Defenzivní nudu ukončil Hernández a Real je v semifinále LM

22. 4. 2015 22:40
Fotbalisté Realu Madrid postoupili do semifinále Ligy mistrů poté, co porazili Atlético 1:0.
Javier Hernández se raduje z branky Realu Madrid
Javier Hernández se raduje z branky Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid - Reklama na fotbal to určitě nebyla, ale nakonec Javier Hernández gólem v 88. minutě rozhodl o tom, že Real postoupí do semifinále Ligy mistrů. Ve středeční odvetě čtvrtfinále vyhrál 1:0 a po úvodní remíze 0:0 tedy městského rivala vyřadil. (sledovali jsme živě)

Mezi poslední čtyři postoupil také Juventus, který v Monakuremizoval 0:0.

Už ve středu se mezi nejlepší čtyřku soutěže kvalifikovaly Bayern Mnichov a Barcelona. O složení semifinálových dvojic rozhodne páteční los v Nyonu.

Realu chyběli zranění Benzema, Bale, Modrič a disciplinárně potrestaný Marcelo a možná i proto první poločas moc šancí nenabídl. Brankář Atética Oblak ve 35. minutě zneškodnil Ronaldův přímý kop a slovinský gólman, který zářil v prvním duelu, domácího kanonýra vychytal i zblízka krátce před pauzou.

V úvodu druhé půle Hernández ze slibné pozice těsně minul hostující branku a další hlavičky chytil Oblak. Naděje Realu vzrostly v 76. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Arda Turan.

První šanci domácích v početní výhodě měl znovu Hernández, i tentokrát ho ale Oblak vychytal. Agilní mexický útočník se dočkal až v 88. minutě, kdy mu po individuálním průniku před odkrytou branku přihrál Ronaldo.

V Monaku gól nepadl

Monako bylo po většinu první půle aktivnější než Juventus, ale brankář Buffon nemusel řešit složitější situaci. Největší šanci italského mistra měl Tévez, který zamířil těsně vedle.

I po změně stran třetí tým francouzské ligy častěji držel míč, ale pevnou obranu italského šampiona prolomit nedokázal. Nejblíže gólu byli hosté, když Pirlo z přímého kopu trefil spojnici břevna a tyčky. Juventus tak postoupil do semifinále LM poprvé od roku 2003.

Odvety čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

AS Monako - Juventus Turín 0:0
Rozhodčí:
Collum - Chambers (oba Skot.), MacGraith (Ir.). Diváci: 16.889. První zápas: 0:1, postoupil Juventus.

Monako: Subašič - Fabinho, Raggi, Abdennour, Kurzawa - Moutinho, Toulalan (46. Berbatov), Kondogbia - Silva, Martial (76. Germain), Ferreira-Carrasco (87. M. Carvalho). Trenér: Jardim.
Juventus:
Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Pirlo, Evra (90. Padoin) - Marchisio, Vidal (77. Pereyra) - Tévez, Morata (69. Llorente). Trenér: Allegri.

Real Madrid - Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Branka:
88. Hernández. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ČK: 76. Arda Turan (Atlético). Diváci: 78.300. První zápas: 0:0, postoupil Real.

Real: Casillas - Carvajal, Varane, Pepe, Coentrao (90.+1 Arbeloa) - Ramos, Kroos - Rodríguez, Isco (90.+3 Illarramendi) - Hernández (90.+2 Jesé), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.