Diváci v Manchesteru branku neviděli. United s City se rozešli smírně

25. 10. 2015 17:12
Diváci v Manchesteru branku neviděli. Městští rivalové se rozešli smírně. City se i přes remízu udrželo na čele ligové tabulky. V dalším zápase Tottenhamu proti nováčkovi z Bournemouthu si připsal Harry Kane hattrick.
Wilfried Bony se dnes neprosadil. Bránící Luis Valencia si s ním poradil.
Wilfried Bony se dnes neprosadil. Bránící Luis Valencia si s ním poradil. | Foto: Reuters

Manchester - Manchesterské derby skončilo poprvé od listopadu 2010 remízou. Fotbalisté City remizovali na hřišti United 0:0 a udrželi se v čele anglické ligy o skóre před Arsenalem. Útočník Harry Kane přispěl hattrickem k výhře Tottenhamu 5:1 na půdě nováčka Bournemouthu.

V pořadí 170. manchesterské derby nepřineslo v prvním poločase žádnou vážnější šanci, diváci na Old Trafford dokonce neviděli jedinou střelu na branku. Po změně stran byli aktivnější United, Matův únik zastavil gólman Hart, v 84. minutě trefil střídající Lingard břevno. Hart si poradil i se Smallingovou přízemní střelou k tyči.

Bournemouth začal utkání s Tottenhamem skvěle, když se po 49 sekundách trefil Ritchie a vstřelil nejrychlejší gól této sezony Premier League. Jenže pak úřadovali hosté a zejména Kane. Po faulu gólmana Boruce nejprve proměnil penaltu, v prvním poločase na něj navázali ještě Dembélé a Lamela.

Po změně stran Kane dalšími dvěma trefami zkompletoval svůj druhý ligový hattrick v dresu Tottenhamu a "Kohouti" podeváté za sebou bodovali.

V dalším derby porazil Sunderland 3:0 Newcastle a připsal si první výhru v sezoně. O góly se postarali Johnson, Jones a Fletcher. Sunderland zdolal velkého regionálního rivala pošesté v řadě, z toho pětkrát neinkasoval.

Liverpool ani ve třetím soutěžním zápase pod trenérem Jürgenem Kloppem nezvítězil. Se Southamptonem sice vedl po gólu Bentekeho ze 77. minuty, o chvíli později ale vyrovnal na konečných 1:1 Mané. Liverpool popáté v řadě v lize bodoval, Southampton nepoznal hořkost porážky čtyři kola.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Sunderland - Newcastle 3:0 (45.+3 Johnson z pen., 65. Jones, 86. Fletcher), Bournemouth - Tottenham 1:5 (1. Ritchie - 9. z pen., 56. a 63. Kane, 17. Dembélé, 29. Lamela), Manchester United - Manchester City 0:0, Liverpool - Southampton 1:1 (77. Benteke - 86. Mané)