Hoši, díky! Sparta pod Holoubkovou taktovkou v Evropské lize ani potřetí nezaváhala

Trenér David Holoubek mohl svým svěřencům potřetí ve své zatím krátké kariéře kouče áčka pražské Sparty poděkovat, že pod jeho vedením vyhráli zápas Evropské ligy. Ve čtvrtek zdolali Hapoel Beer Ševa.
Část tribun na Letné byla uzavřena kvůli nevhodnému chování sparťanských fanoušků v předchozím zápase soutěže.
Holoubek měl před zápasem problémy se sestavou, protože kvůli zraněním se musel obejít bez několika opor včetně Rosického, Váchy, Frýdka a čerstvě i Václava Kadlece.
Na lavičce se tak vedle náhradního brankáře Millera a útočníka Pulkraba objevilo hned pět juniorů, na hřiště vyběhl také teprve 17letý obránce Václav Dudl.
Beer Ševa přijela s vědomím, že nemůže zaváhat,...
Foto: Milan Kammermayer
Reuters Sport Milan Kammermayer, Reuters, Sport
4. 11. 2016 0:52
Prohlédněte si fotografie ze zápasu 4. kola skupiny Evropské ligy, v němž hráči Sparty porazili izraelský celek Hapoel Beer Ševa 2:0.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil v pátek Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku.

Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Manželský pár a jejich známý podle obžaloby vytvořili organizovanou zločineckou skupinu. Obžalovaní ale veškerou vinu odmítli a obžalobu označili za spekulaci a nesmyslné konstrukce.

Podle státního zástupce je ale prokázáno, že trojice od roku 2015 do předloňského října ve velkém nechávala z Peru posílat koncentrát nápoje ayahuasca, který obsahuje v Česku zakázanou halucinogenní látku DMT. Nápoj využívají údajně už pět tisíc let k rituálním účelům šamani v peruánské džungli. Jako fakultativní výlety tento zážitek nabízejí i tamní hotely. Převážně v Česku pak obžalovaní pořádali pro zahraniční klientelu rituály, při kterých jim nápoj s drogou podávali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy