Slovan Liberec přivedl z Tottenhamu vnuka trenéra slovenské reprezentace a také bývalého slávistu

ČTK ČTK
12. 7. 2016 18:09
Slovan Liberec před boji o Evropskou ligu posiluje. Z Tottenhamu přichází na půlroční hostování s opcí dvacetiletý záložník Filip Lesniak, jenž je vnuk trenéra slovenské reprezentace Jána Kozáka a po krátké anabázi v Itálii se do Česka vrací obránce Milan Nitrianský, který s Libercem podepsal roční smlouvu.
Jindřich Trpišovský přivítá dvě nové posily
Jindřich Trpišovský přivítá dvě nové posily | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Fotbalový Liberec angažoval další dvě posily pro nadcházející sezonu. Severočeši získali na půlroční hostování s opcí z Tottenhamu dvacetiletého záložníka Filipa Lesniaka, který je vnukem trenéra slovenské reprezentace Jána Kozáka. Roční smlouvu pak s Libercem podepsal obránce Milan Nitrianský.

Lesniak začal s fotbalem v Košicích a od roku 2012 působí v mládežnických kategoriích Tottenhamu. Jde o slovenského reprezentanta do 21 let.

Trpišovský: Takový hráč jako Lesniak na českém trhu není

"Tip na tohoto hráče jsme měli už dlouho, zvažovali jsme jeho příchod už v zimní přestávce, ale to se ještě bohužel nepodařilo. Jde o fotbalistu do středu hřiště, který je typologicky odlišný od hráčů, které tady máme. Na českém trhu se nám bohužel nepodařilo takového hráče získat, proto jsme se rozhlíželi jinde a Filip nám přišel jako ideální volba," řekl pro klubový web trenér Slovanu Jindřich Trpišovský.

"Jeví se nám jako hráč, který by nám mohl pomoci zklidnit hru, hrát blízko u stoperů a zkvalitnit nám takovou tu první rozehrávku, kterou nám dřív zajišťoval David Pavelka," dodal Trpišovský.

Pětadvacetiletý Nitrianský s Libercem trénuje od začátku letní přípravy a nyní si vysloužil roční kontrakt. Bývalý reprezentant do 21 let naposledy působil v italském druholigovém Avellinu, v Česku hrával za Slavii, Příbram a České Budějovice.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy