Další snový obrat v 'Divadle snů' od Rudých Ďáblů

Zkrvavený obránce Manchesteru City Pablo Zabaleta.
Matija Nastasic (vlevo) a Javier Garcia z Manchesteru City si "podali" útočníka Sunderlandu Stevena Fletchera.
Naštvaný gólman Manchesteru City Joe Hart reaguje při porážce na hřišti Sunderlandu.
Roberto Mancini přemýšlí po porážce jeho svěřenců z Manchesteru City na hřišti Sunderlandu.
Adam Johnson (druhý zprava) ze Sunderlandu slaví svůj vítězný gól proti Manchesteru City.
26. 12. 2012 18:07

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United otočili zápas proti Newcastlu a po výhře 4:3 vedou ligu o sedm bodů před City, kteří podlehli 0:1 v Sunderlandu.

United přitom na Old Trafford, kterému se přezdívá "Divadlo snů", třikrát prohrávali a o jejich triumfu rozhodl až v poslední minutě zápasu Mexičan Hernandez.

Městští rivalové a obhájci titulu City totiž prohráli 0:1 v Sunderlandu a v polovině sezony ztrácejí na lídra sedm bodů. Sami mají už jen čtyřbodový náskok před Chelsea, jež s Petrem Čechem v brance zvítězila na hřišti Norwiche 1:0 a ještě má zápas k dobru.

Newcastle byl blízko zlomení prokletí

Newcastle chtěl ukončit 41 let trvající čekání na výhru na Old Trafford a dlouho držel naději, protože třikrát vedl. Na Perchův gól ze čtvrté minuty odpověděl Evans, ale stejný hráč si v závěru úvodní půlhodiny dal vlastní gól a poločasovou přestávku strávili ve vedení opět hosté.

Další vyrovnání zařídil v 58. minutě Evra, jenže o deset minut později vedl opět soupeř zásluhou Papisse Cissého. Vzápětí se ale Van Persie třináctým gólem v sezoně dotáhl na lídra tabulky střelců Michua ze Swansea a těsně před vypršením řádné hrací doby dovršil obrat Hernández.

United naplno bodovali po předchozí remíze se Swansea, naopak jejich pronásledovatelé City po dvou výhrách vyšli bodově naprázdno. Postaral se o to jejich bývalý útočník Adam Johnson a jeho gól z 53. minuty znamenal pro favorizované hosty teprve druhou porážku v sezoně.

Chelsea dala jen jeden gól, přesto vyhrála

Chelsea vděčí za třetí ligové vítězství za sebou Juanu Matovi. Norwich na trefu španělského záložníka z 38. minuty nenašel odpověď a po předchozích pěti domácích zápasech poprvé nebodoval.

Neúspěšný obhájce prvenství v Lize mistrů Chelsea má zápas k dobru i oproti konkurentům z Tottenhamu, Evertonu a West Bromwiche, kteří na londýnský klub ztrácejí stále dva body.

Tottenham zachránil hattrickem Bale

Nyní čtvrtý Tottenham hrál s Aston Villou, kterou naposledy osmi góly zdecimovala Chelsea, téměř hodinu bez branek, než odpor domácích zlomil Jermaine Defoe. Po něm pak během 23 minut nasázel soupeři premiérový hattrick v lize Gareth Bale a svůj dosavadní gólový příspěvek v této sezoně vylepšil na devět zásahů.

Další dva celky se v kontaktu s Chelsea udržely výhrami 2:1 nad týmy ze sestupových pozic: Everton porazil Wigan, West Bromwich uspěl na hřišti nyní posledních Queens Park Rangers.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Manchester United - Newcastle 4:3 (1:2)
Branky: 25. Evans, 58. Evra, 71. Van Persie, 90. Hernández - 4. Perch, 28. vlastní Evans, 68. P. Cissé

Reading - Swansea 0:0

Everton - Wigan 2:1 (0:0)
Branky: 52. Osman, 77. Jagielka - 82. Kone

Fulham - Southampton 1:1 (1:0)
Branky: 8. Berbatov - 85. Lambert z pen.

Sunderland - Manchester City 1:0 (0:0)
Branka: 53. Johnson

Norwich - Chelsea 0:1 (0:1)