Agresivní souboje, gól ve skluzu a Costovo koketování s vyloučením. Sparta ve šlágru ligy nestačila

Podívejte se na fotografie z utkání ePojištění.cz ligy, v němž Sparta počtvrté za sebou podlehla rivalovi z Plzně a nechala si jej v tabulce odskočit o sedm bodů.
Oba celky vstupovaly do utkání v odlišném rozpoložení, cíl však byl stejný. Zápas mezi Spartou a Plzní se stal v poslední době velmi prestižním, dnes navíc rozhodoval o vývoji na čele tabulky ePojisteni.cz ligy.
Poslední utkání odehrála mužstva ve čtvrtek. Plzeň v domácím prostředí nestačila na rumunskou Astru Giurgiu a snížila své šance na postup v Evropské lize. To Sparta po matném výkonu v izraelské Beer Ševě brala všechny tři body, musela se ale vypořádat s cestováním.
Možná i kvůli tomu působila po většinu utkání čerstvěji Viktoria. V bojovném zápase s minimem šancí nakonec byla šťastnější a zvítězila 1:0.
Komise rozhodčích pod vedením Michala Listkiewicze zvažovala několik variant, nakonec však dala šanci Karlu Hrubešovi, kterého doplnili asistenti Nádvorník a Wilczek.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer, Tomáš Liška
23. 10. 2016 20:55
Dlouho očekávaný šlágr ePojištění.cz ligy se odehrál v neděli v podvečer v Plzni, kam zavítala pražská Sparta. Podívejte se na fotogalerii z utkání!
 

Právě se děje

před 23 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy