Vrba ví, že jsem dobrý hráč, prohlásil švédský spasitel Sparty

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 2. 2021 6:47
Vynikající formu potvrdil v 19. kole fotbalové Fortuna:Ligy proti Karviné sparťanský záložník David Moberg Karlsson.
David Moberg Karlsson
David Moberg Karlsson | Foto: ČTK

Před týdnem se v Olomouci díky dvěma proměněným penaltám podílel na obratu z 0:2 na konečných 3:2, v neděli se dokonce dočkal premiérového hattricku v české nejvyšší soutěži, kterým výrazně přispěl k výhře 4:3.

Švédský záložník prožil mimořádný den navzdory tomu, že kvůli problémům s krkem celý týden netrénoval.

"Před zápasem bych vám to neřekl, nechci si stěžovat. Ale měl jsem problémy s krkem, netrénoval jsem celý týden. Trenér (Pavel Vrba) chtěl, abych i tak hrál a já udělal maximum, abych ho potěšil," prozradil Karlsson svou motivaci do duelu.

"Chtěl jsem mu oplatit to, že mi prokazuje důvěru. Byl to opravdu těžký týden, ale završil ho takový zápas, takže jsem spokojený," prohlásil pro klubový web.

Za poslední dvě kola nasázel pět branek. Celkem jich v této ligové sezoně vstřelil sedm. "Je to určitě kombinace více faktorů. Trenér mě používá způsobem, jaký si představuju. Máme, myslím, stejný pohled na to, jak můžu být přínosem pro mužstvo," uvedl rodák z Mariestadu.

"Ví, že jsem dobrý hráč, dodává mi sebevědomí a mluví se mnou pozitivně. Nejde ale samozřejmě jen o mě, dostal jsem nádherné přihrávky od Dočkyho (Bořka Dočkala) a Suka (Filipa Součka). Myslím, že trenérovi se bude dařit. Je samozřejmě ještě brzo to hodnotit, ale líbí se mi jeho myšlení," pochvaloval trojnásobný švédský reprezentant metody nového šéfa letenské lavičky.

Ze zápasu si odnesl míč podepsaný všemi hráči, o nějž bojoval s kustodem Miroslavem Kaftanem. "Asi ho dám dětem nebo ho dám někam, kde na něj budeme dobře vidět. Musel jsem o něj trochu zabojovat s Kafem, nechtěl mi ho dát. Ale nakonec jsem si ho získal," prohlásil Karlsson.

"Jsem fakt šťastný, hattrick nedáte každý den. Myslím, že se mi to povedlo poprvé v profesionální kariéře, takže mám opravdu radost," řekl bývalý hráč Sunderlandu, Kilmarnocku nebo Norrköpingu.

 

Právě se děje

Další zprávy