Dva góly, 100. gól Bakoše a důvod k objetí. Plzeň si před duelem se Spartou pojistila čelo tabulky

Plzeňští trenéři měli důvod k radosti.
Do Štruncových sadů v neděli přijelo Slovácko a zápasu předcházela charitativní akce na podporu vozíčkářů.
V civilu kvůli karetnímu trestu zůstal domácí obránce David Limberský.
Na kraji plzeňské defenzivy ho vystřídal Slovinec Erik Janža.
Na druhé straně nechyběl v bráně Slovácka Michal Daněk, který měl jako bývalý hráč Plzně rozhodně motivaci uspět.
Foto: Tomáš Liška
Sport Tomáš Liška, Sport
16. 4. 2017 23:55
Podívejte se na obrázky z nedělního ligového fotbalového duelu Plzně proti Slovácku.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy