Kuchta dal s Lokomotivem gól Jablonci, Sparta porazila Rostov

Aktualizováno 22. 1. 2022 19:44
Fotbalisté Plzně utrpěli v letošní zimní přípravě první porážku, Mladé Boleslavi ve svém tréninkovém areálu podlehli 0:1. To hráči pražské Sparty zvítězili v prvním utkání na soustředění ve Španělsku nad Rostovem 2:0. Třetí tým české ligy poslal do vedení v 21. minutě Lukáš Haraslín, po změně stran si pak čtrnáctý celek ruské nejvyšší soutěže dal vlastní gól.
Sparta v přípravě porazila ruský celek
Sparta v přípravě porazila ruský celek | Foto: Reuters

Plzeň v pátém utkání této zimní přípravy poprvé narazila na prvoligového soupeře. Druhý celek nejvyšší soutěže měl proti Mladé Boleslavi především v prvním poločase výraznou převahu, ale branku nedokázal vstřelit ani Chorý, který trefil tyč.

Po změně stran šestý tým ligové tabulky vyrovnal hru a v 72. minutě rozhodl poté, co se do přímého kopu od Matějovského položil Mašek a hlavičkou na přední tyč překonal gólmana Tvrdoně.

Plzeňští v přípravě prohráli poprvé od června 2019 a po dlouhých 27 utkáních. Naopak Mladá Boleslav zvítězila i v pátém duelu probíhající zimní přípravy. Středočeský celek na úvod vyhrál všechny tři zápasy ve své skupině Tipsport ligy a má blízko k tomu, aby celý turnaj ovládl. Mladoboleslavské může o prvenství připravit už jen lídr druhé ligy Brno, které zatím odehrálo jen jedno utkání.

"Prohráli jsme, tudíž nemůžeme být spokojeni. Na druhou stranu jsme sehráli velmi dobrou první půli, měli jsme spoustu šancí. Ve druhé půli dal soupeř ze standardky gól, což zamrzelo. Prvních 60 minut bylo podle představ, jen efektivita nebyla taková, jakou bychom si představovali. Na tolik šancí nějaký gól musíme dát," řekl v nahrávce pro média plzeňský trenér Michal Bílek.

"Po třech týdnech přípravy můžu říct, že vše šlape. Byť jsme nakonec neodjeli na zahraniční soustředění, podmínky jsou tu dobré. Máme 14 dní do startu jarní části ligy, věřím, že se ještě zlepšíme, že zlepšíme zakončení," dodal Bílek.

Zlín v přípravě i potřetí nastoupil proti týmu z nižší soutěže a po dvou remízách si připsal první vítězství. Proti lídrovi třetí ligy (MSFL) Kroměříži otevřel už ve druhé minutě skóre Poznar po přihrávce staronové posily Vukadinoviče, v polovině druhé půle přidal pojistku na 2:0 Tkáč.

Sparťané přišli v průběhu první půle o dva zraněné hráče. Nejprve musel střídat Ladislav Krejčí mladší, který krátce předtím nahrál na úvodní gól. Ještě do přestávky pak odstoupil ze hry stoper Vitík.

Sparta byla proti soupeři, s nímž před pěti lety vypadla ve vyřazovací fázi Evropské ligy, po celý zápas aktivnější a mohla přidat ještě další branky. Letenští vyhráli i druhý duel zimní přípravy, ještě v domácích podmínkách porazili Chrudim 5:0.

Jan Kuchta hned ve svém prvním utkání za fotbalisty Lokomotivu Moskva skóroval. Pětadvacetiletý český reprezentant na soustředění ve Španělsku otevřel skóre přípravného zápasu proti Jablonci a novému klubu pomohl k remíze 1:1. Za Severočechy se trefil Jan Silný.

Teplice v prvním utkání na soustředění v Turecku porazily Rapid Vídeň 2:1. Předposlední tým české ligy využil i toho, že pátý celek rakouské ligy, který v létě vypadl v kvalifikaci Ligy mistrů se Spartou, dnes nastoupil k dvěma přípravným duelům. Vítězný gól Severočechů dal v 86. minutě po sólu střídající Kodad.

Přípravná fotbalové utkání:

Sparta Praha - FK Rostov 2:0 (1:0)

Branky: 21. Haraslín, 70. vlastní Muchin.

I. poločas: Holec - Wiesner, Čelůstka, Vitík (40. Panák), Hancko - Pešek, Ladislav Krejčí II (21. Pavelka), Dočkal, Hložek, Haraslín - Pulkrab.

II. poločas: Heča - Wiesner (60. Gabriel), Panák, Hancko, Höjer - Pešek (60. Minčev), Sáček, Pavelka, Karabec, Ladislav Krejčí I - Pulkrab (60. Čvančara). Trenér: Vrba.

FK Jablonec - Lokomotiv Moskva 1:1 (0:1)

Branky: 62. Silný - 32. Kuchta.

Sestava Jablonce: Vajner - Surzyn (73. Holík), Kubista, Martinec, Krob - Hübschman (60. Kratochvíl) - Vaníček (60. Černák), Považanec, Houska (60. Smejkal), Malínský (73. Nykrín) - Ikaunieks (60. Silný). Trenér: Rada.

FK Teplice - Rapid Vídeň 2:1 (0:0)

Branky: 62. Trubač, 86. Kodad - 73. Knasmüllner.

Sestava Teplic: Grigar - Hyčka, Knapík, Tijani (60. Chaloupek), Vondrášek (75. Prošek) - Fortelný, Mareček, Kučera, Trubač - Žák (65. Kodad), Mareš (60. Ledecký). Trenér: Jarošík.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Branka: 72. L. Mašek.

Sestavy:

Plzeň: Hruška (46. Tvrdoň) - Řezník (83. Kayamba), Hejda (73. Kaša), Pernica, Havel (83. Žilák) - Bucha (60. Ndiaye), Kalvach (83. Janošek) - Sýkora (60. Šulc), Čermák (73. Káčer), Mosquera (77. Kronus) - Chorý (60. Potočný). Trenér: Bílek.

M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát (77. Langhamer), Preisler - Smrž, Matějovský - Ladra (70. Pech), L. Mašek (83. Dufek), Ewerton - Fila (46. Mužík). Trenér: Jarolím.