Fotbal v Turecku nestačil na sníh, Ronaldo rekordmanem

Aktualizováno 10. 12. 2013 22:48
Úterní zápas Ligy mistrů mezi Galatasarayem Istanbul a Juventusem Turín se hrál jen půl hodiny, zbytek znemožnil sníh.
Odklizení sněhu v Turecku
Odklizení sněhu v Turecku | Foto: Reuters

Istanbul - Úterní zápas Ligy mistrů mezi Galatasarayem Istanbul a Juventusem Turín se hrál jen půl hodiny, zbytek znemožnil sníh na hrací ploše.

Sudí Proenca nejprve nechal vyměnit bílé míče za oranžové, ve třicáté minutě ale už nebyly vidět čáry na hřišti, takže portugalský sudí přerušil hru. Po zhruba půlhodinové přestávce rozhodl, že se nebude pokračovat.

"Kapitáni i rozhodčí se shodli, že povrch je příliš nebezpečný," upřesnila v prohlášení UEFA. Podle rozhodnutí fotbalové unie se zbývající necelá hodina duelu dohraje ve středu od 13:00 SEČ.

Naopak slavit mohl Cristiano Ronaldo, který svým gólem do sítě týmu FC Kodaň překonal rekord základní části Ligy mistrů. Byla to totiž jeho už devátá trefa do černého. A to ještě v poslední minutě kopl penaltu jen do brankáře.

Již jistý postupující Real Madrid zvítězil 2:0 a se dvaceti góly v základní skupině vyrovnal střelecký rekord, který dosud držel Manchester United (ze sezony 1998/99) a Barcelona (2011/12).

Hübschman seděl na lavičce

Šachtar Doněck s českým záložníkem Tomášem Hübschmanem na lavičce náhradníků na Old Trafford na své první vítězství v Anglii nedosáhl a po trefě Jonese ze 67. minuty prohrál s Manchesterem United 0:1. Aby uhájil druhé místo v tabulce, musel spoléhat na pomoc San Sebastianu v duelu s Leverkusenem, které se ale nedočkal.

Bayer se totiž v prvním zápase na španělské půdě od památného debaklu 1:7 s Barcelonou z loňského března dočkal první výhry mimo Německo v soutěži od roku 2002. Díky trefě Topraka, který dotlačil míč do branky ve 49. minutě, vyhrál 1:0 a zajistil si postupovou příčku.

Pireus nezlomila ani dvě neproměněné penalty

Olympiakos Pireus neproměnil v duelu s Andelechtem dvě penalty, při nichž selhali Saviola a Slovák Weiss, přesto díky výhře 3:1 slaví poprvé od ročníku 2009/10 postup do jarní fáze. Dvěma góly se o něj postaral právě Argentinec Saviola, v nastavení ze třetí penalty konečně uspěl Domínguez. Nejhorší tým skupiny z Bruselu dohrával bez tří vyloučených hráčů.

Benfice nestačil na postup cenný domácí triumf 2:1 nad lídrem francouzské ligy Paris St. Germain, za Olympiakosem zůstala kvůli horší vzájemné bilanci a bude pokračovat v Evropské lize.

Citizens ukončili sérii Bayernu

Bayern Mnichov přišel doma v souboji s Manchesterem City o dvoubrankové vedení i o rekordní desetizápasovou sérii výher v LM. V duelu o čelo "plzeňské" skupiny D se přitom dostal do vedení už v šesté minutě, kdy stoper Dante centrem z vlastní půlky vysunul bez problémů skórujícího Müllera. Za dalších šest minut zvýšil skóre po rohu Götze.

Výsledek z víkendové bundesligové demolice Werderu Brémy 7:0 se ale neopakoval. Hráči City totiž ještě do poločasu snížili zásluhou Silvy a po přestávce díky penaltě Kolarova a zásahu Milnera otočili na konečných 3:2. Ani to jim však nestačilo k posunu na první místo skupiny, které uhájil Bayern.

6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Manchester United - Šachtar Doněck 1:0 (0:0)

Branka: 67. Jones. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 75.000.

San Sebastian - Leverkusen 0:1 (0:0)

Branka: 49. Toprak. Rozhodčí: Hagen (Nor.). Diváci: 29.000.

FC Kodaň - Real Madrid 0:2 (0:1)

Branky: 25. Modrič, 49. Ronaldo. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 36.000.

Utkání Galatasaray Istanbul - Juventus Turín bylo ve 32. minutě za stavu 0:0 ukončeno kvůli sněhu na hrací ploše. Rozhodčí: Proenca (Portug.). Diváci: 52.000.

1. Real Madrid 6 5 1 0 20:5 16
2. Juventus Turín 5 1 3 1 9:8 6
3. Galatasaray Istanbul 5 1 1 3 7:14 4
4. FC Kodaň 6 1 1 4 4:13 4

Skupina C:

Benfica Lisabon - Paris St. Germain 2:1 (1:1)

Branky: 45. Lima z pen., 59. Gaitán, - 37. Cavani. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 10.000.

Olympiakos Pireus - Anderlecht Brusel 3:1 (1:1)

Branky: 34. a 58. Saviola, 90.+5 Domínguez z pen. - 39. Kljestan. Rozhodčí: Stark (Něm.). ČK: 49. Kouyaté, 88. N'Sakala, 90.+3 Proto (všichni Anderlecht). Diváci: 31.000.

1. Paris St. Germain 6 4 1 1 16:5 13
2. Olympiakos Pireus 6 3 1 2 10:8 10
3. Benfica Lisabon 6 3 1 2 8:8 10
4. Anderlecht 6 0 1 5 4:17 1

Skupina D:

Bayern Mnichov - Manchester City 2:3 (2:1)

Branky: 6. Müller, 12. Götze - 28. Silva, 59. Kolarov z pen., 62. Milner. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.). Diváci: 68.000.

Plzeň - CSKA Moskva 2:1 (0:0)

1. Bayern Mnichov 6 5 0 1 17:5 15
2. Manchester City 6 5 0 1 18:10 15
3. Viktoria Plzeň 6 1 0 5 6:17 3
4. CSKA Moskva 6 1 0 5 8:17 3