Sparta řeší problém s Kozákem. Vytáhlý útočník se dusí ve střeleckém mindráku

Jiří Škuba Jiří Škuba
30. 7. 2019 17:19
Nulová střelecká bilance Libora Kozáka, to je teď na Spartě téma číslo jedna. A také jeden důvodů, proč letenský tým nabral v úvodu soutěže bolestnou ztrátu.
Libor Kozák po jedné ze spálených šancí
Libor Kozák po jedné ze spálených šancí | Foto: Milan Kammermayer

Stačily tři zápasy v rudém dresu a třicetiletý útočník si získal pověst domácího výrobce alkoholu: spálí, k čemu přijde. V zápase se Slováckem, s Jabloncem i v Českých Budějovicích zahodil nejméně tucet šancí.

Situace ze závěru pondělního utkání na jihu Čech jakoby demonstrovala deku, která na vytáhlého střelce padla. Kozák se za stavu 2:2 dostal k hlavičce, ve výskoku byl včas, míč trkl na branku… Jenže ji přestřelil. Mohl rozhodnout, místo toho skryl hlavu do dlaní. Opět.

Přesto má stále důvěru trenéra Václava Jílka. Byť se na jeho místo tlačí typologicky stejný bijec Benjamin Tetteh, bude to zřejmě opět Kozák, kdo vyběhne v domácím zápase s Příbramí na hřiště hned od začátku. Sparťanský kouč letní posilu podrží.

Otázku z tiskové konference, zda není z Kozákovy střelecké (ne)bilance nervózní, razantně odpálil. "Nejsem. Výborně pracuje pro mužstvo, do šancí se dostává. Věřím, že se probudí a začne je proměňovat. Nemám důvod nad ním lámat hůl," reagoval.

Stejný náhled na svého parťáka mají i Kozákovi spoluhráči. "Libor je dobrý hráč, to je vidět, i když nedá gól. Vždycky to odmaká, pracuje, chodí do všech soubojů," prohlásil po zápase s Českými Budějovicemi Costa.

"Samozřejmě se ho snažíme povzbudit, ale není to jenom o něm. Trápí nás koncovka, a to dlouhodobě," dodává záložník Adam Hložek.

Podle zpráv ze sparťanského tábora to není pouze otázka zápasů, Kozákovi to tam nepadá ani na trénincích. Přitom rodák z Opavy nikdy neměl pověst extra paliče, pokud vezmeme jeho statistiky z profesionálního fotbalu, gól dá každých 181 minut. Což je výborná bilance, i vzhledem k tomu, že téměř 60 zápasů odkopal v italské Serii A.

Sparťané věří, že stačí gól a střelecký blok zmizí. A s nadějí se obracejí ke svému rivalovi z Plzně, která řešila něco podobného s Michaelem Krmenčíkem. Vytáhlý střelec také první tři zápasy vyšel naprázdno, o víkendu však Karvinou sťal dvěma brankami.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy