Dortmund zase trápil Real, City přicházejí o šanci na postup

FOTO Real na Dortmund neumí, City pomůže jen zázrak
V Lize mistrů se rozjela další série utkání ve skupinách. Dortmund obral o body Real Madrid a ziskem jednoho bodu za remízu 2:2 se udržel v čele skupiny D.
Ve 34. minutě sice srovnal Pepé, ale těsně před koncem prvního poločasu si do vlastní sítě srazil míč madridský Arbeloa.
Alespoň remízu zajistil domácím v 89. minutě Mesut Özil.
O vítězství Anderlechtu nad Zenitem Petrohrad rozhodl jediným gólem utkání Dieudonne Mbokani.
6. 11. 2012 22:35
Manchester City má k postupu ze základní skupiny Ligy mistrů po čtyřech odehraných zápasech hodně daleko. Do posledních zápasů o něj bude bojovat i hvězdný Real Madrid.

Madrid / Manchester - Real Madrid až v 89. minutě zachránil alespoň bod za remízu s Dortmundem 2:2 a ve skupině smrti letošní Ligy mistrů uhájil druhou postoupovou příčku.

Hrdinou Bílého baletu se stal německý záložník Mesut Özil, který v závěru překonal svého krajana Weidenfellera precizní střelou z trestného kopu.

Borussia, která v prvním duelu Real porazila 2:1, hrále v první půli skvěle. Na branku Reuse ještě odpověděl Pepe, ale ve 45. minutě překonal Casillase Mario Götze za přispění obránce Arbeloy.

Mourinhovi svěřenci ve druhé půli zlepšili hru a vytvořili si několik obrovských šancí. Selhávali v nich především Ronaldo a Cajellon, které v závěru zastoupil parádním způsobem Özil.

Citizens jsou ztracení, mají jen dva body

Napínavý souboj přinesl i druhý zápas skupiny, další z bohatých velkoklubů Manchester City remizoval stejným poměrem s Ajaxem Amsterdam a to pro anglický velkoklub znamená už jen teoretickou naději na postup. Manciniho svěřenci totiž ve čtyřech zápasech získali jen dva body.

Skupinu vede o bod před Realem právě Dortmund. Na druhou postupovou příčku ale stále může pomýšlet ještě Ajax. Ten vedl na Etihad Stadium brzy 2:0, když se dvakrát trefil De Jong. Do přestávky snížil Yaya Touré a ve druhé půli srovnal Sergio Agüero.

Prvním postupujícím je Porto, nakročeno má Málaga

Prvním postupujícím týmem se stalo FC Porto. Portugalský tým pronikl mezi šestnáct nejlepších týmů soutěže potřetí v řadě, když remizoval 0:0 na hřišti Dynama Kyjev.

Hodně blízko postupu je Málaga, která teprve ve čtvrtém utkání inkasovala první branku. Na San Siru ale s AC Milán uhrála cennou remízu 1:1 a nadále vévodí tabulce skupiny C.

Remízou skončil také zápas mezi Schalke a Arsenalem. Tým Arsena Wengera přitom vedl 2:0 po trefách Walcotta a Cazorly. V nastaveném čase první půle ale vstřelil kontaktní gól kanonýr Huntelaar a po obrátce vyrovnal Farfán.

Ve druhém utkání skupiny si Olympiakos Pireus poradil 3:1 s francouzským Montpellierem.

Ibrahimovič nahrál na čtyři branky

Jednoznačné vítězství si připsali fotbalisté Paris St. Germain. Záhřebské Dinamo vyřídili 4:0. Zlatan Ibrahimovič asistoval u všech branek, které stříleli Alex, Matuidi, Menez a Hoarau.

Poprvé vyhrál Anderlecht. Bruselský tým porazil doma brankou Mbokaniho Zenit Petrohrad 1:0 a drží naděje na postup.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Dynamo Kyjev - FC Porto 0:0

Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Paris St. Germain - Dinamo Záhřeb 4:0 (1:0)

Branky: 16. Alex, 61. Matuidi, 65. Ménez, 80. Hoarau. Rozhodčí: Gil (Pol.).

1. FC Porto 4 3 1 0 6:2 10
2. Paris St. Germain 4 3 0 1 10:2 9
3. Dynamo Kyjev 4 1 1 2 5:7 4
4. Dinamo Záhřeb 4 0 0 4 0:10 0

Skupina B:

Schalke 04 - Arsenal 2:2 (1:2)

Branky: 45.+2 Huntelaar, 67. Farfán - 18. Walcott, 26. Giroud. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Olympiakos Pireus - Montpellier 3:1 (1:0)

Branky: 4. Machado, 80. Greco, 82. Mitroglu - 66. Belhanda z pen. Rozhodčí: Strahonja (Chor.).

1. Schalke 04 4 2 2 0 8:5 8
2. Arsenal 4 2 1 1 7:6 7
3. Olympiakos Pireus 4 2 0 2 7:7 6
4. Montpellier 4 0 1 3 5:9 1

Skupina C:

Anderlecht Brusel - Petrohrad 1:0 (1:0)

Branka: 17. Mbokani. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

AC Milán - Málaga 1:1 (0:1)

Branky: 73. Pato - 40. Eliseu. Rozhodčí: Webb (Angl.).

1. Málaga 4 3 1 0 8:1 10
2. AC Milán 4 1 2 1 4:4 5
3. Anderlecht 4 1 1 2 1:4 4
4. Petrohrad 4 1 0 3 3:7 3

Skupina D:

Real Madrid - Borussia Dortmund 2:2 (1:2)

Branky: 34. Pepe, 89. Özil - 28. Reus, 45. vlastní Arbeloa. Rozhodčí: Cakir (Tur.).

Manchester City - Ajax Amsterodam 2:2 (1:2)

Branky: 22. Y. Touré, 74. Agüero - 10. a 17. De Jong. Rozhodčí: Rasmussen (Dán.).

1. Dortmund 4 2 2 0 6:4 8
2. Real Madrid 4 2 1 1 10:7 7
3. Ajax Amsterodam 4 1 1 2 6:8 4
4. Manchester City 4 0 2 2 6:9 2