Nezmar: Chtěli jsme Bičíka či Juliše, nezdá se, že by přišli. Frýdek či Vácha? Bral bych je, ale...

Luděk Mádl Luděk Mádl
30. 8. 2017 15:15
Ve Slovanu Liberec čekají na to, kteří hráči se ve Spartě či ve Slavii nedostanou do užšího kádru.
David Bičík měl být součástí velké brankářské výměny, ta se ale patrně neuskuteční.
David Bičík měl být součástí velké brankářské výměny, ta se ale patrně neuskuteční. | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Navykli půjčovat si přespočetné hráče z velkých pražských klubů. V Liberci jim pak dali šanci, a v nejednom případě pak kariéry takto odložených fotbalistů pod Ještědem nabraly úplně jiné obrátky.

"A teď čekáme zase, jak to ve Spartě či Slavii při zužování kádrů dopadne. Kdyby byla možnost získat nějakého hráče na hostování, nejsme rozhodně proti. Ale že by bylo v tuhle chvíli něco na spadnutí, tak to tedy není," připouští Jan Nezmar, sportovní ředitel Slovanu Liberec.

Ve většině zemí se přestupní okno zavírá ve čtvrtek, v Česku až příští týden, konkrétně 8. září. "Takže do té doby ještě nějaký čas zbývá," zůstává Nezmar v klidu. Na svém pracovním stole podle svých slov nemá ani náznak velké brankářské rošády, kterou možná na Spartě vymysleli, ale jejíž faktickou realizaci pak podle všeho vůbec nerozjeli.

Podle spekulací si měla Sparta koupit z Liberce talentovaného gólmana Ondřeje Koláře, obratem ho poslat na hostování do Slovácka a odtud si přivést Milana Hečku. Zatímco pod Ještěd měl z Letné zamířit zkušený David Bičík.

"Přečetl jsem si to v médiích. A to je tak všechno, co o tom vím, s žádnou trojsměnou nás nikdo neoslovoval. Že my v Liberci máme dlouhodobě zájem o Davida Bičíka, který už u nás kdysi chytal, je známá věc. Ale teď jsem si zase někde přečetl, že Bičík ve Spartě zůstává, takže tím tohle téma pro nás asi končí," míní Nezmar.

Jan Nezmar
Jan Nezmar | Foto: Vojtěch Marek

Do konkrétních jmen se Nezmarovi moc pouštět nechce. Když nadhodíte jméno Lukáše Juliše, odvětí. "Ano, to je také jeden z hráčů, o kterých jsme se Spartou hovořili, ale podle reakcí z poslední doby to vypadá, že v letenském podzimním kádru asi spíš zůstane."

V Liberci před časem působili i Martin Frýdek nebo Lukáš Vácha, kteří se ocitli na válečné stezce s italským trenérem Sparty Andreou Stramaccionim.

"Jestli bych si je u nás v Liberci dokázal představit? No to rozhodně," směje se Nezmar. "Ale v praxi dávám opravdu asi takřka nulovou pravděpodobnost tomu, že by měli skončit zrovna u nás. Jak říkám, čekáme na to, jak ty zužovací procesy na Spartě či Slavii dopadnou. A pokud by se objevila možnost získat na hostování jejich hráče, a to za podmínek, které by byly v ekonomických možnostech libereckého klubu, byli bychom samozřejmě připraveni takovou debatu vést."

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy