Bystroň se vrací k fotbalu. Bude hrát za Sigmu Olomouc

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 7. 2014 10:25
Zkušený stoper po dvouletém zákazu fotbalu kvůli dopingu přestoupil z Plzně a bude pomáhat Olomouci s rychlým návratem do nejvyšší soutěže. Se Sigmou podepsal smlouvu na dva roky.
David Bystroň ještě v dresu Plzně.
David Bystroň ještě v dresu Plzně. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalista David Bystroň se po dvouletém distanci kvůli dopingu vrací k fotbalu. Ne však v Plzni, se kterou si zahrál i Ligu mistrů, ale v Olomouci, kam přestoupil a podepsal smlouvu na dva roky.

Informaci přinesl internetový server iDnes.cz, David Bystroň podle něj v Olomouci prošel zdravotní prohlídkou a podepsal smlouvu na dva roky s následnou opcí.

Bystroňovi vypršel distanc už 3. ledna a UEFA mu dokonce dovolila trénovat s Plzní už o dva měsíce dřív. Hned na začátku zimní přípravy si však přetrhl přední zkřížený vaz a přišel tak o celou jarní část sezony.

Naposledy dal gól AC Milán

"Víme, že je po těžkém zranění a musí se dát zdravotně dohromady. Není to dělané proto, aby mohl hned hrát, ale abychom měli do dalších bojů kvalitního stopera," cituje iDnes generálního manažera Sigmy Ladislava Mináře.

Bystroň byl klíčovým mužem při historicky první účasti Plzně v Lize mistrů. Naposledy hrál za Viktorii 6. prosince 2011 v zápase proti AC Milán, ve kterém až v 89. minutě sám snížil na 1:2 a Plzeň fantastický zápas v nastavení gólem Ďuriše ještě v Edenu dotáhla k remíze.

Hned po utkání se však provalilo, že měl Bystroň pozitivní dopingový nález už v předchozím utkání Ligy mistrů s Borisovem.

 

Právě se děje

Další zprávy