Černá série Kadlecova Frankfurtu nekončí, prohrál i Freiburg

1. 12. 2013 20:19
Souboj o ukončení dlouhé série bez vítězství v německé lize vyhráli fotbalisté Hannoveru, kteří doma porazili Frankfurt 2:0 a dočkali se tříbodového zisku po sedmi zápasech.
Kadlec nastoupil v základní sestavě Frankfurtu, v utkání se ale neprosadil.
Kadlec nastoupil v základní sestavě Frankfurtu, v utkání se ale neprosadil. | Foto: Reuters

Berlín - Souboj o ukončení dlouhé série bez vítězství v německé lize vyhráli fotbalisté Hannoveru, kteří doma porazili Frankfurt 2:0 a dočkali se tříbodového zisku po sedmi zápasech. Eintracht s českým útočníkem Václavem Kadlecem sice ve čtvrtek vyhrál 1:0 v Bordeaux a zajistil si postup do jarní části Evropské ligy, v domácí soutěži ale nedokázal zvítězit už podeváté za sebou. Naposledy se mu to povedlo v polovině září.

Do sestavy Freiburgu se v utkání s Mönchengladbachem vrátil po zranění záložník Vladimír Darida, prohře 0:1 ale nezabránil.

Hannover poslal do vedení v 25. minutě hlavičkou Mame Diouf a vzápětí se 40 tisíc diváků radovalo znovu. Rozhodčí ale následně druhý gól domácích odvolal kvůli ofsajdu. V závěru prvního poločasu mohl vyrovnat Kadlec, ale jeho střela byla zblokována.

V 57. minutě přišli hosté o vyloučeného Martina Laniga, který dostal druhou žlutou kartu. Početní výhodu Hannoveru využil k pojištění výhru Szabolcs Huszti. Frankfurt dohrával zápas i bez trenéra Armina Veha, jenž byl vykázán na tribunu. Hannover díky výhře poskočil do horní poloviny tabulky, Eintracht zůstal patnáctý a jen tři body ho dělí od posledního Braunschweigu.

O prohře Freiburgu v Mönchengladbachu rozhodl krátce po hodině hry sedmou trefou v sezoně nejlepší střelec klubu Brazilec Raffael. Darida se na hřiště dostal v 69. minutě místo útočníka Mika Hankeho. Druhý Čech na soupisce Freiburgu Pavel Krmaš z lavičky náhradníků do hry nezasáhl.

Mönchengladbach zůstává v domácím prostředí stoprocentní a na třetím místě ztrácí na druhou Borussii Dortmund tři body.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Hannover - Eintracht Frankfurt 2:0 (25. Diouf, 67. Huszti), Mönchengladbach - Freiburg 1:0 (62. Raffael).

1. Bayern Mnichov 14 12 2 0 32:7 38
2. Leverkusen 14 11 1 2 31:14 34
3. Dortmund 14 10 1 3 35:15 31
4. Mönchengladbach 14 9 1 4 31:16 28
5. Schalke 14 7 3 4 29:26 24
6. Wolfsburg 14 7 2 5 20:16 23
7. Hertha Berlín 14 5 4 5 20:17 19
8. Mohuč 14 6 1 7 21:28 19