Famózní Plzeň nakročila do Ligy mistrů. Veze náskok 3:1

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
16. 8. 2011 22:43
FC Kodaň - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:0)

Praha - Tohle si plzeňští fotbalisté nevysnili ani v nejbujnějších představách.

A stejně tak trenér Pavel Vrba se nevěřícně chytal za hlavu, když v 79. minutě poslal Martin Fillo nádhernou křížnou střelu do šibenice kodaňské brány a přidal třetí gól Vitkorie.

Tří fíky do sítě soupeře, jen jeden gól inkasovaný a před domácí odvetou dvoubrankový náskok. To je fantastické resumé úvodního utkání play-off o Ligu mistrů, v němž Plzeň veze z Kodaně náskok 3:1.

První gól si dánský celek vstřelil sám, druhý přidal Pilař a krásný plzeňský večer korunoval Fillo. Radost nemohla zkazit ani trefa Ottesena, který snižoval na 1:2.

Utkání Kodaň - Plzeň jsme sledovali online ŽIVĚ
Pospěch: Plzeň má stejnou šanci na postup jako Kodaň

Fotbalisté Plzně začali opatrně a trochu zakřiknutě, přesto to byli oni, kdo si vytvořil první nebezpečnou příležitost. Po zaváhání Bengtssona se před Wilanda dostal Petržela, jenže domácí gólman plzeňskému křídlu vykryl střelecký úhel a úvodní šanci zpacifikoval.

Kodaň se rozjížděla pomalu a hrozila především z častých rohů. Výjimkou byla střela N´Doyeho do boční sítě. Ve 35. minutě hlavičkoval stejný hráč znovu jen těsně mimo a o chvíli později minul parádním volejem Claudemir šibenici západočeské svatyně jen o decimetry.

V nastavení první půle rozehrál Horváth standardní situaci chytře na zadní tyč, odkud míč vrátil před bránu Čišovský na hlavu Koláře, jehož pokus však byl příliš slabý.

Gólová smršť v druhé půli

Co se Plzni nepovedlo před přestávkou, dotáhla k úspěchu po změně stran. Neprve sice musel gólman Čech pokrýt nebezpečnou hlavičku N´Doyeho k pravé tyči, poté ale přišla pro domácí studená sprcha. Horváth vysunul za obranu Koláře, jehož atakoval Ottesen tak nešťastně, že si srazil míč do vlastní sítě.

Uplynulo jen sedm minut a český vybuchl radostí podruhé. Konečně se osvědčil často praktikovaný protiútok po pravé straně, odkud centroval Petržela, míč na hranici vápna sklepl Ďuriš a Pilař bez rozmýšlení zvýšil na 2:0.

Dramatická pasáž pokračovala. Kristensen svou hlavičku ještě mezi Čechovými rukavicemi neprotlačil, ovšem na výskok Ottesena už byl brankář Plzně krátký.

Zdálo se, že Kodani narostla po snižující brance křídle, ale jejich počínající vzedmutí zastavil střídající Fillo. Ten se sice 79. minutě nejprve sám vytlačil z výhodného náběhu, ovšem po krátké zasekávačce okolo svého strážce znenadání vystřelil přesně do růžku Wilandovy brány a šokující výsledek byl dokonán.

Utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

69. Ottesen - 52. vlastní Ottesen, 59. Pilař, 79. Fillo. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Kirkup (všichni Angl.). ŽK: Bolaňos, Grindheim, N'Doye, Absalonsen - Ďuriš, Petržela, Trapp. Diváci: 24.000.

Kodaň: Wiland - Thomsen, Ottesen, Jörgensen, Bengtsson - Bolaňos, Kristensen, Grindheim, Diouf (56. Nordstrand) - N'Doye, Claudemir (65. Absalonsen). Trenér: Nilsson.
Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Trapp, Horváth - Petržela (76. Fillo), Kolář, Pilař (90.+1 Hora) - Ďuriš (89. Ševinský). Trenér: Vrba.