FAČR řeší závažný problém. Spolupráci s federací ukončil generální sponzor T-Mobile

Jiří Škuba Jiří Škuba
9. 3. 2020 8:59
Dvaadvacet let je T-Mobile hlavním partnerem fotbalové reprezentace. Od července už nebude: mobilní operátor spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky prodloužit nehodlá. Aktuálně.cz to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.
Písmeno T a čtyři tečky z dresů fotbalové reprezentace brzy zmizí
Písmeno T a čtyři tečky z dresů fotbalové reprezentace brzy zmizí | Foto: Milan Kammermayer

Pro FAČR to znamená potíž: podpora ze strany T-Mobile, která je na českém trhu značkou německé skupiny Deutsche Telekom, se vyšplhala do řádu stovek milionů korun.

Tradiční spojení se datuje k roku 1998; kontrakt tehdy ještě podepisovali zástupci společnosti Radiomobil, která služby poskytovala pod značkou Paegas. Od té doby fotbalisté s logem operátora na hrudi absolvovali jedenáct kvalifikačních cyklů a více než 230 zápasů.

"Stáli jsme po boku české reprezentace déle než dvě dekády, ať už se dařilo, či nikoliv. Sedmý postup na Euro v řadě symbolicky uzavře naši spolupráci. Máme hluboko v srdci český fotbal, emoce, které přináší, jak dokáže spojit a nadchnout fotbalové fanoušky od Aše po Jablunkov. Zároveň ale cítíme, že je čas posunout se dále," vysvětlil Juraj Bóna, výkonný ředitel T-Mobile Czech Republic.

Konec partnerství nastane v létě letošního roku a je vázán na poslední zápas reprezentace na mistrovství Evropy. Pokud národní tým nepostoupí ze skupiny, dlouholetá společná cesta se naplní 23. června zápasem s Anglií.

Představitelé společnosti STES, marketingové agentury FAČR, informaci o tom, že jim chce dát T-Mobile vale, vědí několik měsíců. Na Strahově tak už delší dobu probíhá horečná snaha zacelit pořádnou díru v rozpočtu.

"Bylo to dlouhé a oboustranně prospěšné partnerství, za které je zapotřebí poděkovat. O možnosti skončit jsme se dozvěděli už před několika měsíci, a tak nás konečné rozhodnutí nepřekvapilo," poznamenal předseda FAČR Martin Malík s tím, že jméno nového generálního partnera oznámí asociace v následujících týdnech.

Vodafone konkurenta nenahradí

Podle informací Aktuálně.cz zástupci STES dokonce zjišťovali možnost spolupráce s dalším gigantem na telekomunikačním trhu, společností Vodafone Czech Republic. Její logo ani dotaz "Ready?" se však na nejdražších místech českých dresů neobjeví.

"Vodafone jedná s firemními zákazníky, tedy i s Fotbalovou asociací ČR, vždy komplexně. Snaží se nabídnout businessové partnerství, které se skládá nejen z nabídky telekomunikačních a ICT služeb, ale zaměřuje se i na různé společné rozvojové či komunikační projekty," reagovala na dotaz Aktuálně.cz Kateřina Šantorová z tiskového oddělení.

Jinými slovy: dílčí projekt možná, vážný vztah ovšem nikoliv. "Sponzorská spolupráce však není pro Vodafone aktuální téma," dodala Šantorová.

Proč? Jednou z překážek mohl být dle zdrojů redakce postoj herce Ondřeje Vetchého, který se loni stal hlavní tváří kampaně mobilního operátora. Představitel Jiřího Luňáka z populárního seriálu Okresní přebor údajně nepatří mezi největší sympatizanty současného vedení fotbalové asociace.

Pro FAČR bude letošní rok zlomovým. Kromě T-Mobile totiž končí smlouva dalším dvěma ze čtyř oficiálních partnerů - Pepsi a Hyundai. STESu se naopak v minulém kalendářním roce podařilo podepsat smlouvu se Staropramenem, výrobcem pracovního oblečení Ardon a společností TCL, poslední dva jmenovaní se ovšem zařadili do nižší kategorie Premium. 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Olympijský vítěz Krpálek kvůli covidu přijde o turnaj v Budapešti

Olympijský vítěz v judu Lukáš Krpálek měl před odjezdem na turnaj v Budapešti pozitivní test na koronavirus. Informoval o tom na svém facebookovém profilu. O první podnik kategorie Grand Slam po osmiměsíční pauze způsobené koronavirovou pandemií tak přijde.

Podobně jako při jiných mezinárodních sportovních akcích této doby jsou testy před startem povinné. Krpálek neprošel. "Testy před odjezdem u mě bohužel prokázaly že jsem pozitivní na covid," uvedl. Bylo mu to líto. "Tak moc jsem se těšil na své první závody, které mají být tento víkend v Budapešti," posteskl si.

Minulý týden se vzhledem k uzavřeným vnitřním sportovištím v Česku vydal na kemp do Polska do Zakopaného. Formu ale nebude teď moci prodat, protože kvůli nákaze musí do izolace. "Řídím se pokyny lékařů, abych byl fit na listopadové mistrovství Evropy v Praze," doplnil.

Evropský šampionát by se měl v Praze uskutečnit od 19. do 21. listopadu. Pořadatelé navzdory aktuální dramatické epidemiologické situaci v Česku v jeho konání doufají. "Zatím všechny naše přípravy pokračují tak, že se mistrovství Evropy v Praze uskuteční," uvedl v pondělí pro web iSport.cz předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

V Budapešti by se při Krpálkově absenci mělo představit sedm českých reprezentantů, šest mužů a Renata Zachová.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Běloruské úřady zakročily proti kanálu Nexta, který informuje o protestech. Zařadily je na seznam extremistů

Běloruský soud rozhodl o zařazení informačního kanálu NEXTA-Live na sociální síti Telegram i jeho loga na seznam extremistických materiálů, informuje dnes agentura Belta s odvoláním na nejvyšší soud. Kanál, který na platformě Telegram podle agentury AFP sledují dva miliony lidí, vešel v poslední době do podvědomí především jako jeden z hlavních zdrojů informací o protirežimních protestech, které v Bělorusku vypukly po srpnových prezidentských volbách.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Rusko je připraveno zmrazit počet jaderných hlavic, USA to vítají

Rusko je připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Uvedlo to v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Mělo by jít o součást ročního prodloužení stávající vzájemné odzbrojovací dohody, jejíž platnost vyprší v únoru. Washington ruské vyjádření přivítal a hlásí ochotu okamžitě začít jednat o dokončení úmluvy.

Šéf Kremlu Vladimir Putin minulý týden navrhl Washingtonu alespoň o rok bez jakýchkoli podmínek platnou dohodu prodloužit. USA však takový návrh bez závazku zmrazit počet jaderných hlavic označily za nepřijatelný.

Úterní prohlášení ruského ministerstva zahraničí ohlašující změnu stanoviska podle světových tiskových agentur znovu posiluje šance na to, že platnost posledního rusko-amerického paktu o kontrole strategických jaderných zbraní příští rok neskončí. Krok naznačuje, že propast mezi pozicemi dvou stran se zmenšila, píše agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy