Překvapený Guľa po debaklu: Čekal bych, že se k tomu postavíme jinak. Musíme reagovat

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 8. 2020 21:39
Trenér Adrián Guľa nečekal, že středeční smolné vyřazení v kvalifikaci Ligy mistrů s Alkmaarem zanechá na plzeňských fotbalistech takové stopy.
Trenér Plzně Adrián Guľa.
Trenér Plzně Adrián Guľa. | Foto: Milan Kammermayer

Západočeši utrpěli v 2. ligovém kole v Liberci debakl 1:4 a slovenský kouč byl z výkonu velmi nepříjemně překvapený. Dvě porážky během pěti dnů označil za velmi citlivé a s vedením si vyhodnotí, jak na ně zareagovat.

"Chyběla nám týmovost, nastavení, důraz, v úvodu větší sebevědomí. Dnes to byla také psychická záležitost po Alkmaaru. V úvodu zápasu ještě bylo cítit to K.O., ale já tuhle berličku neberu," řekl na on-line tiskové konferenci Guľa, jehož tým inkasoval v Liberci během prvních 14 minut tři góly.

"Sice je za námi něco velmi nepříjemného (Alkmaar), ale už je nový zápas, nový den, startuje nová sezona. Očekával jsem, že se k tomu postavíme jinak. Jsem z toho opravdu velmi překvapený," dodal Guľa.

Po zimním příchodu do Viktorie Západočechy výrazně pozvedl a ještě je vrátil do boje o ligový titul, nyní však s týmem zažívá zřejmě nejtěžší období.

"Měli jsme štěstí, že s naším vstupem do klubu to mužstvo vypadalo úplně jinak než dnes. Mužstvo se okamžitě dostalo do laufu, všichni šlapali, bylo to fajn. V těchto nepříjemných situacích jako teď sledujete, kdo je lídr, kdo bere na sebe největší zodpovědnost. To vše si projdeme," uvedl Guľa.

Situaci bude řešit s vedením. "Je jasné, že po takovém výkonu jako dnes by do toho každý bouchl, ale my si to potřebujeme vyhodnotit bez emocí tak, aby to bylo správné řešení pro klub. Musíme zareagovat na vývoj, který nastal. Týká se to třeba vyhodnocení detailů, které se na nás prakticky za tři dny navalily. Musíme si to projít a najít takové lano. Mužstvo má kvalitu, hráči mají jednoznačně kvalitu, ale tyhle dvě ztráty jsou pro nás v této fázi velmi citlivé," připustil Guľa.

Vítá, že přichází na řadu reprezentační přestávka.

"Tím, že teď hned nenásleduje ligový nebo pohárový zápas, je dostatečný prostor k tomu, abychom si to celé zanalyzovali. A správně si vyhodnotili, co bude nejlepší pro klub. Fanoušci si nezaslouží, abychom hráli tak jako dnes," dodal Guľa.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy