1:0
0:0
Slovan Liberec
61. Krmenčík

Vítejte u online přenosu z utkání 2. kola Fortuna:Ligy mezi Viktorií Plzeň a Slovanem Liberec. Zápase začne v pondělí 30. července v 18:00.

Viktoria Plzeň do nového ročníku vstoupila nakonec vítězně, byť ve svém prvním zápase téměř 70 minut prohrávala. Poté ale třemi brankami duel na Dukle otočila a radovala se ze zisku třech bodů. V týdnu ještě sehrála přípravné utkání s Domažlicemi, proti kterým si Viktoriáni s chutí zastříleli a zvítězili vysoko 10:1.

FC Viktoria Plzeň slaví mistrovský titul v sezoně 2017/2018
FC Viktoria Plzeň slaví mistrovský titul v sezoně 2017/2018 | Foto: Tomáš Liška

Slovan Liberec si nakonec také připsal důležitou první výhru, ačkoliv to i pod Ještědem dlouho vypadalo ne dělbu bodů. V 85. minutě ale všechno změnila střídající letní posila Slovanu Jan Pázler. Ten po pouhých dvou minutách pobytu na hřišti rozhodl o vítězství Liberce 1:0 a Karviná tak nakonec vážila dlouhou cestu domů s trpkou chutí porážky.

Poslední tři vzájemná utkání

11.3.2018 Plzeň - Liberec 2:2

9.9.2017 Liberec - Plzeň 0:3

11.3.2017 Plzeň - Liberec 1:0

Úvodní sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník (C), Pernica, Limberský - M. Petržela, Hořava, Hrošovský, J. Kopic - Krmenčík, Řezníček.
Náhradníci: A. Hruška - Procházka, Ma. Zeman, Chorý, M. Havel, Al. Čermák, Ekpai.

FC Slovan Liberec: Hladký - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Kerbr - Breite (C) - Pešek, Ševčík, Mara, Potočný - Pázler.
Náhradníci: Nguyen - Malinský, Voltr, Koscelník, Mashike Sukisa, Nešický, Vukliševič.

Rozhodčí: Karel Hrubeš - Petr Blažej, Zdeněk Koval.

Dnešní duel uzavře druhé kolo nejvyšší soutěže a odehraje se před výbornou kulisou. Doosan Aréna totiž hlásí vyprodáno.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše plzeňského stadionu a utkání za malou chvíli vypukne. Domácí sehrají duel v modro-červené kombinaci, kdežto Liberec oblékl dresy bílé.

1.

Utkání právě začalo.

1.

David Limberský nyní jen v poklidu kontroloval míč po dlouhém nákopu Liberce a první práce v zápase tak čeká Matúše Kozáčika, který bude odkopávat.

2.

Stejně neúspěšně si ovšem vedli i domácí na druhé straně, a tak si rozehrávku od svého zařízení vyzkouší i brankář Hladký.

3.

Poté se ale už bude muset mít liberecká obrana na pozoru. Veškeré dění se stěhuje do jejího pokutového území, jelikož Plzeň zahraje první rohový kop.

4.

Nakonec však mohlo udeřit na druhé straně, ale Liberec první gólovku neproměnil. Hosté se v pohodě rohu ubránili a vyrazili do brejku. Z poloviny hřiště běžel sám na Kozáčika Jakub Pešek, kterého ovšem vynikajícím zákrokem vychytal právě domácí brankář.

5.

Následný rohový kop Liberce již další nebezpečí nepřinesl a centr si poklidu stáhl ze vzduchu hrdina posledního okamžiku Matúš Kozáčik.

6.

Domácí poté poté mají možnost další standardky z útočné polovinu. Karafiát po faulu ještě zakopl míč a od sudího dostává velmi důrazné poslední varování.

7.

Viktorka rozehrála roh nakrátko, po němž přeci jen poslala do vápna centr. Ten byl ovšem zablokován Peškem a rohový kop se tak bude opakovat.

8.

Po něm se Viktoriání již do zakončení dostali. Petrželův centr na zadní tyč zakončoval Michael Krmenčík. Jeho hlavička ale nebyla nikterak prudká a Hladký s ní tak měl minimum práce.

10.

Taras Kačaraba velice ostře zajel do Jana Kopice na polovině hřiště a jeho zákrok je po zásluze oceněn žlutou kartou, což je pro stopera v desáté minutě rozhodně špatná zpráva.

11.

Domácí ale s nabídnutou standardkou nenaložili ideálně a po nepřesné přihrávce si již Hladký chystá míč k odkopu.

11.

Také Slovan si vyzkouší přímý volný kop. Ten ovšem rozehrají s poměrně velké vzdálenosti, ale i tak se většina hráčů stěhuje k vápnu Plzně.

12.

Jenže centr Liberce byl opravdu hodně přetažený a domácí brankář jej pouze kontroloval v cestě do zámezí.

13.

Plzeň poté rychle spěchala do brejku, ale Hořavova přihrávka v tísni šla na paty Petržely. Ten vybojoval pro své barvy alespoň roh.

13.

Ani nadvakrát se ovšem Viktorce nepodařilo najít své hráče v pokutovém území. Kopicův druhý centr navíc sebral do rukavic brankář Hladký.

14.

Milan Kerbr podstoupil na půli hřiště vzdušný souboj a Radimem Řezníkem, po kterém sudí nařídil autové vhazování pro Slovan.

15.

Liberec zatím působí se svou hrou velmi sympaticky a rozhodně nepřijel jen bránit. Nyní se k dalekonosné ráně odhodlal Mara, ale ten svůj projektil nasměroval přesně do náruče Kozačíka.

16.

Plzeň ale nemůže pokračovat v dalším obléhání. Řezníček si totiž pomohl při zpracování rukou a bude se tak muset se svými spoluhráči znovu bránit.

17.

Rozhodčí Hrubeš nyní ponechal hostům výhodu po faulu na Mikulu. Centr Liberce z pravé strany ale dobře odhlavičkoval stoper Hubník.

18.

Další slibný atak Slovanu. Kerbr dostal dobře přihrávku do běhu do velkého vápna, ale zpětnou přihrávkou nenašel nikoho v bílých dresech, čímž celá akce skončila.

19.

David Limberský našel přízemním centrem ve středu vápna Michaela Krmenčíka, ale ten se nakonec nedokázal k zakončení propracovat.

20.

Radim Breite posléze zůstal ležet na hrací ploše, což využila k dalšímu útoku Viktorka. Rána ze střední vzdálenosti ovšem skončila v rukavicích Hladkého, který míč okamžitě vyhazuje do zámezí, aby mohl být liberecký kapitán po střetu s Krmenčíkem ošetřen.

21.

Radim Breite po krátkém ošetření opouští hrací plochu po svých a vypadá to, že se za malou chvíli zapojí zpět do hry.

22.

Breite již nyní ze hřiště pozoroval další útočnou akci svých kolegů. Tu zakončoval z dobrých třiceti metrů Roman Potočný, který však bránu Kozačíka minul o pořádný kus.

23.

Je vidět, že liberečtí fotbalisté nejdou pro ostrý zákrok daleko. Další z nich předvedl Pešek proti Hořavovi, ale žlutá karta se tentokrát nekoná.

24.

Hlavní rozhodčí poté dopřál oběma týmům přestávku na pití a načerpání čerstvých sil.

25.

Hosté poté opět posílali centr zleva do velkého čtverce. V jeho středu ovšem zapracovala domácí obrana na výbornou.

26.

Viktoriáni ani teď nevymysleli žádnou kloudnou akci směrem vpřed. Na řadě je tedy opět Liberec,, který může útočit.

28.

Milan Kerbr si dobře nabíhal do vápna z levé strany, avšak Kačaraba pouze trefil svým nákopem prvního bránícího hráče Plzně.

29.

Liberec zatím působí fotbalovějším dojmem a nyní dokázal skvěle přehrát plzeňskou záložní řadu. Poté ale Mikula nedokázal přesně nacentrovat a jeho spoluhráči se tak do zakončení nedostali.

30.

Povedenou akci domácích nakonec skončila bez zakončení. Řezník si výborně zpracoval nákop za obranu, ale poté se již Petržela k zakončení nedostal a navíc podle všeho fauloval hostujícího obránce. Píská se tak proti obhájci titulu.

31.

Roman Hubník nyní předskočil svého soupeře, který mu poté přilehl nohu. Domácí kapitán tak z místa přestupku odkulhal a pokračuje ve hře.

32.

Plzeň se zatím úspěšně brání, ale takový přístup by se jí nemusel vyplatit. Mara po dalším průniku přihrával z pravé strany vápna, avšak na hranici penaltového puntíku míč netrefil ideálně Roman Potočný.

33.

Půlhodina je za námi a domácí působí zatím řekněme trochu zakřiknutým dojmem.

34.

O jakou útočnou aktivitu se poté Viktorka snažila po dlouhém nákopu, ale v obraně skvěle zapracoval Kačaraba, jenž míč uklidil do bezpečí.

35.

Řezníček si posléze výborně obtočil kolem svého strážce a zleva vyslal parádní přihrávku podél malého vápna. Tu se snažil ještě na pravé straně šestnáctky zastihnout Řezník, který ovšem neustál souboj se soupeřem. Domácí publikum se poté dožadovalo penalty, ale píšťalka sudího zůstala němá.

36.

A tak musí domácí pokračovat v postupném obléhání liberecké obrany, která i nyní zafungovala výborně a odehrála míč do zámezí.

37.

Mara ve středu pole poté ztratil balón, ale Řezníček poslal příliš prudkou nabídku za beky, s níž si bez problémů poradili liberečtí stopeři.

38.

Jan Kopic se následně šikovně prostrčit míč na nabíhajícího Limberského. Jeho dloubáček však neměl dostatečnou výšku a pravý kraj obrany hostů se dokázal ubránit.

39.

Plzeň může vzápětí usilovat alespoň o zakončení. Má totiž k dispozici rohový kop.

40.

Po něm přeci jen po krátké chvíli přiletěl centr do vápna. Jenže hru přerušil opět sudí Hrubeš, který odpískal nedovolený zákrok na brankáře Hladkého.

41.

Radim Breite znovu dostal tvrdě naloženo. S tvrdostí to nyní přehnal Milan Petržela, který může být rád, že za svůj zákrok nebyl potrestán žlutým kartónkem.

42.

Roman Potočný si svou ránu jistě představoval jinak. Ta nakonec velmi pomalu doskákala do rukavic Kozáčika, který okamžitě rozehrál. Řezník v následném brejku oslovil výbornou přihrávkou Řezníčka, jehož tečované zakončení minulo těsně pravou tyč.

43.

Viktorka ani šestý rohový kop nepřetavila ve výraznou šanci, natož v zakončení. Následuje tedy pouze odkop od hostující brány.

44.

Limberského nákop vpřed se nyní nepotkal s přesností a hrát mohou opět hosté, kteří budou po dalším faulu v poklidu rozehrávat.

45.

Mezitím se nám rozběhla poslední minuta první půle a Pavel Vrba má do druhého poločasu o čem přemýšlet. Hra jeho svěřenců není ani zdaleka ideální.

45+1

Hlavní sudí nastavuje v první půli dvě minuty.

45+2

Po faulu Hubníka na Pázlera zahrával Liberec zajímavou standardku zprava, odkud přiletěl centr na zadní tyč. Tam výborně zakročil Radim Řezník, po jehož zákroku si Liberec vyzkouší ještě roh.

45+2

Plzeň se s drobnými neduhy ubránila a první poločas se nachýlil ke svému konci.

45+3

Skončil první poločas.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. V ní byl lepším týmem možná trochu překvapivě liberecký Slovan. Ten se mohl dostat do vedení ihned ve 4. minutě. Jakub Pešek ale svůj samostatný únik po rohu Viktorky nezakončil ideálně a Matúš Kozáčik jej stačil vychytat. I poté pokračovali hosté v aktivní hře a nutno říci, že Liberec byl rozhodně fotbalovějším mužstvem. Plzeň si v první půli nevypracovala žádnou gólovou šanci a do dalších minut tak bude muset radikálně změnit svůj přístup i výkon.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Pavel Vrba udělal do druhé půle jednu změnu. Jakuba Řezníčka nahradil Aleš Čermák.

46.

Liberec pokračuje s aktivní hrou i po přestávce. Mara dobře nasměroval míč středem na Jakuba Peška, který se ocital v další slibné možnosti. Z pravé strany vápna ale bránu Plzně vůbec netrefil.

47.

Nyní o sobě také dala vědět i Plzeň. Milan Petržela výborným naznačením oklamal soupeře, ale jeho střílenou přihrávku na malém vápně nedokázali jeho spoluhráči zakončit.

48.

Hra se poté přelila opět na druhé stranu. Dalšímu samostatnému úniku hostů zamezil praporek pomezního sudího, který správně odpískal ofsajd Slovanu.

49.

Liberec velmi rychle vhodil míč po autu do vápna, ale plzeňskou obranu nezaskočil. Ta jeho přihrávku odhlavičkovala na rohový kop.

50.

Řezník s Pernicou ovšem situaci na zadní tyči zvládli dobře a krajní bek Plzně poté vyhrál souboj se soupeřem u rohového praporku a bude z toho tak jen odkop.

51.

Nyní si už domácí vypracovali první brankovou příležitost. Plzni se povedl kombinace po zemi ve vápně, po které vyplaval v ideální střelecké pozici na hranici penaltového puntíku Milan Petržela, jehož ránu srazil Kačaraba na roh.

52.

Špatná komunikace v liberecké obraně poté připravila další možnost pro Pernicu, k němuž na roh malého vápna propadl centr. Ani on však nedokázal propálit liberecké obránce a je z toho jen další roh.

53.

I po něm míč propadl podél vápna, ale tentokrát jej nikdo z domácích nedokázal zasáhnout a Slovan se tak pro tuto chvíli ubránil.

54.

Hrošovský s Čermákem se neprosadili přes střed, ale Plzeň poté zbrzdila rychlý brejk soupeře, který táhl Ševčík. Liberec se tak musí spokojit s postupným atakem.

55.

Ondřej Karafiát si nyní udělal útočný výlet, po kterém se dokonce dostal do zakončení. Hlavičkoval ovšem v záklonu a z velké vzdálenosti, a tak neměl Kozáčik žádný problém s následným zákrokem.

56.

Čermák velice elegantně posunul míč do běhu Petrželovi, který si chtěl ještě prohodit dobíhajícího obránce. Ten si však jesle nasadit nenechal a plzeňskou akci úspěšně zastavil.

57.

Milan Petržela obral o míč Kamso Maru, jenž poté zatáhl za záchranou brzdu a po stažení na půli hřiště vidí žlutou kartu.

59.

V hlavní roli byl poté opět Mara, který fauloval na půlící čáře tentokrát Tomáše Hořavu. Znovu se tak bude kopat proti bráně Hladkého.

60.

I nyní se hosté provinili faulem. Na pravé straně podrazil Milan Kerbr svého jmenovce Petrželu a následuje tedy standardka pro Viktorku.

61.

Janu Kopicovi se však centr hrubě nepovedl a míč proletěl nad hlavami všech přítomných v pokutovém území až do zámezí.

61.

Liberec může jeho aktivní hra mrzet dvojnásob, jelikož Viktorka se právě ujímá vedení. Povedenou kombinaci po levé straně začal Limberský, jenž posunul míč na Kopice, který nezištně přihrával pod sebe na malé vápno. Tam ještě Čermák netrefil míč ideálně, ale poté se k němu dostal MICHAEL KRMENČÍK, jenž potvrdil pověst kanonýra a z bezprostřední blízkosti otevřel skóre.

63.

Liberec se poté ihned snažil o srovnání, ale nepočínal si úspěšně a musí se znovu bránit.

64.

No a mohlo to být 2:0 pro domácí. Jan Kopic si navedl míč na pravou nohu a poté z hranice vápna vyslal technickou ránu, kterou orazítkoval tyč Hladkého brány. Následně se k němu balón ještě odrazil, avšak posléze zařízení Liberce vysoko přestřelil.

65.

Ani teď se Liberec do další šance nedostane, jelikož si počínal vepředu nedovoleně a sudí Hrubeš píská proti jeho bráně.

66.

Plzeň úvodní branka zjevně uklidnila a je daleko jistější na míči než v dosavadním průběhu. Navíc může na útočné polovině pokračovat v akci autovým vhazováním.

67.

Odcentrovat se ale Radimu Řezníkovi z pravé strany nepodařilo. Následuje odkop od brány Slovanu v podání Hladkého.

68.

Nadějná akce se posléze rýsovala pro Plzeň, ale vše z jejího pohledu pokazil Milan Petržela, který se zasekávačkou do středu ukousl velké sousto a liberecká obrana neměla žádný problém jej o míč obrat.

69.

Milan Kerbr poté trefil centrem jen Radima Řezníka, od kterého se míč odrazil do zámezí na další rohový kop Liberce.

69.

Matúš Kozáčík si ovšem počínal výborně a s přehledem si došel pro nabídku od praporku.

70.

Jan Kopic v následném protiútoku vyslal do sóla Milana Petrželu, který byl však zastaven praporkem sudího. O ofsajd se však podle opakovaných záběrů nejednalo a Plzeň tak byla obrána o další gólovku.

71.

Kamso Mara má pro dnešek odpracováno. Na jeho místo přichází Aleš Nešický.

72.

Přerušení hry při střídání využil i sudí, který nařizuje druhou povinnou přestávku na občerstvení.

73.

Podruhé vzápětí navíc střídá i Pavel Vrba. Milan Petržela přepouští post Martinu Zemanovi.

74.

Zeman se okamžitě zapojil do hry, když využil tandemu Radima Řezníka, který sice našel na přední tyči Aleše Čermáka, ale jeho zakončení byla sraženo jen na další roh.

74.

Velmi nadějná standardka se rýsuje pro Liberec, který po rohu Plzně opět přešel do rychlého kontru. Po Breiteho pasu byl za vápnem faulován Ševčík a uvidíme, jak si hosté při této akci povedou.

75.

Ondřej Karafiát rozehrál nacvičený signál, po kterém se poté dostal k ráně z voleje, ale tu nasměroval pouze vysoko na tribunu za bránou Hladkého.

76.

Liberec se následně provinil dalším nedovoleným zákrokem na útočné polovině a rozehrávku si tak bere na starost Matúš Kozáčik.

77.

Aleš Čermák to nyní možná trochu uspěchal. Na křídle měl totiž rozběhnuté spoluhráče, ale střídající hráč domácích vyslal slabou střelu z pětadvaceti metrů, která navíc mířila jen do Hladkého rukavic.

78.

Martin Zeman poté servíroval velmi nebezpečný centr zleva, jenž na přední tyči sice lízl Michael Krmenčík, avšak míč skončil v zámezí a Hladký tak bude moci odkopávat.

79.

Milan Kerbr měl před sebou moře volného prostoru, ale poté se mu vůbec nepovedl centr a Liberec z této situace nic vážného nevytěžil.

80.

Martin Zeman poté táhl rychlý kontr Plzně po levé straně, ale ještě než stačil přihrát, tak byl faulován Kačarabou.

80.

Před přímým kopem ještě oba týmy střídají. Nejprve jsou to hosté, kteří posílají do hry Sukisu Mashikeho na úkor Petra Ševčíka.

81.

Následně naposledy střídají domácí. Tomáš Chorý nahrazuje na zbytek minut Michaela Krmenčíka.

82.

Tomáš Chorý se mohl blýsknout bleskurychlým gólem, když si po centru naběhl do vyložené pozice. Z ní však míč netrefil ideálně a Hladký nakonec nemusel vůbec zasahovat.

83.

Nyní si ale domácí mohou spravit chuť. Aleš Čermák byl zastaven nedovoleně Radimem Breitem a zpoza vápna mohou zahrozit pro změnu Viktoriáni.

84.

Janu Kopicovi se sice povedlo minout zeď, ale poté trefil jen prostor, kde byl připraven gólman Hladký.

85.

A mohlo být rozhodnuto. Chorý výborně sklepl do běhu Kopicovi, který připravil přihrávkou před prázdnou bránu gólovku pro Čermáka. Ten ovšem ve skluzu netrefil odkryté zařízení Hladkého.

85.

Liberec již hraje vzadu na velké riziko, čehož domácí využili k další slibné možnosti. Čermákovi se však opět nepovedlo zakončit a při následné snaze o přihrávku vybojoval alespoň roh.

86.

Tak ani teď z toho není druhá branka domácích. Po centru na přední tyč zakončoval hlavou Tomáš Chorý, jehož pokus vytěsnil Hladký i za pomocí tyče mimo svou bránu.

87.

Liberci již mnoho času nezbývá, ale teď se po delší době dokázal usadit na útočné polovině. Uvidíme, jak s tím naloží.

88.

Po centru zleva se však do zakončení nedostal a div, že se Chorý nedostal k úniku přes hostujícího obránce. Nakonec vše pro Liberec dobře dopadlo.

89.

Nyní mohl Mashike dokonale zmrazit domácí fanoušky. Po přihrávce pod sebe mu míč sice skákal, ale následně z velmi dobré pozice bránu Kozačíka vysoko přestřelil.

90.

Matúš Kozáčik si nyní hodné zahrával s nervy Pavla Vrby. Při záchvěvu laxnosti si dovolil u brankové čáry na rohu vápna kličku Mashikemu, který jej nakonec o míč neobral a domácí gólman jej nakonec ukryl do rukavic.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1

V první minutě nastavení uviděl ještě žlutou kartu za zákrok na útočné polovině hostující Martin Koscelník.

90+2

Milan Kerbr se posléze snažil odcentrovat před bránu, ale trefil jen bránícího hráč Plzně, od kterého se balón odrazil zpět do Kerbra a následně i do zámezí. Tohle již Plzeň zvládne.

90+3

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Nevýraznou první půli v podání domácích hosté nepotrestali a jedinou gólovou šanci Peška zlikvidoval skvělým zákrokem Matúš Kozačik. Slovan to musí mrzet o to víc, jelikož ve druhé půli přišlo zlepšení Plzně.

Ta své první šance po hodině hry ještě zahodila, ale v 61. minutě se již mohla radovat. Pěknou kombinaci na levé straně zakončil na malém vápně Michael Krmenčík a rázem bylo v Doosan Aréně veselo. Krátce na to mohl zvýšit Jan Kopic, avšak proti byla tyč Hladkého brány. Liberec následně v závěru otevřel hru, čímž vznikal prostor pro ofenzívu Viktorky. Ta však pojistku přidat nedokázala, ale přeci jen se prokousala k hubenému vítězství 1:0.