Fiorentina pošesté v řadě nezvítězila, třetí místo jí uniká

Aktualizováno 10. 4. 2016 17:10
Fotbalisté Fiorentiny pošesté v řadě nedokázali v italské lize zvítězit a výrazně si zkomplikovali boj o třetí místo. V 32. kole prohráli 0:2 v Empoli. Fiorentina se tak nachází na pátém místě se ztrátou sedmi bodů na třetí AS Řím, který má navíc zápas k dobru.
Takhle veselé obrázky fanoušci Fiorentiny už nějaký čas moc nezažívají.
Takhle veselé obrázky fanoušci Fiorentiny už nějaký čas moc nezažívají. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole i v oslabené sestavě porazili v 32. kole italské ligy poslední Hellas Verona 3:0 a na vedoucí Juventus ztrácejí z druhého místa znovu šest bodů. Fiorentina pošesté v řadě nedokázala zvítězit a výrazně si zkomplikovala boj o třetí místo. Prohrála 0:2 v Empoli, které naopak ukončilo nepříznivou sérii 12 zápasů bez tříbodového zisku.

Neapol proti Veroně od začátku potvrzovala roli favorita, blízko brance byl v desáté minutě Insigne, trefil však tyč. V útoku dostal místo distancovaného Higuaína příležitost Gabbiadini a právě on otevřel skóre zápasu. Callejónovu střelu brankář Gollini vyrazil pouze k čtyřiadvacetiletému útočníkovi a ten se z dorážky nemýlil.

V závěru poločasu fauloval ve vápně Souprayen, obdržel červenou kartu a jeho tým navíc čelil penaltě, kterou proměnil Insigne. Po změně stran se Neapol už tolik do šancí nedostávala, jednu z mála ale využil Callejón a upravil na konečných 3:0.

Empoli se dostalo do vedení proti Fiorentině čtyři minuty před koncem poločasu, když si Pucciarelli položil obránce povedenou kličkou a střelou k tyči překonal gólmana Fiorentiny. V druhém poločase se sice z branky radoval útočník hostů Kalinič, jeho trefa ale nebyla uznána kvůli ofsajdu.

Definitivní potvrzení výhry přinesl dvě minuty před koncem z dorážky Zielinski, jenž v Empoli hostuje z Udine. Fiorentina se nachází na pátém místě se ztrátou sedmi bodů na třetí AS Řím, který má navíc zápas k dobru.

Povedenou premiéru na lavičce Lazia Řím prožil bývalý útočník Simone Inzaghi, jehož tým v Palermu i díky dvěma trefám Kloseho zvítězil 3:0. Lazio prolomilo remízové prokletí na hřištích soupeřů a vyhrálo venku poprvé od 9. ledna. Sicilský celek čeká na tříbodový zisk už 11 zápasů.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Empoli - Fiorentina 2:0 (41. Pucciarelli, 88. Zielinski), FC Turín - Bergamo 2:1 (35. Peres, 46. López - 82. Cigarini), Neapol - Hellas Verona 3:0 (33. Gabbiadini, 45.+2 Insigne z pen., 70. Callejón), Sampdoria Janov - Udine 2:0 (58. vlastní Armero, 85. Fernando), Palermo - Lazio Řím 0:3 (10. a 15. Klose, 73. Anderson).

před 3 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.