reklama
 
 

Rosický vyrukuje na Plzeň. Je to pro nás jako play off, zní ze Sparty před šlágrem na Letné

12. 10. 2017 17:20
Tomáš Rosický zasáhne do šlágru fotbalové HET ligy proti lídrovi z Plzně. Kouč Sparty Andrea Stramaccioni ale ještě neví, na jak dlouhou pasáž klíčovou osobnost týmu nasadí.

Praha - Jen dvakrát začal v tomto ročníku fotbalové HET ligy záložník Tomáš Rosický v základní sestavě Sparty. I v minulém kole proti Dukle odehrál jen třicet minut. "Rosický se na Dukle zranil. Týden chyběl, začal trénovat v pondělí. Určitě ale nastoupí," prohlásil kouč Sparty Andrea Stramaccioni.

Do šlágru proti lídrovi tabulky z Plzně tedy mozek letenského týmu zasáhne. "Ale zatím nevím, jestli nastoupí v základu, nebo začne na střídačce," uvedl Stramaccioni. 

Sparta potřebuje ve vypjatém zápase doma uspět. "Cokoli kromě výhry je pro nás ztráta," podotkl útočník David Lafata. Zápasy Sparty s Plzní patří v posledních sezonách k nejemotivnějším v soutěži, Lafata většinu vyhrocených střetů mezi oběma týmy pamatuje. A přestože v nedělním zápase půjde Letenským půjde Spartě spíš o čest, vnímá souboj jako velmi důležitý. 

 "Na prestiži se nic nemění, naše postavení v tabulce sice není optimální, ale zájem lidí je stejně enormní jako předtím. Derby je sice nejvíc, ale pak jsou zápasy s Plzní. Je to trošku zvláštní zápas, ta rivalita je spíše vytvořená novináři, navíc nemá žádné historické zázemí," přemítal sparťanský střelec.

Sparťané by si rádi připomněli jarní výhru 2:0, kterou řídili dva hráči současného kádru - Josef Šural a Vjačeslav Karavajev. "Na jaro můžeme navázat, do ničeho jsme Plzeň nepouštěli. Něco jiného je ale si tady něco říkat, a něco jiného to předvést na hřišti. Do utkání musíme jít jako do play off, výhodou může být, že se od nás tolik nečeká," burcoval Lafata s tím, že tentokrát je favoritem soupeř.

"Vždyť Plzeň ještě neztratila ani bod. Je naší motivací jí zastavit," řekl Lafata. Viktoria v prvních devíti kolech tohoto ligového ročníku ani jednou nezaváhala a v případě vítězství by se její náskok před Letenskými vyšplhal na patnáct bodů.

Kouč Stramaccioni ví, že další neúspěch by pro něho i jeho tým mohl být fatální. "Jsme ve třetině ligy, a oni v ní byli perfektní. My jsme dělali chyby, a proto ztrácíme. A každý v kabině ví, že teď už musíme vyhrát. Doma jsme odehráli dobré zápasy, hodně hráčů tady Plzeň porazilo a můj tým musí myslet jen na těch 90 minut v neděli," prohlásil. 

autor: František Typovský | 12. 10. 2017 17:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama