Plšek dobře věděl, co dělá, neodpustil Matějovský. Vrátil se však ve velkém stylu

ČTK ČTK
22. 9. 2018 21:47
Záložník Boleslavi už zase po zranění, které mu způsobil olomoucký protivník, rozdává fotbalovou radost.
fotbal, Marek Matějovský, Mladá Boleslav
fotbal, Marek Matějovský, Mladá Boleslav | Foto: ČTK

Mladá Boleslav - Záložník Marek Matějovský se po šestizápasové pauze zaviněné zraněním vrátil na hřiště ve velkém stylu. V dnešním utkání devátého kola první ligy pomohl gólem a přihrávkou fotbalistům Mladé Boleslavi k vysokému vítězství 5:1 nad Slováckem.

Matějovský přišel na hřiště na posledních patnáct minut zápasu, ale i tom u stačilo k tomu, aby pro Nikolaje Komličenka připravil gól na 3:1 a poté sám přidal čtvrtou branku. "Zranění bylo delší, než jsem čekal. Bylo to hrozně dlouhé a už mě to nebavilo. Sice to ještě stále není optimální, ale jsem rád, že jsem mohl alespoň na chvíli nastoupit," řekl Matějovský.

Šestatřicetiletý záložník nehrál od duelu druhého kola s Olomoucí. "Dodnes si stojím za tím, že Plšek moc dobře věděl, co dělá," prohlásil Matějovský. "Já jsem to potom viděl ještě několikrát v televizi a celou dobu koukal kam došlapuje," přidal bývalý reprezentant.

"Trefil mě nešťastně na kotník, takže jsem měl problémy s vazy a bylo to hodně bolestivé. Do toho mi bylo řečeno, že mi nešťastně trefil nerv," přidal Matějovský, který se v minulém kole na návrat ještě necítil a tak hrál za juniorku. "Možná jsem tam mezi těma klukama omládl," dodal s úsměvem.

Proti Slovácku o sobě dal poprvé vědět v 80. minutě, kdy našel rozběhnutého Komličenka, který zvýšil na 3:1. "Já většinou říkám, že v těchto situacích to je kolikrát spíše o tom nahrávajícím než o tom nabíhajícím hráči. Aby to bylo dobře načasované," uvedl Matějovský.

"Bylo jasné, že se ho budou snažit vystavit do ofsajdu, takže jsem se to snažil dát v pravý moment, aby se jim to nepodařilo. A vyšlo to úplně dokonale. Navíc Komličenko v této sezóně ukazuje, že má nabito úplně skvěle a proměnil to s přehledem," dodal.

Po pěti minutách navíc Matějovský zvýšil na 4:1. "Diviš si míč stále vedl, tak jsem si říkal, jestli se to tam nezavře. Ale nakonec přihrávka prošla, přede mnou byla ještě trochu tečovaná, takže jsem balon netrefil úplně čistě, ale naštěstí tam střela propadla," prohlásil.

"Gól vždycky potěší, ale všichni víme, že já tam od střílení branek moc nejsem. Za dobu, co hraju, jsem jich totiž moc nedal," přidal Matějovský, který vstřelil druhý gól v sezoně a poprvé od ročníku 2005/2006, kdy dal pět branek, zaznamenal v české lize v jednom ročníku víc než jednu branku .

Boleslav nakonec vyhrála 5:1, ale Matějovský to nepřeceňoval. "My zatím máme sezonu v takových sinusoidách, takže bych se o nějakém laufu nechtěl moc bavit," prohlásil. "Každopádně jsme chtěli potvrdit body z Jablonce, to se podařilo a myslím si, že už teď v kabině nám bude trenér říkat, ať se chystáme na další utkání do Příbrami," dodal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy