Fortuna:Liga • 1. kolo • 19:00

Sparta - Liberec

Sparta
1:2
0:2, 1:0
Konec zápasu
Liberec
75. Daněk
2. Frýdek
19. Zelený vl.

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání prvního kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Spartou Praha a Libercem. Zápas začíná v neděli 31. července v 19 hodin.

Sparta v týdnu prožila obrovské zklamání, když v roli obrovského favorita vypadla z 2. předkola Evropské konferenční ligy na úkor norského Vikingu, přičemž rozhodující gól padl v nastaveném čase po mizerné spolupráci Holce s Hanckem. Jediným pozitivem je snad jen fakt, že se nyní Letenští mohou plně koncentrovat na domácí soutěž, v níž se pokusí vystoupit ze stínu Plzně a Slavie, jimž v posledních letech pravidelně kryjí záda.

Kádr opustil Adam Hložek, který se vydal do Leverkusenu za Patrikem Schickem. Nahradit by jej měl z Ruska příchozí Jan Kuchta, ovšem za zmínku stojí i další posily jako Asger Sörensen, Lukáš Sadílek, Kryštof Daněk, Jaroslav Zelený či Jan Mejdr. Kvalitu mužstva má Sparta bezesporu velkou, otázkou zůstává, jak rychle si hráči sednou na trávníku a zda snaha konečně povede k zisku tolik vytouženého titulu.

Liberecký Slovan může v prvním utkání nového ligového ročníku jenom získat. V minulé sezóně se těsně neprobojoval do skupiny o titul, což může dávat za vinu především hrubě nepovedenému úvodu. Severočechům se rovněž příliš nedařilo na hřištích soupeřů, ze 45 získaných bodů jich mimo vlastní stadión získali pouze 14. Pod vedením trenéra Luboše Kozla si Liberec určitě dělá zálusk minimálně na nadstavbu, klidně by ale mohl zabojovat i o pohárové příčky.

Tým před startem ročníku posilnilo trio ze Slavie Jan Stejskal, Maksym Talovjerov, Mick van Buren, ze Sparty na hostování přišel Matyáš Kozák, z hostování v Izraeli se vrátil Kamso Mara a za zmínku stojí i posila ze Lvovu Ivan Varfolomejev. Citelnou ztrátou je odchod Martina Koscelníka do Rapidu Vídeň, tým opustil také Christ Tiéhi, ten se vydal do Slavie.

Pražská Sparta v předešlých pěti vzájemných zápasech neprohrála, ve třech případech brala všechny tři body. Na Letné se Slovanu tradičně nedaří, v posledních dvanácti zápasech zde uspěl pouze jednou.

Sparta

Priske udělal oproti pohárovému utkání jedinou změnu v sestavě, místo Tomáše Wiesnera se na pravý kraj obrany postaví Jan Mejdr.

Liberec

Liberecký Slovan jde na Spartu s dvěma posilami a s novým kapitánem Gebre Selassiem.

1.

První poločas právě začal.

2.

Domácí vstoupili do utkání v tradičních rudých dresech. Fotbalisté Liberce pro úvodní ligové střetnutí oblékli dresy barvy modré.

2.

Letná ztichla, Slovan se ujímá brzkého vedení! Po faulu na Červa kopal standardní situaci od levé lajny CHRISTIAN FRÝDEK. Gebre Selassie balón minul, ale to jej nemuselo vůbec mrzet, protože skvěle zakroucený hrací předmět zapadl k levé tyči, překvapený Holec vůbec nereagoval.

4.

Ještě se zkoumalo, zda Theo Gebre Selassie, který se evidentně chtěl zapojit do hry, nestál v ofsajdovém postavení. Akce proběhla v rámci pravidel, gól platí.

5.

Sparta dostala možnost autového vhazování u rohového praporku. Jan Fortelný poslal dlouhý balón do vápna, kde kraloval Maksym Talovjerov.

6.

Domácí fotbalisté hrají v deseti, za postranní čárou je ošetřován Lukáš Haraslín. Je otázkou, zda levý křídelník bude moci pokračovat ve hře.

7.

Zřejmě to dál nepůjde. Haraslín se zkusil postavit na pravou nohu, avšak zařval bolestí a znovu si lehl. Na střídačce se začíná připravovat Martin Minčev.

8.

Matoušek prostrčil balón na Rondiće, jemuž pod nohy vletěl Dávid Hancko. Srbský forvard neúmyslně trefil levou nohu soka do brady, stoper je dalším ošetřovaným hráčem.

8.

Střídání Sparta: odchází Lukáš Haraslín, přichází Martin Minčev.

9.

Utkání může pokračovat. Dávid Hancko si opláchl obličej a je připravený pokračovat ve hře, což se neobešlo bez potlesku solidně zaplněných tribun.

10.

Jan Matoušek nezachytil pohyb Jana Fortelného. Neváhal a soka zastavil taktickým faulem, hlavní rozhodčí se spokojil s ústním varováním.

11.

Svěřenci kouče Priskeho podle očekávání působí aktivnějším dojmem. Kombinují na útočné polovině a hledají cestičku k vyrovnání.

12.

Stoper Asger Sörensen posunul kulatý nesmysl k pravé lajně na Jana Mejdra. Nová sparťanská akvizice vymyslela zajímavý centr, Jan Kuchta na míč těsně nedoskočil.

13.

Před Jaroslavem Zeleným se otevřel prostor. Levý obránce navštívil obrannou půlku Liberce, pak ovšem vymyslel nepřesnou přihrávku na hrotového útočníka Kuchtu.

14.

A další nepřesná kombinace domácího mužstva. Stalo se ta po nedorozumění mezi Janem Mejdrem a Jakubem Peškem, druhý jmenovaný se za nahrávkou po lajně vůbec nerozběhl.

15.

Pěkná kombinace na jeden dotek. Po narážečce na pravé straně následovala finální přihrávka na střed. Jan Kuchta na balón těsně nedosáhl, požár hasil Theo Gebre Selassie.

16.

Po souboji ve středu hřiště mezi Janem Fortelným a Lukášem Červem přišel druhý jmenovaný o kopačku. O faul se nejednalo, rozhodčí přerušil hru z bezpečnostních důvodů.

16.

Po souboji ve středu hřiště mezi Janem Fortelným a Lukášem Červem přišel druhý jmenovaný o kopačku. O faul se nejednalo, rozhodčí přerušil hru z bezpečnostních důvodů.

17.

Theo Gebre Selassie zatím působí velmi jistým dojmem. Nyní výborně pokryl balón, načež se zkušeně nechal faulovat dotírajícím Minčevem.

18.

Jan Mejdr si počínal nedovoleným způsobem proti Janu Mikulovi, ten vybojoval pro Liberec druhou slibnou standardku v zápase. A všichni moc dobře víme, jak dopadla ta první.

19.

Ke druhému gólu moc nechybělo! Povedenou ránu Maksyma Talovjerova lehce přizvedl ve zdi stojící Mejdr. Dominik Holec vyletěl do vzduchu a pravou rukou vytáhl míč na roh.

19.

Severočeši dělají další důležitý krok směrem k zisku tří bodů! Do centru na přední tyč vložil hlavu Theo Gebre Selassie, a nakonec to byl JAROSLAV ZELENÝ, kdo si vstřelil smolný vlastní gól o levou tyč. Kuchta ani ve skluzu nedokázal zabránit nejhoršímu.

21.

Je sympatické, že navzdory nepříznivému výsledku fanoušci na stadiónu pokračují povzbuzování a neozývá se pískot tak, jak tomu často bylo v loňské sezóně.

22.

Hledání Peška bylo neúspěšné, příliš dlouhou přihrávku sebral do svých rukavic Vliegen. Defenziva Liberce působí neprostupným dojmem.

23.

Jan Fortelný prostrčil míč k Jakubu Peškovi, který podnikl zajímavý výpad do pokutového území, centr šajtlí skončil v rukavicích brankáře.

24.

Dlouhý odkop libereckého gólmana Vliegena prodloužil za sebe do země nikoho Lukáš Červ. Rozehrávka domácích začíná u Dávida Hancka.

25.

Narážečka ve středu nebyla přesná. Volný hrací předmět sebral Maksym Talovjerov, posunul jej vzápětí za sebe na Gebre Selassieho.

26.

Ghali ukázal rychlé nohy, když jako vítr proletěl kolem Minčeva. Vzápětí se mu postavil do cesty Asger Sörensen, přes něj už liberecký křídelník neprošel.

27.

Jaroslav Zelený šel proti balónu, který zasáhl levou rukou. Tato skutečnost rozhodčímu neunikla, správně přerušil hru a daroval míč Liberci.

28.

Opětovné přerušení hry způsobil nevybíravý zákrok Jakuba Peška na Lukáše Červa, která odehrál míč v poslední chvíli. Domácí se vůbec nedokáží dostat do hry.

29.

Ghali si přeběhl z levého křídla na pravé, kde na kraji šestnáctky pohybem zmátl Hancka. Vzápětí nahrál pod sebe na Jana Matouška, ránu na přední tyč vyrazil Holec na roh.

30.

Christian Frýdek centroval na přední tyčku, kde hledal Thea Gebre Selassieho, toho úspěšně přeskočil jeho osobní strážce Asger Sörensen.

31.

Hodně frustrovaný byl Jan Matoušek poté, co neuspěl kličkou proti Janu Mejdrovi, jehož vzápětí zezadu podrazil. Dal hodně hlasitě najevo, že soupeř pádu hodně přidal.

31.

Vliegen pořádně pocuchal nervy spoluhráčům a libereckým fanouškům. Centr Minčeva z levé strany neudržel a navíc jej nasměroval směrem do brány. Belgický gólman se rychle vzpamatoval a míč zalehl těsně před brankovou čárou.

32.

Po přetaženém centru od pravé lajny se zkusil do nůžek položit Martin Minčev, leč balón minul. Před Zeleným odkopával do bezpečí Talovjerov.

33.

Christian Frýdek přes dva protihráče nepropasíroval míč na Jana Matouška. Ten posléze atakoval Asgera Sörensena nedovoleným způsobem.

34.

Za vysokým pasem vystartoval Lukáš Červ. Poradil si s nelehkým zpracováním a vypálil zajímavě po zemi, Dominik Holek zakročil pravou nohou.

35.

Maksym Talovjerov měl na mále, protože jakožto poslední hráč upadl, nicméně poradil si i tak, ve skluzu posunul míč k Vliegenovi těsně před Kuchtou.

36.

Na trávník se zničehonic položil Ahmad Ghali a vypadá to na problém s pravým stehenním svalem. Gesto spoluhráče směrem na střídačku je jasné, bude se muset střídat.

38.

Střídání Liberec: odchází Ahmad Ghali, přichází Mick van Buren.

38.

Jan Fortelný vyzkoušel pod tlakem nahrávku po levé lajně. Jan Matoušek s touto variantou počítal a míč odpálil do zámezí.

39.

Pozdě jeden z domácích fotbalistů dostoupil proti o zakončení se snažícímu soupeři, jehož nebezpečně atakoval šlapákem. Hodně zajímavý volný přímý kop pro Liberec.

40.

Exekuce standardní situace se chopil Imad Rondić. Levačkou zakroutil balón přes zeď, ale míči dal malou razanci, Dominik Holec s přehledem schoval hrací předmět do rukavic.

41.

Hodně nepovedený nákop Lukáše Sadílka za obranu, za nímž vystartoval Olivier Vliegen. Nezaváhal, hrací předmět udržel v koši.

42.

Po faulu Jana Fortelného kousek za polovinou hřiště centroval Christian Frýdek na Micka van Burena, ten hlavičkoval slabě vedle pravé tyče.

43.

Pravý křídelník Jakub Pešek se uvolnil kolem osobního strážce, jenže střílený centr mu vůbec nevyšel, balón napálil mezi diváky.

44.

Liberečtí nám ukázali parádní trojkombinaci, do níž se zapojili Červ, Frýdek a van Buren. Poslední jmenovaný centroval do vápna, před Rondićem odvracel Sörensen.

44.

Kontaktní gól měl na noze Jan Kuchta! Nová akvizice Sparty se skvěle odpoutala od Talovjerova, ovšem Olivier Vliegen útočníkovi skvěle zmenšil střelecký úhel a přízemní pokus pokryl pravou nohou.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.

45+1.

Přízemní centr od levé lajny se Lukáši Červovi vůbec nepovedl. Dominik Holec vystartoval z brankové čáry a hrací předmět uzmul pro sebe.

45+2.

Mick van Buren si troufl na Dávia Hancka, slovenský stoper se nenechal. Vzápětí si dovolil velkou parádičku na Jana Matouška, jenže pak příliš dlouho váhal s rozehrávkou a protihráč ho doběhl a tělem jej připravil o stabilitu. Aut pro Liberec.

45+3.

U pravé lajny si vytvořil prostor k centru bulharský reprezentant Martin Minčev. Vůbec mu nevyšel, balón letěl příliš blízko bráně, stal se tak kořistí Vliegena.

45+3.

Po propadnutí Gebre Selassieho centroval Jaroslav Zelený na Adama Karabce, který se prodral před osobního strážce a rybičkou vystřelil o kousek vedle pravé tyčky.

45+4.

Nechybělo moc, aby Martin Minčev získal odražený míč a střílel z úrovně penalty. Maksym Talovjerov se ovšem v poslední chvíli zorientoval a dlouhým odkopem zažehnal bezprostřední nebezpečí.

45+5.

Nákop stopera Talovjerova prodloužil Imad Rondić pouze k brankáři Sparty Dominiku Holcovi, jenž neváhal a okamžitě kulatý nesmysl hodil směrem k osamocenému Zelenému.

45+6.

Konec prvního poločasu.

Po nečekaném vypadnutí z pohárové Evropy má Sparta zaděláno na další nečekanou porážku, protože po prvním poločase na domácím stadiónu prohrává s libereckým Slovanem 0:2.

Skóre střetnutí otevřel už ve 2. minutě Christian Frýdek, jehož skvěle zakroucený centr z volného přímého kopu zapadl až za záda překvapeného Holce. Současnou podobu dal výsledku Jaroslav Zelený, který si vstřelil vlastní gól po centru Frýdka od rohového praporku. Po druhém inkasovaném gólu se domácí osmělili a sami si vytvořili pár zajímavých příležitostí, avšak Karabec hlavičkoval nepřesně a Kuchta v úniku nevyzrál na Vliegena.

STATISTIKY PO 1. POLOČASE

Držení míče: 48 % - 52 %

Střely celkem: 2 - 5

Střely na bránu: 1 - 4

Střely mimo bránu: 1 - 1

Rohové kopy: 1 - 2

Ofsajdy: 0 - 1

Fauly: 9 - 5

Druhý poločas začne přibližně v 20:07.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Střídání Sparta: odchází Adam Karabec, přichází Casper Höjer.

47.

Zatímco liberecký kouč Kozel podle očekávání do sestavy o poločase nesáhl, tak stratég Sparty Priske jednu změnu udělal, nevýrazného Karabce nahradil Höjer.

48.

Lukáš Sadílek se prohnal po pravé lajně a centrem hledal Jana Kuchtu, který si věřil na akrobatické zakončení, ale přes Gebre Selassieho se k němu nedostal.

49.

Hodně aktivně nastoupil do druhé půle Lukáš Sadílek. Vymyslel zajímavý centr na Martina Minčeva, jehož hlavička zamířila vysoko nad bránu.

50.

Fotbalisté Liberce jsou pod obrovským tlakem, Sparta tlačí a žene se za kontaktní trefou. Po faulu van Burena na Fortelného má výhodu standardní situace.

51.

To byla rána! Casper Höjer vypálil parádní dělovku, kterou Olivier Vliegen s vypětím všech sil vyrazil na břevno!

52.

Akce domácích pokračovala rohovým kopem. Martin Minčev si naskočil vysoko nad bránícího hráče, jenže zakončil hodně nepřesně vedle levé tyče.

52.

Akce domácích pokračovala rohovým kopem. Martin Minčev si naskočil vysoko nad bránícího hráče, jenže zakončil hodně nepřesně vedle levé tyče.

53.

V jiném souboji bolestivě dopadl na trávník Filip Prebsl. Rozhodčí raději hru přerušil, liberecký fotbalista naštěstí vypadá býti v pořádku.

54.

Přenesení hry Jaroslavu Zelenému nevyšlo. Jakub Pešek zabojoval, leč ani špičkou kopačky na prudce letící míč nedosáhl.

55.

Filip Prebsl je zpátky na hrací ploše. Pod tlakem presujícího Jana Kuchty nevymýšlel nic složitého, hrál malou domů na Vliegena.

56.

Nesmyslnou patičku vymýšlel v přehuštěném prostoru Jaroslav Zelený. Míče se chopil Červ, který hledal Rondiće, ten se provinil útočným faulem.

57.

Casper Höjer se prosmýkl kolem Jana Matouška, jenž soka vzápětí zezadu podrazil. Vyvázl bez žluté karty, každopádně Sparta má k dispozici standardku.

58.

Centr na přední tyč nebyl dobrou volbou. Dávid Hancko se k zakončení neprodral, o něco výše vyskočil bránící Maksym Talovjerov.

59.

Od levé lajny vymyslel Christian Frýdek parádní křižný pas na Jana Matouška, jemuž vyšlo zpracování, střela mu však nesedla, míč trefil vnějším nártem.

60.

Střídání Sparta: odchází Martin Minčev, přichází Tomáš Čvančara.

61.

Hodina z utkání je minulostí a Liberec nadále udržuje dvoubrankový náskok. Severočeši míří jsou blízko od skvělého vstupu do sezóny, zvlášť na Letné totiž příliš často nevyhrávají.

62.

Olivieru Vliegenovi zadělal na problémy ostrou malou domů Maksym Talovjerov. Belgičan si poradil, odkop středem hřiště nasměroval mimo dosah presujícího Čvančary.

63.

V těžké pozici vytěžil Lukáš Červ maximum možného. Šikovně nastřelil clonícího Jana Mejdra, který nedokázal udržet balón ve hře.

64.

Christian Frýdek poslal centr do malého vápna, kde kraloval Asger Sörensen. Volný balón sebral Doumbia, takže na míči pokračuje Liberec.

65.

Tomáš Čvančara se v poslední chvíli zastavil, s čímž Jan Fortelný nepočítal. Nepovedená průniková přihrávka skončila v rukavicích Vliegena.

66.

Středopolař Lukáš Sadílek nasměroval balón přesně mezi dva spoluhráče stojící ve vápně. Do bezpečí odklízel kapitán Slovanu Theo Gebre Selassie.

67.

Ofenzivní složku podpořil Dávid Hancko. Za velkým vápnem natáhl k ráně levačkou, ta mu ovšem vůbec nesedla. Balón byl lehce tečovaný, domácí budou zahrávat roh.

67.

Belgický gólman zaslouží pochvalu, neboť proti centru od rohového praporku výborně vystartoval a kulatý nesmysl udržel v rukavicích.

67.

Střídání Liberec: odchází Jan Matoušek, přichází Karol Mészáros.

67.

Střídání Liberec: odchází Lukáš Červ, přichází Marios Purzitidis.

68.

Nově příchozí Karol Mészáros se hned zapojil do hry. Snažil se vybojovat rohový kop, leč balón opustil hrací plochu po odrazu od jeho pravé nohy.

69.

Střídání Sparta: odchází Jan Fortelný, přichází Kryštof Daněk.

69.

Střídání Sparta: odchází Jakub Pešek, přichází Lukáš Juliš.

70.

Mick van Buren vyslal zajímavý balón do brejku na Christiana Frýdka, jenž si však na Asgera Sörensena nevěřil a celou akci zpomalil.

71.

Velmi dobře si počínal Karol Mészáros, který v obležení dvou protihráčů dokázal nastřelit Mejdra takovým způsobem, že pro Liberec získal aut. Tohle přesně Liberci vyhovuje.

72.

Znovu v akci Karol Mészáros, ten si po centru od levé lajny věřil na zakončení nůžkami. Místo balónu ovšem zasáhl pouze Hancka, naštěstí ne nijak bolestivě.

73.

Ne, Janu Mejdrovi dnes centry vůbec nevycházejí. Většinu z nich přetáhl, stejně jako ten doposud poslední, na nějž Tomáš Čvančara neměl šanci doskočit.

74.

Před pár minutami příchozí Kryštof Daněk zase odcentroval příliš nízko, když napálil prvního bránícího protihráče. Mizérie Sparty v ofenzivě pokračuje.

75.

Gól, Sparta snižuje! Juliš nahrál na pravou stanu Čvančarovi, jenž si navedl míč do pokutového území a křižným přízemním pasem skvěle našel KRYŠTOFA DAŇKA, devatenáctiletý mladík ve skluzu nasměroval balón do odkryté brány.

77.

Fantastický Olivier Vliegen! Po centru z levé strany zakončoval hlavou z bezprostřední blízkosti Tomáš Čvančara. Belgický gólman ukázal bleskové reflexy a kulatý nesmysl s vypětím všech sil udržel před brankovou čárou.

77.

Střídání Liberec: odchází Christian Frýdek, přichází Kamso Mara.

77.

Střídání Liberec: odchází Imad Rondić, přichází Michael Rabušic.

78.

Fanoušci ženou domácí za vyrovnáním, ti cítí, že Sparta je momentálně jasně lepším týmem. Liberec zuby nehty brání hubený náskok.

79.

Na druhý gól v utkání si dělal zálusk Kryštof Daněk. Zakončoval zajímavě po zemi placírkou, ovšem znovu kraloval Vliegen, který míč udržel v rukavicích.

80.

Rozběhla se základní desetiminutovka základní hrací doby. Severočeši disponují jednobrankovým náskokem, v posledních minutách je ovšem výrazně aktivnější domácí mužstvo.

81.

První žlutou kartu střetnutí obdržel Marios Purzitidis, jenž fauloval na obranné polovině u levé lajny. Vyrovná Sparta z přímého kopu?

81.

Rozehrávka se protahuje, protože za zbytečné řeči vyfasoval kartónek žluté barvy rovněž liberecký kouč Luboš Kozel.

82.

Sparta neuspěla, marně se pak hráči v rudých dresech dožadovali odpískání pokutového kopu. Naopak za přílišný výlev inkasoval žlutou kartu Lukáš Sadílek.

83.

Z otočky střílel Jan Kuchta. Olivier Vliegen se za balónem pouze díval a zhluboka si oddechl, když míč proletěl vedle pravé tyče.

83.

Příliš dlouho váhal s rozehrávkou odkopu Olivier Vliegen. Arbitru Szikszayovi pohár trpělivosti přetekl a belgickému brankáři dal žlutou kartu.

84.

Velký problém pro Slovan. Kamso Mara po jednom ze soubojů kulhá a Luboš Kozel už k dispozici nemá žádné střídání. Hosté tak budou dohrávat prakticky o deseti, Mara na trávníku bude jen aby se neřeklo.

85.

Na polovině hřiště hrál proti pravidlům Marios Purzitidis. Okamžitě spěchá do defenzivy, hosté dávají veškeré zbytky sil do plnění obranných povinností.

86.

Tlak Sparty graduje. Z velké vzdálenosti vypálil Dávid Hancko, bránící fotbalista vychýlil kulatý nesmysl o dva metry vedle levé tyče.

87.

Domácí kapitán Dávid Hancko se dobře uvolnil a přetaženým balónem našel Jana Mejdra, který přes bránícího Mikula zakončoval v těžké pozici nepřesně.

88.

Po faulu Sadílka obnovil hru Marios Purzitidis. S Michaelem Rabušicem se ovšem vůbec nedohodli, výsledkem je odkop od brány.

89.

Olivier Vliegen vystartoval proti centru Kryštofa Daňka od pravé lajny včas. Vyskočil do vzduchu a bez zaváhání udržel hrací předmět v rukavicích.

90.

Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.

90+1.

Sadílkův centr zleva přizvedl Tomáš Čvančara mimo dosah Jana Mejdra, pravého beka udržel na zádech Jan Mikula a získal odkop od brány pro Vliegena.

90+2.

Za dlouhým Vliegenovým nákopem sprintoval Michael Rabušic. Výborně proti němu vystartoval Dominik Holec, míč sebral do svého držení.

90+3.

Ani další Sadílkův centr neskončil úspěchem. Hledal Čvančaru či Juliše, leč ve vzduchu kraloval ukrajinský stoper Maksym Talovjerov.

90+4.

Sörensenův vysoký pas sklepával Tomáš Čvančara pod sebe na Lukáše Juliše, Marios Purzitidis před ním odklidil míč do bezpečí špičkou kopačky.

90+5.

Doumbia zaváhal a Sparta vyrazila do protiútoku. Za obranu dostal pas Jan Kuchta, avšak Filip Prebsl soka výborně dostihl a odstavil ho tělem, pro balón si vyběhl Vliegen.

90+5.

Jan Kuchta nebezpečně dohrál právě Oliviera Vliegena, jehož kopačkou nebezpečně trefil do obličeje a za žlutou kartu může být rád.

90+5.

Za moc řečí směrem k rozhodčímu dostal žlutou kartu Tomáš Čvančara. Útočníkovi se viditelně nelíbil jeden ze zákroků předcházejícímu Kuchtově akci.

90+6.

Tak pozor! Hlavní rozhodčí jde k obrazovce zkoumat, zda neudělí Janu Kuchtovi za šlápnutí do obličeje rovnou červenou kartu!

90+7.

Ligová premiéra v dresu Sparty končí pro Jana Kuchtu nejen porážkou, ale i červenou kartou! Rozhodčí na opakovaných záběrech viděl v počínání útočníka úmysl, tudíž nebylo co řešit.

90+8.

Konec zápasu.

Liberec se musel ve druhém poločase pořádně ohánět, aby nakonec dosáhl kýženého cíle a z Letné si za vítězství 2:1 odvezl všechny tři body.

Domácí vlétli do druhé půle hodně aktivně. Blízko kontaktnímu gólu byl Casper Höjer, jehož prudkou ránu z přímého kopu Vliegen zvládl vyrazit na břevno. Důležitý první gól Sparta vsítila v 75. minutě, kdy se po křižném pasu Čvančary trefil do odkryté brány skluzující Kryštof Daněk. Asistující Čvančara měl o dvě minuty později na hlavě vyrovnání, jenže Vliegen ukázal výborné reflexy a vykouzlil parádní zákrok rukou.

Letenští i přes velkou snahu na vyrovnání nedosáhli, v nastaveném čase naopak přišli o vyloučeného Jana Kuchtu, jenž pod vlnou frustrace kopl Vliegena do obličeje a po zásluze inkasoval červenou kartu.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Držení míče: 53 % - 47 %

Střely celkem: 12 - 6

Střely na bránu: 7 - 4

Střely mimo bránu: 5 - 2

Rohové kopy: 5 - 3

Ofsajdy: 0 - 2

Fauly: 12 - 10

Žluté karty: 2 - 2

Červené karty: 1 - 0

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 3 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy