Brückner se vrátí k reprezentaci. Jako Vrbův konzultant

Luděk Mádl Luděk Mádl
7. 1. 2014 5:00
Pavel Vrba nabídl Karlu Brücknerovi místo konzultanta u fotbalové reprezentace. Legenda souhlasí, i předseda FAČR je pro
Karel Brückner dostal od Pavla Vrby nabídku ke spolupráci. "A souhlasil," těší Vrbu
Karel Brückner dostal od Pavla Vrby nabídku ke spolupráci. "A souhlasil," těší Vrbu | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Pavel Vrba, nový kouč české reprezentace, oslovil jednoho ze svých předchůdců, legendárního trenéra Karla Brücknera, jestli by mu u národního týmu nepomohl jako konzultant.

"A pan Brückner s tím souhlasil," řekl Pavel Vrba pro Aktuálně.cz. Nakloněn celému projektu je i Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR.

"Víceméně už o tom můžeme mluvit oficiálně," řekl Vrba. "Měl jsem s panem Brücknerem několik schůzek a v pondělí jsem o tom mluvil i s panem Peltou."

Vrba: Pelta mi dal zelenou

Jak konkrétně vypadá Vrbova vize? "Chtěl bych, aby byl pan Brückner členem realizačního týmu jako konzultant, jako člověk, který nám bude pomáhat při rozborech a taktických záležitostech."

Vrbova myšlenka nalezla sluchu. "Pana Brücknera jsem v té věci oslovil a pan Brückner s tím souhlasil. I když bude samozřejmě hodně záležet na jistých problémech, které má doma, ale vypadá to, že bychom se mohli domluvit," říká Vrba.

Není tajemstvím, že Karel Brückner se v Olomouci stará o manželku Irenu. Deník Aktuálně.cz se mu včera pokoušel dovolat, ale legendární trenér nebyl k zastižení.

Vrba získal i podporu předsedy asociace. "Pan Pelta mi v tom dal zelenou, já budu rád, když pan Brückner tu funkci vezme a když se na srazech národního týmu bude pohybovat. Počítáme s tím, že na nich bude osobně přítomen, byť samozřejmě v rámci těch možností, které jsou svým způsobem trošku limitované."

Nezapomenutelné Portugalsko

Karel Brückner vedl jako hlavní kouč český národní tým v letech 2001-08. Dovedl ho na Eura 2004 a 2008 a na MS 2006.

Nejúspěšnější byl turnaj v Portugalsku v roce 2004, kde nejlepší český tým posledních let v čele s Nedvědem, Poborským, Rosickým, Kollerem a spol. postoupil do semifinále, kde vypadl v prodloužení s Řeky.

Mnoho expertů přisuzovalo tenkrát Čechům roli favoritů a oceňovali jejich herní styl jako nejprogresivnější na turnaji.

Karel Brückner pak ještě vyzkoušel roli trenéra rakouského A-týmu, ale na MS 2010 se s ním neprobojoval.

V závěru kvalifikace o turnaj v JAR pak pomáhal jako poradce Ivanu Haškovi, ale ani tato mise nebyla úspěšná.

Od té doby se Karel Brückner, kterému je nyní 74 let, ve fotbale neangažoval. Nedávno, po odchodu Pavla Vrby k reprezentaci, odmítl nabídku Tomáše Paclíka, vlastníka plzeňského klubu, aby Viktorii alespoň krátkodobě převzal.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Následně v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy