Brno vyloupilo Plzeň, Sparta uštědřila debakl Slovácku

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 8. 2012 18:55
1. FC Slovácko - Sparta Praha 1:4 (1:3), Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:3 (1:1)
Domácí porážka od Brna určitě svede k zamyšlení i kouče Pavla Vrbu
Domácí porážka od Brna určitě svede k zamyšlení i kouče Pavla Vrbu | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně podruhé za sebou ztratili v Gambrinus lize body, když ve 3. kole na domácím stadionu podlehli Brnu 2:3.

Západočeši přitom dvakrát vedli, jenže Brno dvěma góly zkraje poslední dvacetiminutovky utkání otočilo.

Naopak z jednoznačného vítězství se raduje Sparta, která si veze ze Slovácka výhru 4:1.

Právě sedmibodové Sparta a Brno se tak s Jabloncem dělí o první přičku tabulky.

Šokující obrat Brna

Nováček z moravské metropole je zkraje soutěže příjemným překvapením, což potvrdil i na půdě bývalého mistra. Plzeň přitom začala lépe a už v 9. minutě poprvé rozvlnil síť po standardní situaci Horvátha Procházka.

Téměř vyprodané Štruncovy sady ještě ani nestihly vedoucí branku pořádně oslavit a už tu byla brněnská odpověď. Centr Mezlíka uklidil do západočeské svatyně Pernica.

Viktoria chtěla vedení získat zpět svou tradiční kombinační hrou, jenže chybělo jí přesně zakončení. Chytrým lobem se až po přestávce prosadil Rajtoral. Moravané se však nevzdali a připravili Plzni mezi 73. až 75. minutou šok. Nejprve vyrovnal aktivní Mezlík a následně využil špatné rozehrávky střídající Halaška.

Jasno už po poločase

Sparta si šla proti ustrašeně hrajícímu Slovácku pro výhru od první minuty, což dokumentovaly rychlé góly Pavelky a Baleje, které se vešly už do úvodní čtvrthodiny.

Domácí posléze otevřeli hru, z čehož vytěžili první letošní branku v podobě snížení Trousila, jenže ještě do přestávky vrátil Spartě dvoubrankový náskok přesně zahraným trestným kopem čerstvý reprezentant Hušbauer. A když po změně stran proměnil Kadlec za faul na vlastní osobu pokutový kop, bylo definitivně jasno, že Sparta Slovácko porazí už podesáté v řadě.

Jihlava ani Příbram výhru neudržely

Stejně jako v předchozích dvou zápasech i v tom kole Jihlavští vedli, ale ani napotřetí nedokázali vítězství uhájit. V Hradci je brzy poslal do jednogólového náskoku po rohovém kopu Vaculíka kapitán Tecl, jenže ve 28. minutě srovnal Šisler.

První bodový zisk získala Příbram, když ve středočeském derby remizovala s Mladou Boleslaví. V 10. minutě je vstříc výhře posunul Střihavka, ovšem v 65. minutě vyrovnal na konečných 1:1 Brunclík.

3. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Sparta Praha 1:4 (1:3)
Branky: 24. Trousil - 8. Pavelka, 13. Balaj, 43. Hušbauer, 50. Kadlec z pen. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Jiřík. ŽK: Kuncl, Kubáň, Došek, Kerbr - Kadlec. Diváci: 6532.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Volešák (61. Kerbr), Daníček, Martykán (55. Trávník), Valenta, Lukáš (46. Kovář) - Došek. Trenér: Soukup.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek, Pavelka (81. Grajciar), Hušbauer, Skalák (85. Hybš) - Balaj, Kadlec (76. Holek).Trenér: Lavička.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Branka: 10. Střihavka - 65. Brunclík. Rozhodčí: Nenadál - Mencl, Peřina. ŽK: Hájovský, Koukal - Šírl. Diváci: 3627.

1. FK Příbram: Hruška - Krbeček, Hájovský, Dejmek, Divíšek (72. Danoski) - Mareš, Koukal, T. Pilík (82. Kalivoda), Pleško - Střihavka (74. Wágner), Šlapák. Trenér: Vavruška.
FK Mladá Boleslav: Šeda - Bořil, Johana, Zbrožek, Šírl - Kysela, Brunclík, Kúdela - Mareš, Sivrič (89. Nešpor), Ondřejka (78. Táborský). Trenér: Koubek.

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:3 (1:1)
Branky: 9. Procházka, 51. Rajtoral - 19. Pernica, 73. Mezlík, 75. Halaška. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Zavadil. Diváci: 10513.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Ďuriš, Kolář (81. Hanousek), Fillo (77. Hora) - Bakoš (68. Štípek). Trenér: Vrba.
Brno: Doležal - Pašek, Kaufman, Pernica, Husár - Mezlík, Zavadil, Šoljič, Lutonský (64. Buchta) - Fall (60. Halaška) - Švancara (84. Jurdík). Trenér: Čuhel.

FC Hradec Králové - Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)
Branky: 28. Šisler - 6. Tecl. Rozhodčí: Matějek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Uškovič, Šisler - Karlík, Obert. Diváci: 3650.

Hradec: Koubek - Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Harba, Šisler, Strnad (77. Janoušek), Štěpán (88. Voltr) - Uškovič (61. Rezek), Dvořák. Trenér: Plíšek.
Jihlava: Blažek - Josl, Šourek, Tlustý, Obert - Vaculík (88. Kosak), Koloušek, Karlík, Mešanovič (64. Masopust) - Jungr (78. Kučera), Tecl. Trenér: Komňacký.