Fiorentina pošesté v řadě nezvítězila, třetí místo jí uniká

Aktualizováno 10. 4. 2016 17:10
Fotbalisté Fiorentiny pošesté v řadě nedokázali v italské lize zvítězit a výrazně si zkomplikovali boj o třetí místo. V 32. kole prohráli 0:2 v Empoli. Fiorentina se tak nachází na pátém místě se ztrátou sedmi bodů na třetí AS Řím, který má navíc zápas k dobru.
Takhle veselé obrázky fanoušci Fiorentiny už nějaký čas moc nezažívají.
Takhle veselé obrázky fanoušci Fiorentiny už nějaký čas moc nezažívají. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole i v oslabené sestavě porazili v 32. kole italské ligy poslední Hellas Verona 3:0 a na vedoucí Juventus ztrácejí z druhého místa znovu šest bodů. Fiorentina pošesté v řadě nedokázala zvítězit a výrazně si zkomplikovala boj o třetí místo. Prohrála 0:2 v Empoli, které naopak ukončilo nepříznivou sérii 12 zápasů bez tříbodového zisku.

Neapol proti Veroně od začátku potvrzovala roli favorita, blízko brance byl v desáté minutě Insigne, trefil však tyč. V útoku dostal místo distancovaného Higuaína příležitost Gabbiadini a právě on otevřel skóre zápasu. Callejónovu střelu brankář Gollini vyrazil pouze k čtyřiadvacetiletému útočníkovi a ten se z dorážky nemýlil.

V závěru poločasu fauloval ve vápně Souprayen, obdržel červenou kartu a jeho tým navíc čelil penaltě, kterou proměnil Insigne. Po změně stran se Neapol už tolik do šancí nedostávala, jednu z mála ale využil Callejón a upravil na konečných 3:0.

Empoli se dostalo do vedení proti Fiorentině čtyři minuty před koncem poločasu, když si Pucciarelli položil obránce povedenou kličkou a střelou k tyči překonal gólmana Fiorentiny. V druhém poločase se sice z branky radoval útočník hostů Kalinič, jeho trefa ale nebyla uznána kvůli ofsajdu.

Definitivní potvrzení výhry přinesl dvě minuty před koncem z dorážky Zielinski, jenž v Empoli hostuje z Udine. Fiorentina se nachází na pátém místě se ztrátou sedmi bodů na třetí AS Řím, který má navíc zápas k dobru.

Povedenou premiéru na lavičce Lazia Řím prožil bývalý útočník Simone Inzaghi, jehož tým v Palermu i díky dvěma trefám Kloseho zvítězil 3:0. Lazio prolomilo remízové prokletí na hřištích soupeřů a vyhrálo venku poprvé od 9. ledna. Sicilský celek čeká na tříbodový zisk už 11 zápasů.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Empoli - Fiorentina 2:0 (41. Pucciarelli, 88. Zielinski), FC Turín - Bergamo 2:1 (35. Peres, 46. López - 82. Cigarini), Neapol - Hellas Verona 3:0 (33. Gabbiadini, 45.+2 Insigne z pen., 70. Callejón), Sampdoria Janov - Udine 2:0 (58. vlastní Armero, 85. Fernando), Palermo - Lazio Řím 0:3 (10. a 15. Klose, 73. Anderson).