Slovan Liberec přivedl z Tottenhamu vnuka trenéra slovenské reprezentace a také bývalého slávistu

ČTK ČTK
12. 7. 2016 18:09
Slovan Liberec před boji o Evropskou ligu posiluje. Z Tottenhamu přichází na půlroční hostování s opcí dvacetiletý záložník Filip Lesniak, jenž je vnuk trenéra slovenské reprezentace Jána Kozáka a po krátké anabázi v Itálii se do Česka vrací obránce Milan Nitrianský, který s Libercem podepsal roční smlouvu.
Jindřich Trpišovský přivítá dvě nové posily
Jindřich Trpišovský přivítá dvě nové posily | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Fotbalový Liberec angažoval další dvě posily pro nadcházející sezonu. Severočeši získali na půlroční hostování s opcí z Tottenhamu dvacetiletého záložníka Filipa Lesniaka, který je vnukem trenéra slovenské reprezentace Jána Kozáka. Roční smlouvu pak s Libercem podepsal obránce Milan Nitrianský.

Lesniak začal s fotbalem v Košicích a od roku 2012 působí v mládežnických kategoriích Tottenhamu. Jde o slovenského reprezentanta do 21 let.

Trpišovský: Takový hráč jako Lesniak na českém trhu není

"Tip na tohoto hráče jsme měli už dlouho, zvažovali jsme jeho příchod už v zimní přestávce, ale to se ještě bohužel nepodařilo. Jde o fotbalistu do středu hřiště, který je typologicky odlišný od hráčů, které tady máme. Na českém trhu se nám bohužel nepodařilo takového hráče získat, proto jsme se rozhlíželi jinde a Filip nám přišel jako ideální volba," řekl pro klubový web trenér Slovanu Jindřich Trpišovský.

"Jeví se nám jako hráč, který by nám mohl pomoci zklidnit hru, hrát blízko u stoperů a zkvalitnit nám takovou tu první rozehrávku, kterou nám dřív zajišťoval David Pavelka," dodal Trpišovský.

Pětadvacetiletý Nitrianský s Libercem trénuje od začátku letní přípravy a nyní si vysloužil roční kontrakt. Bývalý reprezentant do 21 let naposledy působil v italském druholigovém Avellinu, v Česku hrával za Slavii, Příbram a České Budějovice.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy