Proč Frýdek na Letné asi zůstane, jak zní Deliho tajná smluvní klauzule a které hvězdě zatrhli Leeds

Martin Frýdek
Přestává být tajemstvím, že v kabině pražské Sparty to pění. A italský trenér Andrea Stramaccioni řekl otevřeně, že nyní počítá se zužováním kádru, neboť právě i jeho přespočetná šíře vytváří v týmu nadměrnou nervozitu.
Po roztržce s trenérem požádal koncem minulého týdne o možnost odchodu ze Sparty Martin Frýdek. Jenže situace se vyvíjí. A aktuálně se zdroje shodnou, že několikanásobný reprezentant Letnou spíše neopustí. Proč?
Důvod je celkem nasnadě. Uzávěrka mezinárodních přestupů do většiny zemí přijde už ve čtvrtek. A tak rychle se asi odpovídající angažmá pro Frýdka najít nepodaří. Než aby šel zbytečně někam do II. bundesligy, kloní se prý momentálně i hráč, který už výrazně vychladl, k variantě spíše ve Spartě setrvat.
Jenže zdaleka nejden jen o Frýdka. Ví se, že na "černé listině" se ve Spartě ocitli i Lukáš Vácha s Václavem Kadlecem. Ovšem Ondřej Kasík, ředitel sparťanské komunikace, má k celé záležitosti nyní jen obecný komentář: "Už před několika dny jsme avizovali, že dojde ke zužování našeho kádru. Ovšem s tím spojené procesy, které nyní probíhají, v tuto chvíli komentovat nebudeme."
Foto: ČTK
Luděk Mádl Luděk Mádl
30. 8. 2017 6:11
Nejčerstvější informace o vrcholícím přestupovém šílenství ve Spartě, Slavii i Viktorii Plzeň
 

Právě se děje

před 23 minutami

Běloruská policie při nedělních demonstracích proti režimu Alexandra Lukašenka zatkla 442 lidí

Běloruská policie při nedělních protestech v zemi zatkla celkem 442 lidí, z nichž 266 zadržela v hlavním městě Minsku. Ve vazbě je jich do verdiktů ve správních řízeních kvůli narušení veřejného pořádku zatím drženo 330. Informoval o tom zpravodajský server Tut.by s odvoláním na údaje poskytnuté dnes ministerstvem vnitra.

V Bělorusku se konají demonstrace od prezidentských voleb z 9. srpna, které podle úřadů pošesté vyhrál Alexandr Lukašenko se ziskem více než 80 procent hlasů. Hodně Bělorusů je přesvědčených, že tento výsledek je zfalšovaný, a opozice, stejně jako EU, ho neuznává. Demonstrace, jejichž účastníci požadují odchod Lukašenka, vládnoucího už 26 let, a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

V neděli se v Minsku a řadě dalších měst opět konaly velké protesty. Zpravodajové ruských sdělovacích prostředků odhadli účast jen v běloruské metropoli na 50 000 až 70 000 lidí. Běloruské ministerstvo vnitra tvrdilo, že účastníků bylo v Minsku nejvýše 18 000 a že jejich počet v celé zemi se celkem pohyboval kolem 20 000.

Zdroj: ČTK
Další zprávy