Fanoušci Barcy napadli autobus s hráči Realu Madrid

ČTK ČTK
29. 11. 2010 12:17
Jen o vlásek unikli zranění Arbeola a Albiol
Foto: Reuters

Barcelona - Dnešní španělské fotbalové derby mezi Barcelonou a Realem Madrid mělo dramatickou předehru. Když hráči "Bílého baletu" přijeli v neděli na hotel, napadli katalánští fanoušci jejich autobus cihlami a kamením.

Podle listu Marca přivítaly hráče Realu na letišti zhruba dvě tisícovky fanoušků.

Při příjezdu na hotel napadli příznivci autobus madridského celku a obránci Álvaro Arbeloa s Raúlem Albiolem jen o vlásek unikli zranění, když jedna z cihel rozbila okno u jejich míst.

Čtěte také: Mourinho slibuje: Nejen El Clásico, ale Super Clásico

Jeden z členů ochranky Realu byl zasažen kamenem do hlavy, vše se však obešlo bez vážnějšího zranění.

Real se dnes večer na Nou Campu pokusí ukončit nadvládu Barcelony, která vyhrála poslední čtyři vzájemné zápasy. Katalánský vekloklub v nich navíc El Clásico ovládl se skóre 11:2.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy