reklama
 
 

Damková: Rozhodčí poškodili Baník, špatně se postavili

24. 2. 2014 12:20
Komise rozhodčích v čele s Dagmar Damkovou dnes oznámila, že neuznaný gól Baníku měl platit.

Praha - Hlavní rozhodčí Tomáš Kocourek měl ve 20. minutě nedělního utkání mezi Baníkem Ostrava a Viktorií Plzeň uznat gól Slezanů.

Na tomto verdiktu se v pondělí shodla komise rozhodčích v čele s Dagmar Damkovou, která zároveň rozhodla, že Kocourek a jeho asistent Patrik Filípek mají pozastavenou delegaci pro příští kolo. O trestu ze pochybení obou arbitrů se rozhodne až na řádném zasedání komise příští týden.

„Televizní záznam i fotografie inkriminované situace při utkání Ostrava – Plzeň dokazují, že míč jasně překročil brankovou čáru a gól tedy měl platit. Při zpětném posouzení situace je zřejmé, že rozhodčí Kocourek měl mít lepší poziční postavení, z nějž by měl lepší výhled," uvedla v tiskovém prohlášení Damková. 

"Nyní platí, že Kocourek i Filípek mají pozastavenou delegaci. O dalším postupu naše komise rozhodne 6. března, kdy budeme hodnotit první dvě jarní kola. Komise bude chtít znát pohled obou rozhodčích a především způsob jejich komunikace v dané chvíli,“ dodala šéfka rozhodčích.

Kocourek: Gól jsem neviděl, byl tam faul

Své vyjádření médiím rozeslal i samotný rozhodčí Tomáš Kocourek, který potvrdil, že ze svého postavení dosažení branky neviděl a následné zmatky pak omlouval špatnou komunikací s postranním sudím.

„Ze svého pozičního postavení jsem míč za brankovou čarou neviděl a v daný moment jsem neregistroval ani žádné porušení pravidel. Je fakt, že jsem přes shluk hráčů neměl zcela optimální výhled, proto jsem pohledem vyhledal asistenta, který také branku nesignalizoval. Proto jsem dal brankáři Plzně gestem ruky najevo, aby dál pokračoval ve hře," tvrdí rozhodčí. 

Podle Kocourka, respektive jeho asistenta, navíc došlo při zahrávání standardní situace k faulu, a tak by gól stejně nemohl platit.

"Až o několik vteřin později mně asistent Filípek řekl, že už bezprostředně po zahrání standardní situace mě v komunikačním zařízení informoval o útočném faulu ostravského hráče. Bohužel jsem to ve všeobecném hluku na stadionu v ten okamžik nezaznamenal. Ale když ani jeden z nás míč neviděl v brance, nemělo podle nás smysl se s odstupem k útočnému faulu ostravského hráče vracet a hru zpětně zastavovat nařízením standardní situace proti Baníku,“ dovysvětlil Kocourek následné zmatky, které rozladily jak hráče Baníku, tak deset tisíc fanoušků na Bazalech.

Baník nakonec i vinou neuznané branky prohrál zápas 1:2 a setrvává na předposledním místě tabulky. Plzeň je díky získaným třem bodům druhá o dva body za Spartou.

autor: Sport | 24. 2. 2014 12:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama