Gambrinus liga • 28. kolo • 19:15, zápas skončil

AC Sparta Praha
1:0
Bohemians 1905
72. Hušbauer

Vítejte u online přenosu Aktuálně.cz ze zápasu Sparty Praha a Bohemians 1905 ve 28. kole Gambrinus ligy.

Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Borek, Ptáček, Bartek - Moravec, Jindříšek, Abraham, Šumský, Orolín - Nešpor

AC Sparta Praha: Vaclík - Vidlička, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Přikryl, Matějovský, Hušbauer, Holek, Krejčí - Kweuke

U dnešního přenosu vítáme kromě sparťanů a klokanů i příznivce Baníku Ostrava, Slovanu Liberec a Viktorie Plzeň. Je zřejmé proč: na Letné se dnes hraje o klíčové body v souboji o titul (Liberec, Sparta, Plzeň) i sestup (Bohemians 1905 a Baník).

Jistým sestupujícím je už Viktorie Žižkov, kterou, jak známo, gólman hostů Sňozík občas nazývá "todleto"

Mimochodem Viktoria Plzeň vyhrála před chvíli na hřišti v Mladé Boleslavi 1:0 gólem Daridy z posledních minut, takže souboj o titul zůstává otevřený i pro jeho obhájce.

Rozhodčími dnešního utkání na Letné jsou pánové Kovařík, Vysloužil a  Handlíř. Nad Prahou se přehnala před pár hodinami bouřka, teď je ale počasí pro fotbal dobré. Příjemně chladno.

Ze sestav už vidíte, že Spartě chybí Sionko (karty), Bohemians 1905 pak zraněný Nikl

Letnou zní, že Sparta věčná zůstane a ze všech nejlepší, tedy sparťanská hymna, blíží se výkop zápasu. Uvidíme

Sparta nastupuje v historických, černých dresech. Klokani tradičně v zeleném. Vaclík ve žlutém, Sňozík v modrém.

Zápas začal.

1.

Holek se probíjel k vápnu hostí, ale dovnitř nedošel. Sparta zkouší úvodní nápor

2.

Tak Holek, profesí defenzivní záložník, se dnes rozhodl útočit. Je prvním, kdo vyslal střelu na branku soupeře. Šla vedle

4.

Přikryl dvakrát za sebou připomněl sparťanským fanouškům, jaké to bylo pěkné, když hrál na pravém křídle. Z obou akcí hrozilo Sňozíkově brance velké nebezpečí.

5.

První roh Sparty, opět po akci Matějovský - Přikryl. Matějovský poslal z rohu míč do vápna, před Holkem zasáhl úspěšně Sňozík. Náznak gólové šance

7.

Sparta začala tlakem, hráči Bohemians 1905 se zdrží na půli domácího týmu vždy jen několik vteřin a míč putuje zpět.

8.

Sudí teď nejspíš otočili aut ve prospěch Sparty, mírné vzrušení v kotli hostí.

10.

Kweuke a Krejčí rozehráli pěknou akci po levé straně sparťanského útoku, ale končí na úrovni vápna.

11.

Druhý roh Sparty. Kweukemu ale na penaltě unikl míč od nohou, jinak by byl v nebezpečné pozici

12.

Třináctá minuta a klokani se poprvé probojovali na polovinu hřiště, kde brání Sparta. Zvolili dnes těžkou defenzívu.

13.

Borek obral obrovitého sparťanského útočníka Kweukeho o míč

15.

Sparta zdlouhavě kombinuje, volí postupný útok, propracovala se až k rohovému praporku, odkud se bude vhazovat.

16.

Po první čtvrthodině zápasu je nejspíš jasno, jak bude dál probíhat. Sparta vytrvale, ale zatím neúspěšně dobývá území před Sńozíkem, žádná nebezpečná střela ani kombinace vedoucí ke gólu se zatím neobjevila.

18.

Šumský a Nešpor vlastně poprvé motají pořádně sparťanské obraně hlavu, míč končí málo nebezpečnou střelou v náručí Vaclíkově.

19.

Třetí rohový kop Sparty na druhé straně hřiště, kam se mezitím přenesla hra. Erich Brabec a Kweuke si to rozdali se Sńozíkem, kdo má větší výskok. Jejich souboj ukončil rozhodčí - píská faul na brankáře Bohemians 1905

21.

Erich Brabec a Vidlička si příliš nerozumějí, alespoň podle nahrávky, kterou stoper poslal na svého spoluhráče z obrany. Aut pro Bohemku.

22.

Borek skluzem ve vápně odebral míč Kweukemu. Riskoval, že míč zasáhne rukou, ale vyšlo mu to.

23.

Jarošík chybuje v obraně, ale paradoxně se z této chyby zrodí protiútok Sparty. Matějovský ale nepřesně hledal nabíhajícího Krejčího.

26.

Matějovského kolmici do vápna na Přikryla chytá dnešní často úspěšný lovec Borek.

27.

Matějovský nečekaně rozehrál přímý volný kop, obrana Bohemians 1905 byla úplně nepřipravená, ale Přikryl zazdil šanci. Není z posledních zápasů zvyklý pohybovat se v soupeřově vápně, dvojice Hřebík - Hašek ho držela vzadu.

29.

Přikryl důrazně zasáhl na půli hřiště. Zápas se zatím hraje bez žlutých karet, teď jsme k ní byli nejblíže.

30.

Čertví, na co při zápase myslím Léo Kweuke, ale teď se zapomněl v ofsajdu a připravil Spartu o možnost atakovat soupeře v jeho pokutovém území.

31.

Začínají útočit i stopeři. Erich Brabec se vydal na výlet podél velkého vápna Bohemky, akce končí ztrátou míče v autu.

32.

Jarošík fauloval Nešpora na půlící čáře a rozhodčí sparťanskému stoperovi domlouvá, aby nebyl tak ostrý.

34.

Jan Moravec, odchovanec Bohemians 1905, protáhl krok a zrodilo se velké sólo přes celé hřiště. Bohemians se dostali nejblíž k Vaclíkovi za celý zápas.

35.

Další roh Sparty po Přikrylově střele. Po něm vyslal symbolickou zdravici na Sňozíka Marek Matějovský. Měl pravdu, když říkal, že na Euro by měli jet ti, co mají formu. Střeleckou dnes středopolař Sparty nemá.

37.

V poloze akrobata střílel Holek z pokutového území, Sňozík chytá.

38.

Sparta drží míč prakticky (s malými přestávkami) nepřetržitě, ale nikam to nevede.

40.

Kweuke ve snaze získat míč fauluje Jendřiška.

41.

Pojďme na pátý roh Sparty. Hušbauer trefuje z 25 metrů brankáře soupeře. Na úrovni pokutového území stojí zelená zeď, přes kterou se špatně prochází. Sparta začíná střílet z dálky.

42.

Šestý a vzápětí sedmý roh Sparty. Tomáš Přikryl končí akci střelou na horní tribunu.

43.

Po výletu Ericha Brabce centroval Přikryl, těsně před dobíhajícími sparťany si míč bere nozík.

44.

Nešpor vybojoval první roh hostí. Předcházela opět hezká akce rychlíka Moravce

45.

První poločas skončil.

První polovina zápasu nabídla podprůměrnou podívanou. Jde o hodně oběma týmům, Bohemians 1905 přijeli zjevně ukopat remízu za každou cenu, Sparta není schopná kombinací projít do šancí, střely z dálky jsou velmi nepřesné.

Začal druhý poločas

46.

Z kabiny si domácí přinesli pokyn střílet, střílet, střílet. Přikryl trenéry poslouchá přibližně ze 30 metrů, Sňozík chytá

47.

Roh Bohemians 1905. Šumský ho kopl šikovně, míč se točil do brány, ale nebyl z toho ani náznak šance

49.

Další sparťanská střela z dálky. Co budou domácí dělat v druhé půli je zjevné po pár minutách druhé části.

50.

Další na seznamu střelců: Hušbauer. Trefil kolem Kweukeho, ale nikoliv branku.

51.

Bohemka kope volný přímý kop ze zajímavé vzdálenosti. Jindřišek trefil zeď, z níž na zem padá Nešpor. Střelec Bohemians sundal vlastního spoluhráče.

54.

Holek vylekal Sňozíka ranou doprostřed brány. Gólman Bohemians ho chtal jak horký brambor

55.

Přikryl v čisté gólové šanci po Kweukeho nahrávce trefil zblízka vybíhajícího Sňozíka

56.

Přikryl teď řádí na hřišti. Další pokus o střelcu blokuje obrana Bohemians.

56.

Kweuke pumelicí z vápna trefil břevno branky hostujícího týmu!

57.

Bohemka střídá. Ze hřiště jde Šumský, místo něj se do hry zapojí Budinský

58.

Na hřišti je toho málo vidět, z kotle hostí vylétla dýmovnice

60.

Jarošík a po něm Vidlička stříleli z vápna. Sparta má teď drtivý tlak, Bohemians zase skvělého gólmana.

61.

Sparta za čtvrthodinku druhé půle vystřelila tolikrát, co za celý první poločas.

62.

Hušbauer střílí. Sńozík skvělý a odvrací

62.

Matějovský šlápl na míč a poslal do protiútoku dva hráče Bohemky. Ale vzápětí se vše vrací do starých kolejí, Sparta v útoku.

64.

Kweuke zůstal ležet na půlicí čáře, vypadá to na zranění, které spraví obstřik

65.

Rohový kop Sparty a rušno na její lavičce. S Kweukem to asi nevypadá dobře. Svléká se Miroslav Slepička

66.

Kweuke odkulhává ze hřiště, na jeho místo jde opravdu Slepička

67.

Budínský vystrašil Vyclíka z dálky, vzápětí kopou Bohemians rohový kop. Ale tím jejich útočná aktivita končí.

69.

Krejčí padá ve vápně, ale ani on sám nežádá pokutový kop, obránce se ho nedotkl.

71.

Matějovský poslal táhlý míč do pokutového území soupeře, obrana zelených odvrací

Sparta dala gól! Josef Hušbauer po narážečce Mário Holka prudkou střelou málem protrhává síť Sňozíkovy branky.

74.

Na hřiště jde Lukáš Hartig. Bohemka reaguje na inkasovaný gól střídáním. Hartig nahrazuje Orolína.

76.

Po brance Sparty přichází klidnější pasáž hry. Domácí přesto získávají další rohový kop.

77.

Hušbauer z voleje trefuje soupeřovu bránu. Matějovský mu míč posadil na nohu přímo z rohu.

78.

Další změna v sestavě Bohemians 1095. Nešpor odchází, přichází Pavel Vyhnal

80.

Aut pro zelené, po něm jen odkop od sparťanské branky

82.

Matějovský zrychlil hru na půlce, našel Přikryla, ten chvilku motal hlavu obraně hostí, pak ale vyslal na Sňozíka jen pomalou střelu.

83.

Dlouhou akci Bohemians na půlce Sparty končí ruka hostí a hvizd rozhodčího.

84.

Grajciar jde do hry místo Matějovského. Sparta podruhé střídá

85.

Grajciar se uvedl střelou z dálky, kterou ale zvolil ve chvíli, kdy Sparta byla v brejku a mohla přečíslit obranu hostí

86.

Krejčí vidí žlutou kartu za faul ve středu hřiště.

87.

Klokani zlobí. Další roh po opakovaných centrech před Vaclíka, Sparta se brání.

88.

Z lavičky Sparty, před níž během celého zápasu běhá trenér Hašek, vstal už i šéfdirigent Hřebík

89.

Podivný konec zápasu. Sparta celou dobu tlačila soupeře k jeho bráně, teď se zatáhla a brání

89.

Sparta takticky střídá. Juhar mění Krejčího

90.

Roh Bohemians 1905. Ve vápně byl i brankář Bohemians 1905 Sňozík, ale gól z toho nepadl.

90.+2

Konec zápasu

Sparta se vrací na druhé místo před Plzeň, které obhájci titulu přepustila jen na několik desítek minut. Bohemians zůstávají na předposledním, sestupovém místě.

Děkujeme za pozornost a hezký zbytek nedělního večera.