reklama
 
 

Evropskou blamáž odnesl Hapal. Spartu zatím povede Ščasný, klub bude hledat nového kouče

27. 7. 2018 14:01
Porážka 0:2 ve druhém předkole Evropské ligy proti Spartaku Subotica srazila hlavu trenéru fotbalové Sparty Pavlu Hapalovi. Klub to oznámil na svém webu.

Praha - Už po druhém soutěžním zápase nové sezony končí na trenérské lavičce fotbalové Sparty Pavel Hapal. Mužstvo na přechodné období přebírá sportovní ředitel Zdeněk Ščasný. Vedení klubu tak zareagovalo na čtvrteční porážku 0:2 ve 2. předkole Evropské ligy se Spartakem Subotica a bude hledat nového kouče.

"Výkony týmu nebyly dlouhodobě podle našich představ a situaci jsme po předvedeném výkonu a výsledku v Srbsku museli řešit. Zbývají pouze dva dny do ligového utkání v Jablonci a za šest dní odveta se Suboticou. Očekáváme zcela odlišný přístup a obě utkání chceme zvládnout. Převzetí týmu sportovním ředitelem považujeme za řešení dočasné," říká generální ředitel klubu Adam Kotalík.

To potvrzuje i Ščasný. "Do Sparty jsem v zimě nepřišel s ambicí mužstvo trénovat. Nechtěl jsem tým z pozice kouče převzít ani po odvolání kouče Stramaccioniho. Jde o řešení skutečně jen na nezbytně nutnou dobu. Nicméně ihned se musíme začít připravovat, chceme zvládnout nedělní ligové utkání i odvetu 2. předkola Evropské ligy," prohlásil.

Devětačtyřicetiletý Hapal tým převzal teprve v březnu, kdy vystřídal Andreu Stramaccioniho. Na Letné měl smlouvu do června 2020. Kvůli příchodu do Sparty se vzdal angažmá u slovenské reprezentace do 21 let. Ve 12 ligových zápasech zaznamenal šest výher, pět remíz a jednu porážku.

Už v přípravě se ale tým trápil, v úvodním ligovém kole sice udolal nováčka z Opavy 2:0, ovšem se Suboticou propadl herně i výsledkově a hrozí mu brzký konec v Evropě.

Pozvednout výkonnost se pokusí Ščasný, který na lavičku Sparty přichází potřetí. Vedl ji už v letech 1998 až 1999 a 2015 až 2016. Celkem na Letné odkoučoval 90 ligových zápasů. V prosinci se ve Spartě ujal role sportovního ředitele právě on vybíral v březnu Hapala jako nového kouče.

autor: Sport | 27. 7. 2018 14:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama