Fotbalisté PSG mají třetí francouzský titul za sebou

16. 5. 2015 23:11
Celkově páté vítězství v historii soutěže si definitivně zajistili v předposledním 37. kole Ligue 1, ve kterém zvítězili 2:1 na hřišti Montpellieru.
Paris St. Germain slaví francouzský titul
Paris St. Germain slaví francouzský titul | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain získali potřetí v řadě titul francouzského mistra. Celkově páté vítězství v historii soutěže si definitivně zajistili v předposledním 37. kole Ligue 1, ve kterém zvítězili 2:1 na hřišti Montpellieru.

PSG stačila k jistotě titulu i remíza, ale v Montpellieru šel od začátku za vítězstvím. Do vedení ho dostal v 17. minutě po vysunutí za obranu Blaise Matuidi a už za dalších osm minut zvýšil na 2:0 Ezequiel Lavezzi.

Svěřenci trenéra Laurenta Blanca sice ještě před přestávkou inkasovali po zásahu Anthonyho Mouniera, ale tříbodový zisk si pohlídali. Titul by nakonec dnes slavili i v případě porážky, protože druhý Lyon jen remizoval 1:1 s Bordeaux, za které odehrál celý duel český záložník Jaroslav Plašil.

PSG již zvítězil v Ligovém poháru a 30. května si zahraje o triumf ve Francouzském poháru s druholigovým Auxerre. Boj o třetí příčku, která zajišťuje předkolo Ligy mistrů, bude pokračovat až do posledního kola. Monako, Marseille i St. Etienne totiž dnes vyhrály.