Brankář Zlámal si gólem splnil dávný dětský sen

ČTK ČTK
16. 8. 2015 8:10
Brankář Bohemians 1905 Zdeněk Zlámal jako první gólman v české lize vstřelil gól ze hry.
Brankář Bohemians 1905 Zdeněk Zlámal dává gól v závěru utkání na hřišti Dukly..
Brankář Bohemians 1905 Zdeněk Zlámal dává gól v závěru utkání na hřišti Dukly.. | Foto: ČTK

Praha - Brankář Bohemians 1905 Zdeněk Zlámal jako první gólman v české lize vstřelil gól ze hry, který byl o to cennější, že ve druhé minutě nastavení "Klokanům" zařídil remízu 2:2 na hřišti pražského rivala Dukly. Devětadvacetiletý fotbalista prý už od dětství snil o tom, že se prosadí do sítě soupeře.

"Já si to ještě ani pořádně neuvědomuji. Pro mě byl vždycky sen dát gól. Odmala jsem si představoval, že půjdu na standardku a dám gól. Teď se to splnilo, takže jsem si to jako by vysnil," řekl Zlámal novinářům po utkání čtvrtého ligového kola.

Emoce nešlo utlumit

Po své trefě si svlékl dres a v euforii běžel slavit ke kotli hostů. "Brankář to má v tomhle těžší, když chytne nějakou šanci, nemůže moc jásat a musí emoce ukočírovat. Když se ale nějakému brankáři podaří dát gól, o to víc si to musí vychutnat, protože moc jich asi nebude. Pro mě to byla obrovská euforie," připustil Zlámal.

"Když jsme se o tom vždycky z hecu bavili s kamarády, tak jsem říkal, že až dám ligový gól, tak vysvleču dres a poběžím s ním až po dálnici na Moravu a ať mě nikdo čtyři dny nečeká na tréninku. Ale to byla nadsázka a na trénink půjdu," dodal s úsměvem bývalý brankář Zlína, Olomouce, Liberce nebo Slavie.

Skórovat mohl už z prvního rohu, ale míč ještě ideálně netrefil. Ze druhé standardní situace už umístěnou hlavičkou překonal brankáře Dukly Filipa Radu. "Já jsem to jenom trošku tečoval. Byl jsem hodně naštvaný, že jsem na ten balon víc nepočkal. Pak byl naštěstí ještě jeden roh a už jsem se z toho poučil a říkal si, že si na něj počkám a trknu to tam," popsal Zlámal.

První výlet znamenal hned gól

Trenér Bohemians 1905 Roman Pivarník, pod kterým hrál i v Olomouci, ho v podobné situaci poslal k soupeřově brance poprvé. "Nepamatuju si, kdy by mě trenér Pivarník poslal na poslední standardku, vždycky mě posílali jiní trenéři. Teď mě poprvé poslal on a snad tam půjdu i příště, když budeme prohrávat o gól," dodal Zlámal.

Stal se pátým gólmanem, který skóroval v české nejvyšší soutěži. Ostatní brankáři se ale prosadili z penalt. Trefili se Petr Kouba, Radek Černý, Radek Sňozík a rekordmanem je Zdeněk Jánoš se třemi proměněnými pokutovými kopy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy