reklama
 
 

Rosický vyrukuje na Plzeň. Je to pro nás jako play off, zní ze Sparty před šlágrem na Letné

12. 10. 2017
Tomáš Rosický zasáhne do šlágru fotbalové HET ligy proti lídrovi z Plzně. Kouč Sparty Andrea Stramaccioni ale ještě neví, na jak dlouhou pasáž klíčovou osobnost týmu nasadí.

Praha - Jen dvakrát začal v tomto ročníku fotbalové HET ligy záložník Tomáš Rosický v základní sestavě Sparty. I v minulém kole proti Dukle odehrál jen třicet minut. "Rosický se na Dukle zranil. Týden chyběl, začal trénovat v pondělí. Určitě ale nastoupí," prohlásil kouč Sparty Andrea Stramaccioni.

Do šlágru proti lídrovi tabulky z Plzně tedy mozek letenského týmu zasáhne. "Ale zatím nevím, jestli nastoupí v základu, nebo začne na střídačce," uvedl Stramaccioni. 

Sparta potřebuje ve vypjatém zápase doma uspět. "Cokoli kromě výhry je pro nás ztráta," podotkl útočník David Lafata. Zápasy Sparty s Plzní patří v posledních sezonách k nejemotivnějším v soutěži, Lafata většinu vyhrocených střetů mezi oběma týmy pamatuje. A přestože v nedělním zápase půjde Letenským půjde Spartě spíš o čest, vnímá souboj jako velmi důležitý. 

 "Na prestiži se nic nemění, naše postavení v tabulce sice není optimální, ale zájem lidí je stejně enormní jako předtím. Derby je sice nejvíc, ale pak jsou zápasy s Plzní. Je to trošku zvláštní zápas, ta rivalita je spíše vytvořená novináři, navíc nemá žádné historické zázemí," přemítal sparťanský střelec.

Sparťané by si rádi připomněli jarní výhru 2:0, kterou řídili dva hráči současného kádru - Josef Šural a Vjačeslav Karavajev. "Na jaro můžeme navázat, do ničeho jsme Plzeň nepouštěli. Něco jiného je ale si tady něco říkat, a něco jiného to předvést na hřišti. Do utkání musíme jít jako do play off, výhodou může být, že se od nás tolik nečeká," burcoval Lafata s tím, že tentokrát je favoritem soupeř.

"Vždyť Plzeň ještě neztratila ani bod. Je naší motivací jí zastavit," řekl Lafata. Viktoria v prvních devíti kolech tohoto ligového ročníku ani jednou nezaváhala a v případě vítězství by se její náskok před Letenskými vyšplhal na patnáct bodů.

Kouč Stramaccioni ví, že další neúspěch by pro něho i jeho tým mohl být fatální. "Jsme ve třetině ligy, a oni v ní byli perfektní. My jsme dělali chyby, a proto ztrácíme. A každý v kabině ví, že teď už musíme vyhrát. Doma jsme odehráli dobré zápasy, hodně hráčů tady Plzeň porazilo a můj tým musí myslet jen na těch 90 minut v neděli," prohlásil. 

autor: František Typovský | 12. 10. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama