8. 4. 2008 22:39
Liverpool - Arsenal 4:2, Chelsea - Fenerbahce 2:0
Za Liverpool vyrovnával v prvním poločase Sami Hyppia
Za Liverpool vyrovnával v prvním poločase Sami Hyppia | Foto: Reuters

Liverpool/Londýn - Fotbalisté Liverpoolu porazili v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů Arsenal 4:2 a postoupili do semifinále. Vyrovnaný duel dvou anglických celků rozhodl čtyři minuty před koncem z penalty Steven Gerrard.

Ten potrestal předchozí faul v pokutovém území na Ryana Babela, který pak ještě v nastavení pečetil konečný výsledek.

Ve druhém večerním utkání byla úspěšná i londýnská Chelsea. Ta zvítězila po brankách Ballacka a Lamparda nad tureckým Fenerbahce Istanbul 2:0.

Odvetný duel dvou anglických celků z "velké čtyřky" začali na liverpoolském stadionu Anfield Road přitom lépe hostující "kanonýři." Ti se dostali do vedení už po třinácti minutách hry, kdy skvělou týmovou spolupráci zakončil prudkou střelou na bližší tyč obránce Diaby.

Svěřenci Rafaela Benitéze však nesložili zbraně a hnáni svými fanoušky dokázali vyrovnat, stejně jako v úvodním zápase, ještě v prvním poločase. Po půlhodině hry dokázal totiž zužitkovat Gerrardův rohový kop finský stoper Sami Hyppia.

A jelikož dopadlo úvodní utkání výsledkem 1:1, začínalo se v tu chvíli prakticky od začátku.

S vědomím toho, že každá další chyba může rozhodnout, nastoupily oba celky do druhého poločasu s daleko obezřetnější taktikou.

Tu však ale úspěšně naboural španělský útočník ve službách Liverpoolu, Fernando Torres, který v 69. minutě převzal Crouchův sklepnutý balon a z otočky se trefil přesně pod horní tyčku.

Londýnský celek přesto nadále bojoval a srovnat mohl vzápětí, když se do velké šance dostal Adebayor. Ten ovšem poprvé Reinovu branku ještě minul.

Reprezentant Toga si ale spravil chuť šest minut před koncem zápasu. To využil přesný pas svého spoluhráče Thea Wallcotta, jenž se krátce před tím nadechl ke parádní individuální akci.

Následná radost a úsměv na rtech však "kanonýrům" vydržela sotva dvě minuty. Ihned po výkopu se prodral do pokutového území Ryan Babel a po kontaktu s Tourém upadl. Švédský rozhodčí Frojdfeld pak bez váhání nařídil penaltu.

K ní se postavil kapitán Steven Gerrard a přesnou střelou do levého rohu nedal Almuniovi šanci. Nápor v závěrečných okamžicích pak uhasil i sám Ryan Babel, který z rychlého brejku pečetil konečný stav na 4:2.

Chelsea uklidnil Ballack

Reputaci londýnských celků alespoň zčásti napravila Chelsea, jenž porazila na Stamford Bridge Fenerbahce Istanbul 2:0.

Během zápasu s Fenerbahce se zranil brankář Cudicini
Během zápasu s Fenerbahce se zranil brankář Cudicini | Foto: Reuters

Ráz samotného střetnutí udal už ve čtvrté minutě Michael Ballack, který si naskočil na Lampardův přímý kop a uklidnil domácí příznivce první brankou. Turecký tým se následně snažil vyrovnat, ale svěřenci Avrama Granta si dávali na jejich akce řádný pozor.

Jedinou starostí pro izraelského kouče tak bylo zranění gólmana Carla Cudiciniho. Toho musel v brance nahradit už po šestadvaceti minutách hry Hilário.

Hráči Fenerbahce pak pokračovali v aktivitě i ve druhé půli a přestože si dokázali vytvořit několik slibných příležitostí, žádná z nich se nakonec gólově neujala.

Naopak Chelsea si vítězství pojistila v závěru zápasu, kdy se po přihrávce Essiena radoval Frank Lampard.

Liverpool - Arsenal 4:2 (1:1)
Branky: 30. Hyppia, 69. Torres, 86. Gerrard z pen., 90+2. Babel - 13. Diaby, 84. Adebayor

Chelsea - Fenerbahce Istanbul 2:0 (1:0)
Branka: 4. Ballack, 87. Lampard