé a celkově hrál teprve potřetí od svého příchodu do Německa. Vladimír Darida po svalovém zranění v sestavě Freiburgu chyběl stejně jako obránce Pavel Krmaš.

Freiburg, který bude hrát ve čtvrtek v Liberci, nastoupil v sestavě: Baumann - Sorg, Ginter, Höhn, Günter - Freis (88. Guédé), Fernandes, Höfler, Mehmedi (81. Coquelin), Pilař (64. Kerk) - Hanke.

Norimberk remizoval s Wolfsburgem 1:1, za domácí odehrál celý zápas záložník Adam Hloušek. Jan Polák v dresu hostů se dostal na hřiště až v poslední minutě utkání. Útočník Norimberku Tomáš Pekhart zůstal jen na lavičce náhradníků.

Trump se distancoval od výpovědi velvyslance při Evropské unii Sondlanda

Prezident Spojených států Donald Trump se distancoval od středeční veřejné výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda v Kongresu zmínkou o rozhovoru, kdy mu řekl, že od Ukrajiny nic nechce. Šéf Bílého domu novinářům zároveň řekl, že Sondlanda příliš dobře nezná a nijak často s ním nehovořil.

Trump citoval z jiné Sondlandovy výpovědi, ve které velvyslanci na dotaz, co žádá od Ukrajiny, odpověděl, že nic nechce. Sondland pod přísahou vypověděl, že nebylo pochyb, že Trump k Ukrajině přistupuje stylem "něco za něco", a že každý ve vedení Trumpovy administrativy o této politice věděl.

"Moc dobře ho neznám. Nemluvil jsem s ním často. Není to člověk, kterého dobře znám. Jeví se ale jako dobrý chlapík," řekl Trump novinářům o Sondlandovi. Velvyslanec v minulosti podporoval Trumpovu prezidentskou kampaň a na volby mu skrze své společnosti podle médií poslal milion dolarů (23 milionů korun).