Fortuna:Liga • 30. kolo • 17:00

30. kolo české ligy

Souhrnný online přenos z 30. kola české fotbalové ligy.

Dobrý den, vítejte u online přenosu, ve kterém vám přineseme souhrnné informace z 30. kola nejvyšší české fotbalové soutěže. Zápasy na všech osmi stadionech začnou v neděli v 17:00.

Česká nejvyšší fotbalová soutěž dnes nabízí kompletní 30. kolo, přičemž hned na několika stadionech se bude hrát o hodně. Pojďme se podívat, jak mohou nejrůznější výsledky zamotat pořadím po základní části.

O postup do první šestky, tedy skupiny o titul, se dnes budou rvát hned tři týmy. České Budějovice a Baník by si výhrou proti Opavě, resp. Liberci postup definitivně zajistili, naopak Slovácko v případě tříbodového vítězství musí spoléhat, že Baník v Liberci neuspěje, a zároveň Opava na domácím hřišti s budějovickým Dynamem neprohraje.

Zraky lidí se však budou upírat zejména na čelo tabulky, kde svádí tuhý boj SlaviaPlzní. Sešívaní sice mají před dnešním posledním kolem základní části šestibodový náskok, jakékoliv jejich zaváhání by však dalo vítr do plachet Plzni.

Slavia sice hraje doma s papírově slabším Zlínem, avšak berani dokázali v posledních letech sešívané hned několikrát potrápit, naopak Plzeň si jistě bude v Olomouci věřit, jelikož jejich poslední prohra s tímto soupeřem se datuje do roku 2012.

Jaké situace mohou dnes nastat a všechny informace týkající se složení jednotlivých skupin si můžete přečíst v zajímavém příspěvku na našem webu.

Oficiální Twitter Fortuna:Ligy přišel se zajímavými fitness daty z předešlého kola.

Šestnáctiletý záložník Adam Karabec dostal v minulém kole poprvé šanci nastoupit v základní jedenáctce. Po skvělém výkonu, který ocenil i zkušený útočník Kozák, si sparťanský mladík vysloužil šanci i pro dnešní utkání.

Dnes se ještě hráčům hlasitější fanouškovské podpory nedostane, v další fázi soutěže už však bude moci stadion navštívit až 2500 lidí.

Sparta má po čtyřech vítězstvích v řadě skupinu o titul jistou, a tak si trenér Kotal dovolil do základní sestavy kromě zmiňovaného Karabce zařadit ještě sedmnáctiletého Adama Hložka a dvacetiletého Václava Drchala.

Spartu navíc ve středu čeká semifinálové utkání MOL Cupu proti Plzni.

17:00

Utkání na všech osmi stadionech právě začala.

17:03

Sigma - Plzeň: Olomouc nezačala domácí utkání proti Plzni vůbec špatně. Přestože se Hanáci ke střele na branku nakonec nedostali, dokázali svého soupeře v prvních minutách zápasu zamknout kolem jejich vlastního pokutového území.

17:05

Liberec - Ostrava: Liberec je zkraje zápasu aktivnější. Pešek byl sám před Laštůvkou, ale brankáře Baníku neprostřelil. Neuspěl ani dorážející Baluta.

17:07

Slavia - Zlín: Dle předpokladů vstoupili aktivně do zápasu také sešívaní, a dokonce si vytvořili také první větší šanci. Provoda však dobře vychytal brankář Dostál.

17:08

Slovácko - Sparta: Pražané jsou v úvodu zápasu více na míči, úvodní šanci zápasu však paradoxně měli domácí, kteří brankáře Heču pořádně prověřili.

17:10

Gól! Bohemians - Jablonec: O první branku 30. kola se postaral Kolumbijec Jhon Mosquera, který se tak po dvou velkých šancích ze šesté a sedmé minuty utkání napotřetí hlavou nemýlil a poslal Bohemians do vedení.

17:14

Gól! Bohemians - Jablonec. Bohemka začíná utkání proti Jablonci skvěle. Po dvou velkých šancích zkraje zápasu a rychlé brance přichází další trefa do černého. Střelcem gólu je obránce Martin Dostál, který si v šestém ligovém utkání v letošní sezóně připisuje první branku a upravuje stav utkání na 2:0.

17:16

Gól! Olomouc - Plzeň. Viktoria se po sérii autů na útočné polovině konečně probila až do šestnáctky, kde nadělala pořádný rozruch, konkrétně centr Kayamby. Ten po sérii odrazů proskákal až na volného Tomáše Hořavu, jenž nekompromisně uklidil balón pod horní tyč.

17:19

Gól! Karviná - Mladá Boleslav. Skóre se poprvé mění také v Karviné, kde Ondřej Lingr propálil hostujícího brankáře Stejskala.

17:21

Gól! Karviná - Mladá Boleslav. Slezané se ze vstřelené branky radovali jen necelé dvě minuty. Jiří Klíma využil zaváhání brankáře Bolka, kterého dokázal perfektně přelobovat.

17:24

Plzeňské fotbalisty úvodní branka nakopla. Po úvodních minutách, ve kterých dávali domácí Sigmě někdy až příliš prostoru, zápas v posledních chvílích kontrolují.

17:25

Běží 25. minuta utkání a Slavia se na Sinobo Stadium proti Zlínu zatím nedostala do vážnější šance, přesto má optickou převahu.

17:28

Liberec - Ostrava: Další šance Slovanu. Malinský vnikl do vápna z pravé strany, zblízka si však na Laštůvku nepřišel. Baník je stále pod mírným tlakem z Liberce, z něhož pramení občasné příležitosti.

17:30

Slovácko - Sparta: To stejné, co o Slavii, se dá říci také o dalším pražském celku. Sparta má sice v utkání proti Slovácku územní převahu, do větší šance se však zatím nedostala. Naopak Slovácko má na svém kontě už dvě výraznější šance.

17:34

Opava - České Budějovice: Bezbrankový stav trvá také ve slezské metropoli, kde si oba týmy připsaly zatím po jedné velké šanci.

17:36

Liberec - Ostrava: Gól u Nisy je na spadnutí, Liberec tlačí Baník. Stronati neodvrátil balon dále než na hranici šestnáctky, odkud zakroutil Baluta technickou střelu jen těsně za zadní tyč.

17:39

Gól! Teplice - Příbram: Po obrovské šanci Příbrami z 34. minuty přichází v 39. minutě první branka utkání na druhé straně! Autorem branky je Jakub Řezníček, který se tak prosazuje ve třetím ligovém utkání v řadě, v posledních sedmi utkáních je to pak jeho pátá branka.

17:41

Gól! Teplice - Příbram: Tak to je pro hosty hodně studená sprcha. Po neproměněné šanci a obdržené brance totiž po dvou minutách opět inkasují a v Teplicích prohrávají už 0:2. Prosadil se Patrik Žitný.

17:45

Gól! Karviná - České Budějovice: Domácí si do kabin zřejmě odnesou jednobrankové vedení. První šanci po rohu domácích Dynamo přečkalo bez úhony, po střele Adriela D'Avila Ba Louy už brankář Stejskal loví míč ze sítě.

17:49

Slavia - Zlín: Sešívaní se mohli v závěru první půle dostat do vedení, Bořilovu hlavičku skvěle chytá brankář Dostál.

17:50

První poločas na všech stadionech skončil.

Teplice - Příbram 2:0.

Za současného stavu utkání by do elitní šestky pronikl Baník, plzenští příznivci pak jistě upírají zrak na utkání Slavie proti Zlínu, kde zatím branka nepadla a Viktoria v tuto chvíli ztrácí na čelo pouhé 4 body. Sešívaní mají mírnou územní převahu, kromě Bořilovy šance ze závěru poločasu brankář Zlína Dostál však příliš práce neměl.

18:02

Sigma - Plzeň: Domácí se snaží oživit vlastní hru dvojím střídáním, ke kterému došlo o poločasové přestávce a hned v prvních vteřinách měli velkou šanci! Zahradníček dobře trefil míč hlavičkou, Hruška však stál přesně v místech, kam míč směřoval.

18:07

Bohemians - Jablonec: Jablonecký Michal Černák sice vstřelil branku, z té se ale radoval velmi krátkou chvíli. Pomezní sudí odhalil ofsajd, o kterém v tomto případě nebylo pochyb.

18:09

Sigma - Plzeň: Viktoria měla zajímavou příležitost v podobě standardky z třiceti metrů. Kovařík však přetaženým centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel.

18:13

Liberec - Baník: Ostravané, jimž momentálně na postup do skupiny o titul stačí bod za remízu, kterou drží v Liberci, si zahrávaji s ohněm. Slovan si totiž díky Malinskému a Baluty vytvořil další obrovské šance, brankář Laštůvka ale drží Baník nad vodou.

18:15

Slavia - Zlín: Na Sinobo Stadium visí gól na vlásku, avšak ani Petar Musa, který se řítil sám na brankáře hostů, nedokázal otevřít skóre utkání.

18:19

Liberec - Baník: Baník si jednoznačně koleduje o inkasovaný gól. Liberecký Mikula po dalším závaru před Laštůvkou ve skluzu trefil břevno.

18:19

Opava - České Budějovice: Dynamo si cestu do postupové šestky hrubě komplikuje. Jiří Kladrubský přes šestnáctkou poslal k zemi Juřenu a vidí rovnou červenou kartu a hosté tak budou posledních 30 minut za současného stavu 0:0 dohrávat v deseti.

18:21

Gól! Opava - České Budějovice: A stav 0:0 v Opavě po červené kartě neplatil dlouho. V 62. minutě otevírá gólový účet zápasu Filip Souček - 1:0 pro Opavu.

18:22

Slovácko - Sparta: Pražané se dočkali kýžené branky, situace se však bude prověřovat u videa!

18:23

Gól! Teplice - Příbram: Tepličtí vedou proti Příbrami už o tři branky. K dorážce se na hranici vápna dostal Daniel Trubač.

18:24

Gól! Slovácko - Sparta: Andreas Windheim tečoval Karlssonovu střelu, a právě postavení norského hráče se konzultovalo u videa, které však ofsajd neodhalilo a Sparta vede 1:0!

18:25

Slavia - Zlín: Domácí si nyní museli neuvěřitelně oddechnout. Dominik Simerský totiž dostal míč do sítě, videoasistent rozhodčího však odhalil těsný ofsajd! Berani hrají poslední minuty utkání skvěle a je jich plné hřiště.

18:29

Gól! Karviná - Mladá Boleslav: Diváci v Karviné vidí gólově bohaté utkání i když z poslední branky příliš radosti mít nebudou. Na 2:2 totiž vyrovnává Dominik Mašek.

18:32

Slavia - Zlín: Sešívaní si vzali varování v podobě neuznané branky hostů k srdci a v posledních vteřinách opět dominují, jejich snaha však gólový efekt zatím nepřináší.

30. kolo fotbalové Fortuna:Ligy 2019/20, Slavia - Zlín: Domácí Jan Bořil.
30. kolo fotbalové Fortuna:Ligy 2019/20, Slavia - Zlín: Domácí Jan Bořil. | Foto: ČTK
18:34

Teplice - Příbram: Nejenže hosté prohrávají už o tři branky, zbytek utkání navíc odehrají v deseti. Druhou žlutou kartu v zápase obdržel Olivier Kingue.

18:34

Gól! Slavia - Zlín: Pražané se dočkali. Stanciu vyslal přesný centr na úplně volného Lukáše Masopusta, který dal hlavou jeden z nejlehčích gólu v kariéře. Hrubá chyba zlínské defenzivy, která nechala Masopustovi mraky času.

18:36

Gól! Slovácko - Sparta: A prosazuje se také další pražský celek. Klid na nohy sparťanů přináší gólem na 2:0 Guélor Kanga.

18:38

Gól! Bohemians - Jablonec: Zahanbit se nenechal ani třetí pražský celek. Klokani se díky brance Petra Hronka dostávají už do tříbrankového vedení.

18:43

Olomouc - Plzeň: Viktorka po občasných výpadcích převzala otěže zápasu. V obrovské šanci byl v 86. minutě Bucha, jehož dobrou střelu vyrazil brankář Mandous na roh.

18:44

Slavia - Zlín: Nedá se říci, že by berani úplně odpadli, ztrátu vítězství Slavie by však musela zařídit maximálně jejich hrubá chyba v defenzivě.

18:46

Na všech stadionech se blíží 90. minuta. Za současných stavů postupuje do elitní šestky Baník, Slavia by na čele udržela šestibodový náskok.

18:49

Gól! Teplice - Příbram: Domácí potvrzují dominanci čtvrtou brankou v utkání, jejímž autorem je Jakub Řezníček, který potvrzuje skvělou formu z posledních utkání.

18:51

Slavia - Zlín: Sešívaní měli v 91. minutě obrovskou šanci. Střela Masopusta ale pravou tyč míjí.

18:52

Slavia - Zlín: Dobrá šance také na opačné straně. Na penaltovém puntíku nebezpečně hlavičkoval Poznar, Kolář skvěle zasahuje.

18:54

Slavia - Zlín: Patrik Hučko, masér a kustod hostů, obdržel v závěru utkání na lavičce červenou kartu.

18:56

Gól! Opava - České Budějovice: Posledním utkáním, které se ještě hraje, je duel mezi Opavou a Dynamem. Domácí definitivně mrazí snažení Budějovic, kteří se musí s vidinou postupu do skupiny o titul rozloučit. Střelcem branky na 2:0 je Bojan Dordič.

Teplice - Příbram 4:0.

Situace okolo postupové šestky je definitivně rozlousknuta. Baník svým výkonem v Liberci absolutně nepřesvědčil, vzhledem k prohře Českých Budějovic mu však i bod za bezbrankovou remízu k postupu do skupiny o titul stačí. Opava se zároveň díky třem bodům proti Dynamu může těšit z teprve páté výhry v sezóně.

Situace na čele se nijak nezměnila. Slavia sice dlouho hledala recept na zlínského brankáře, nakonec se dokázala v 74. minutě prosadit, hubené vítězství 1:0 si odváží také Plzeň z Olomouce.

To je od nás pro tuto chvíli vše. Zůstaňte věrni také našim dalším online přenosům a někdy zase na počtenou!