Vaclík do Neapole? Podle Italů už je gólman české reprezentace s klubem domluvený

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 7. 2021 21:52
Fotbalový brankář Tomáš Vaclík, který s českou reprezentací startuje na probíhajícím mistrovství Evropy, by podle italských médií mohl po konci angažmá v Seville zamířit do Neapole.
Tomáš Vaclík v zápase Česko - Anglie na ME 2020
Tomáš Vaclík v zápase Česko - Anglie na ME 2020 | Foto: Reuters

Sky Sport Italia tvrdí, že klub už je s dvaatřicetiletým gólmanem předběžně dohodnutý.

Během příštích dnů se má údajně pátý tým uplynulé sezony Serie A definitivně rozhodnout, zda Vaclíka angažuje.

Český gólman je ode dneška volným hráčem bez smlouvy poté, co mu poslední červnový den oficiálně vypršel kontrakt s FC Sevilla.

Už před Eurem španělská média spekulovala, že se o něj zajímá slavný Real Madrid. Vaclík v minulých dnech řekl, že se soustředí výhradně na šampionát a svou klubovou budoucnost bude řešit až po turnaji.

Odchovanec Vítkovic mohl svými dosavadními výkony na Euru zaujmout řadu klubů.

Vaclík patří k nejlepším brankářům mistrovství a českému týmu výrazně pomohl do čtvrtfinále, v němž nastoupí v sobotu v Baku proti Dánsku.

Bývalý gólman Žižkova, Sparty či Basileje ve čtyřech zápasech na šampionátu inkasoval jen dva góly a blýskl se především při výhrách 2:0 nad Skotskem na úvod skupiny a nad Nizozemskem v osmifinále.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy