3. 2. 2016 17:15
Filipe Luís ve víkendovém zápase proti Barceloně na polovině hřiště nešetrně fauloval hvězdu Barcelony Lionela Messiho. Disciplinární komise mu za tento zákrok vyměřila trest na tři zápasy.
Filipe Luís předvedl na Messiho opravdu nešetrný zákrok.

Madrid - Disciplinární komise potrestala fotbalistu Atlética Madrid Filipeho Luíse zastavením činnosti na tři utkání za faul na Lionela Messiho ve víkendovém duelu španělské ligy v Barceloně. Brazilský obránce ve 44. minutě ostře prošlápl argentinské hvězdě koleno a dostal rovnou červenou kartu.

Atléticu se zdá trest přísný a odvolá se. Argumentuje tím, že ostatní hráči dostali za podobné fauly pouze jednozápasový distanc a Filipe Luís se navíc předtím žádných disciplinárních prohřešků nedopustil.

Barcelona ve šlágru s Atléticem prohrávala 0:1, ale do 38. minuty skóre otočila. Po vyloučení Filipeho Luíse dostal červenou kartu ještě v druhé půli další hráč hostů Diego Godín. Barcelona po výhře 2:1 vede ligu o tři body a navíc má zápas k dobru.