Chystá se senzační spojení. Maradona chce v Mexiku trénovat Bolta

Rudolf Černík
22. 11. 2018 11:07
Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt se po konci atletické kariéry stále nevzdal myšlenek na průlom na fotbalových trávnících. Pomáhat mu v tom možná bude legendární Diego Maradona.
Diego Maradona a Usain Bolt
Diego Maradona a Usain Bolt | Foto: Instagram

Zatrénoval si s Manchesterem United i s Borusií Dortmund, osm týdnů strávil na zkoušce v Central Coast Mariners. A přestože za australský celek sázel góly v oficiálních zápasech, nakonec se Usain Bolt s klubem na smlouvě nedohodl.

Svůj fotbalový sen ovšem osminásobný olympijský vítěz nevzdává. Odmítl nabídku maltského týmu FC Valletta a schopnosti na trávníku by mohl rozvíjet pod dohledem toho nejpovolanějšího: do svého mužstva ho chce legendární Argentinec Diego Maradona!

Kapitán mistrů světa z roku 1986 momentálně působí v druholigovém mexickém klubu Dorados de Sinaloa. Maradona ho převzal v září, kdy se utápěl ve spodní části tabulky, teď však bojuje v play-off. Ve čtvrtfinále vyřadil po výsledcích 0:0 a 1:0 Zacatecas Mineros, v prvním semifinále zdolal 2:0 Juarez, a pokud zvládne i odvetu, zahraje si finále soutěže.

Jako posilu si Maradona vyhlédl právě Bolta. K úspěchu jednání by mohl vést i fakt, že obě sportovní legendy mají stejného jednoho z hlavních sponzorů, jistého švýcarského výrobce hodinek.

Oba se navíc letos potkali při charitativní akci a soudě podle fotky na Boltově Instagramu si náramně rozuměli.

"Máme hodně nabídek, teď jen musíme najít tu správnou, protože u té příští si musím být jistý, že všechno půjde správným směrem. Na to se teď soustředíme a to je všechno, co k tomu můžu říct," uvedl Bolt tento týden, že už není čas na zkoušení slepých uliček. Tak třeba bude tou pravou mexické dobrodružství s Maradonou.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy