Chystá se senzační spojení. Maradona chce v Mexiku trénovat Bolta

Rudolf Černík
22. 11. 2018 11:07
Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt se po konci atletické kariéry stále nevzdal myšlenek na průlom na fotbalových trávnících. Pomáhat mu v tom možná bude legendární Diego Maradona.
Diego Maradona a Usain Bolt
Diego Maradona a Usain Bolt | Foto: Instagram

Zatrénoval si s Manchesterem United i s Borusií Dortmund, osm týdnů strávil na zkoušce v Central Coast Mariners. A přestože za australský celek sázel góly v oficiálních zápasech, nakonec se Usain Bolt s klubem na smlouvě nedohodl.

Svůj fotbalový sen ovšem osminásobný olympijský vítěz nevzdává. Odmítl nabídku maltského týmu FC Valletta a schopnosti na trávníku by mohl rozvíjet pod dohledem toho nejpovolanějšího: do svého mužstva ho chce legendární Argentinec Diego Maradona!

Kapitán mistrů světa z roku 1986 momentálně působí v druholigovém mexickém klubu Dorados de Sinaloa. Maradona ho převzal v září, kdy se utápěl ve spodní části tabulky, teď však bojuje v play-off. Ve čtvrtfinále vyřadil po výsledcích 0:0 a 1:0 Zacatecas Mineros, v prvním semifinále zdolal 2:0 Juarez, a pokud zvládne i odvetu, zahraje si finále soutěže.

Jako posilu si Maradona vyhlédl právě Bolta. K úspěchu jednání by mohl vést i fakt, že obě sportovní legendy mají stejného jednoho z hlavních sponzorů, jistého švýcarského výrobce hodinek.

Oba se navíc letos potkali při charitativní akci a soudě podle fotky na Boltově Instagramu si náramně rozuměli.

"Máme hodně nabídek, teď jen musíme najít tu správnou, protože u té příští si musím být jistý, že všechno půjde správným směrem. Na to se teď soustředíme a to je všechno, co k tomu můžu říct," uvedl Bolt tento týden, že už není čas na zkoušení slepých uliček. Tak třeba bude tou pravou mexické dobrodružství s Maradonou.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy