Jablonec potrápil slavný Everton, nakonec těsně prohrál

Aktualizováno 16. 7. 2016 19:55
Jablonečtí fotbalisté se nezalekli soupeře se slavné Premier League a v dnešní přípravě uhráli s Evertonem sympatický výsledek 0:1. Hradec Králové na turnaji v Polsku zdolal další ostrovní celek, Newport County ze čtvrté ligy, 2:0.
Fanoušci Jablonce - ilustrační foto.
Fanoušci Jablonce - ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Jablonce v přípravě na novou sezonu těsně nestačili na soupeře z Premier League a Evertonu podlehli 0:1. Výsledek stanovil po hodině hry obránce Brendan Galloway po rohovém kopu. Severočeši měli několik šancí na vyrovnání, ale nevyužili je.

"Za náš výkon jsme dnes hrozně rádi. Zápas mohu hodnotit jenom pozitivně, protože odehrát s takto kvalitním soupeřem přípravný zápas takovým výkonem, to nás může jenom těšit," řekl trenér Jablonce Zdenko Frťala.

"Až do devadesáté minuty byl ten výsledek pořád nejasný a v závěru jsme měli dvě stoprocentní šance. Celkem jsme si v zápase vypracovali čtyři gólové šance. Musíme to samozřejmě nyní přenést do ligy," dodal kouč.

Jablonec se slavného protivníka nezalekl a byl mu vyrovnaným soupeřem. Jenže Wágner v šanci přestřelil a Trávníkova hlavička skončila jen na břevně. Těsně předtím vytáhl gólman Hrubý velmi dobrý zákrok proti přímému kopu kapitána Evertonu Bainese.

Až po hodině hry Jablonec kvalitě soupeře neodolal. Rohový kop propadl ke Gallowayovi a ten zblízka poslal míč pod břevno.

Krátce na to nastřelil konstrukci branky i evertonský útočník Niasse. V závěru měl Jablonec velký tlak, ale na vyrovnání i přes několik závarů nedosáhl.

"S výsledkem spokojeni být nemůžeme, ale byl to dobrý zápas, který nám hodně ukázal. Vypracovali jsme si dost šancí, tak škoda, že jsme nějakou neproměnili. Já tam měl břevno, to mě mrzí," řekl záložník Michal Trávník.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Jablonec - Everton 0:1 (0:0)

Branka: 61. Galloway.

Sestava Jablonce: Hrubý (46. Valeš) - Nový (53. Díl), Pernica (70. Kouřil), Beneš, Hybš (70. Hanousek) - Jiráček, Trávník, Hübschman (70. Kubista), Končal (77. Bazal) - Mehanovič (53. Doležal), Wágner (53. Masopust). Trenér: Frťala.

Přípravné utkání ve Walbrzychu (Polsko):

Hradec Králové - Newport County 2:0 (1:0)

Branky: 19. Martan, 55. Pázler.

Sestava Hradce Králové:

I. poločas: Lindr - Holeš, Chleboun, Mudra, Mareš - Martan, P. Černý, Trubač, M. Černý - Vlkanova - Žondra.

II. poločas: Ottmar - Malinský, Nosek, Bederka, Plašil - Janoušek, Vobejda - Súkenník, Zorvan, M. Černý - Pázler. Trenéři: Pilný a Frimmel.