Cavani zachránil Pařížanům bod, Monako vyhrálo i podruhé

18. 8. 2013 23:38
Fotbalisté Monaka vyhráli i druhý zápas po návratu do francouzské ligy.
Edinson Cavani slaví gól v dresu Paris St. Germain.
Edinson Cavani slaví gól v dresu Paris St. Germain. | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Monaka vyhráli i druhý zápas po návratu do francouzské ligy. Nováček, který je kvůli příchodu posil za 140 milionů eur považovaný za jednoho z favoritů na titul, zvládl domácí premiéru v nejvyšší soutěži a Montpellier porazil 4:1.

Nedaří se naopak obhájci titulu, hráči Paris St. Germain remizovali 1:1 s Ajacciem a po dvou zápasech mají dva body.

Monako vyhrálo díky hattricku Rivéreho

O vítězství monackého celku trenéra Claudia Ranieriho se postarali stejní střelci jako před týdnem v úvodním kole v Bordeaux (2:0). Emmanuel Rivére proti Montpellieru, který hrál od 63. minuty bez vyloučeného obránce Daniela Conrého, zaznamenal hattrick, zatímco šedesátimilionová posila Radamel Falcao otevřel z penalty v 18. minutě skóre zápasu.

Fotbalisté PSG v úvodním kole díky gólu brazilského obránce Maxwella alespoň srovnali na konečných 1:1 s Montpellierem, dnes na hráče PSG čekal podobný úkol. Prohrávali totiž od deváté minuty, kdy záložníkovi Benoitovi Pedrettimu sedl krásně na nohu míč na hranici pokutového území a zapadl ke vzdálenější tyči.

Thiago Silva trefil v závěru břevno

Úřadujícího šampiona spasila letní posila z Neapole Edinson Cavani. Uruguayský útočník, kterého si pařížský tým pořídil za rekordní částku francouzské ligy 64 milionů eur, srovnal svým prvním gólem v novém působišti pět minut před koncem.

V závěru měli hráči PSG drtivý tlak, ale když už nezakročil brankář Ochoa, vyrazilo dělovku Thiaga Silvy břevno.

Francouzská fotbalová liga - 2. kolo:

Monako - Montpellier 4:1 (45., 58. a 81. Riviére, 18. Falcao z pen. - 24. Montaňo), Lorient - Nantes 2:1 (39. Abukabar, 61. Aliadiére - 17. Veigneau), Paris St. Germain - Ajaccio 1:1 (86. Cavani - 9. Pedretti).

1. Lyon 2 2 0 0 7:1 6
2. Monako 2 2 0 0 6:1 6
3. Marseille 2 2 0 0 5:1 6
4. St. Etienne 2 2 0 0 2:0 6
5. Nantes 2 1 0 1 3:2 3
Valenciennes 2 1 0 1 3:2 3
7. Rennes 2 1 0 1 3:3 3
8. Remeš 2 1 0 1 3:3 3