"Transparentní fotbal" i normalizační déjà vu. Sociální sítě lakonicky hodnotí valnou hromadu FAČR

František Typovský František Typovský
13. 12. 2017 14:52
Úterní valná hromada Fotbalové asociace ČR místy připomínala tragikomedii. Dohady o stanovách, volbě předsedy a místopředsedy či vystoupení ukrajinského viceprezidenta UEFA Surkise, který Česku pohrozil normalizační komisí, korunovaly sjezd těch nejvyšších fotbalových funkcionářů. Není se čemu divit, že se dění v Nymburce řešilo na internetu. Projděte si ty nejzajímavější reakce na valnou hromadu ze sociálních sítích.

Nymburská zastávka

Valná hromada se konala v nymburském sportovním centru. V momentě, kdy jste dorazili na autobusovou zastávku se stejným názvem, vystoupili jste uprostřed pole. Málokdo ještě ráno tušil, že tato fotka pusté krajiny dokonale vystihuje průběh celé hromady…

 

Právě se děje

před 8 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy