Do Synot ligy postupuje Varnsdorf, hrát by chtěl v Jablonci

ČTK ČTK
24. 5. 2015 19:03
Klub nemá vyhovující stadion pro nejvyšší soutěž, rád by hrál v Jablonci.
Oba týmy postupují do příštího ročníku fotbalové Synot ligy.
Oba týmy postupují do příštího ročníku fotbalové Synot ligy. | Foto: ČTK

Varnsdorf (Děčínsko) - Fotbalisté Varnsdorfu poprvé ve své historii postoupili do první ligy. Severočeši v 29. kole druhé ligy remizovali s vedoucím týmem tabulky Olomoucí 0:0 a před posledním utkáním sezony získali jistotu druhého místa.

Klub nemá vyhovující stadion pro nejvyšší soutěž, rád by ji ale hrál v Jablonci, vzdáleném 60 kilometrů.

Rodák Pelta přijel fandit

Výjimku, že by Varnsdorf hrál ligu v Jablonci, ale klub může dostat pouze na jednu sezonu, a to za předpokladu, že během ní vybuduje vlastní stadion, který bude prvoligové parametry splňovat.

Na zřejmě nejdůležitější zápas Varnsdorfu v klubové historii dorazila nejvyšší návštěva sezony 2502 diváků a duel navštívil i předseda fotbalové asociace, zdejší rodák a majitel jabloneckého klubu Miroslav Pelta.

Zápas za celých 90 minut nenabídl ani jednu gólovou příležitost a Varnsdorf tak bez větších problémů uhrál potřebný bod, který mu chyběl k jistotě postupu.

Vlastimila Gabriela mohla v nejlevnější variantě vyjít na zhruba 70 až 80 milionů korun. Především by se muselo instalovat umělé osvětlení.

"Věříme, že by se to mohlo povést. To nejdůležitější nás čeká v příštím týdnu, kdy budeme mít jednání na městě, jakým způsobem budou ochotni do toho jít. Město je tomu příznivě nakloněno," řekl novinářům Gabriel.

"Ať pomůžou politici, na tenhle kraj kašlali"

"Požádáme kraj a FAČR o nějakou ekonomickou pomoc. Na tento kraj se 70 let kašlalo od nejmenších po největší politiky. Myslím, že by teď politici měli celému regionu pomoci. Ti kluci si to zaslouží," doplnil Gabriel.

Pelta nechtěl předjímat, jak celá situace dopadne. "Sportovně postupuje Varnsdorf a další dny a týdny ukážou, zda se ten postup dá přeměnit v realitu. Každé mužstvo, které nemá potřebnou infrastrukturu pro ligu, dostane na rok výjimku a může hrát jinde. To by pro Varnsdorf nebyl problém, ale je třeba si říct, jestli ve městě velikosti Varnsdorfu a při těch investičních nákladech na stadion je to reálné," řekl Pelta.

"To si musí říct vedení a generální sponzor klubu. My jsme jim dali předběžný souhlas k tomu, aby hráli rok u nás, pokus by se rozhodli, že se během roku pokusí postavit stadion, který by splňoval prvoligové parametry," dodal Pelta.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy