Slovan Liberec přivedl z Tottenhamu vnuka trenéra slovenské reprezentace a také bývalého slávistu

ČTK ČTK
12. 7. 2016 18:09
Slovan Liberec před boji o Evropskou ligu posiluje. Z Tottenhamu přichází na půlroční hostování s opcí dvacetiletý záložník Filip Lesniak, jenž je vnuk trenéra slovenské reprezentace Jána Kozáka a po krátké anabázi v Itálii se do Česka vrací obránce Milan Nitrianský, který s Libercem podepsal roční smlouvu.
Jindřich Trpišovský přivítá dvě nové posily
Jindřich Trpišovský přivítá dvě nové posily | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Fotbalový Liberec angažoval další dvě posily pro nadcházející sezonu. Severočeši získali na půlroční hostování s opcí z Tottenhamu dvacetiletého záložníka Filipa Lesniaka, který je vnukem trenéra slovenské reprezentace Jána Kozáka. Roční smlouvu pak s Libercem podepsal obránce Milan Nitrianský.

Lesniak začal s fotbalem v Košicích a od roku 2012 působí v mládežnických kategoriích Tottenhamu. Jde o slovenského reprezentanta do 21 let.

Trpišovský: Takový hráč jako Lesniak na českém trhu není

"Tip na tohoto hráče jsme měli už dlouho, zvažovali jsme jeho příchod už v zimní přestávce, ale to se ještě bohužel nepodařilo. Jde o fotbalistu do středu hřiště, který je typologicky odlišný od hráčů, které tady máme. Na českém trhu se nám bohužel nepodařilo takového hráče získat, proto jsme se rozhlíželi jinde a Filip nám přišel jako ideální volba," řekl pro klubový web trenér Slovanu Jindřich Trpišovský.

"Jeví se nám jako hráč, který by nám mohl pomoci zklidnit hru, hrát blízko u stoperů a zkvalitnit nám takovou tu první rozehrávku, kterou nám dřív zajišťoval David Pavelka," dodal Trpišovský.

Pětadvacetiletý Nitrianský s Libercem trénuje od začátku letní přípravy a nyní si vysloužil roční kontrakt. Bývalý reprezentant do 21 let naposledy působil v italském druholigovém Avellinu, v Česku hrával za Slavii, Příbram a České Budějovice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy