OBRAZEM Bílek, Rada i Damková. Stínadla Hrdličku vytleskala

Podívejte se na fotografie z posledního rozloučení se šéfem fotbalových Teplic Františkem Hrdličkou
Poslední rozloučení s teplickým šéfem Františkem Hrdličkou. Nikdo si nepředstavoval, že tato chvíle nastane tak brzy. Hrdlička by se 20. srpna dožil 58 let.
Přestože minulou středu utrpěl mozkovou příhodu, jeho odchod všechny zaskočil.
Teplice dokonce kvůli tomu odložily prvoligový zápas s Českými Budějovicemi.
Poslední rozloučení připravili Hrdličkovi nejbližší tam, kde se cítil jako doma - na teplickém stadionu. Od brzkého čtvrtečního dopoledne proudily ke katafalku s rakví zástupy rodinných příslušníků, přátel a kolegů s věnci a květinami (na fotce Petr Šafarčík z Baníku Ostrava).
Foto: CPA Eduard Erben
Eduard Erben
7. 8. 2014 17:00
Podívejte se na fotografie z posledního rozloučení se šéfem fotbalových Teplic Františkem Hrdličkou.

Fotbalové Teplice vyprovodily na poslední cestu zesnulého šéfa Františka Hrdličku. Více o smutečním rozloučení čtěte ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy